Ultrason ve hafta yardımmm

berna9696

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2024
132
49
27
Merhabalarr 14 haziranda karından ultrasonla bakıldı ultrasonda 4+1 yazıyor doktor bana adet tarihimi sordu ultrasondan önce 5 haftalık dedi. Ama ultrasonda 4+1 yazıyor tabi eve gelince fark ettim simdi nasıl hesaplama yapacağım? Yada ultasondan anlayanlar varsa bana yardımcı olabilir mi ve şuan kaç haftalığım yani anlamıyorum?
Sat 10 mayıs.
Bir uygulamaya göre suan 6+2 yim (tarihi 10 mayıs girdim)
Baska uygulamada tarihi ultrasona göre girdim 4 hafta geri sayarak onda da 5 hafta 3 gün. Sizce durum ne lütfen yardımcı olur musunuz. Diğer yazıların da ne demek olduğunu bilen yazabilir mi mesela en üstte yazanlar falan🙏🏻

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    95 KB · Görüntüleme: 43
Merhaba benımde sat 11 mayıs aynı gibiyiz 15 hazıranda gittim ultrason da 4 haftalık yazıyordu ama adet tarihine göre 5 haftaydı geç döllenme olabilir 2 hafta sonra gel bebeğin boyutuna göre doğum tarihini söylerim dedi bence düzeltme yapılabilir çünkü geç döllenme olmuş olabilir ultrasona göre hareket ediyor doktorlar

ultrasona göre hesaplanır gebelik haftası. regl ile uyumlu da olabilir, 1-1.5hafta sonrası da olabilir. ona takılmayın. önemli olan ultrasondaki haftasına göre gelişim göstermesi

Merhabalarr 14 haziranda karından ultrasonla bakıldı ultrasonda 4+1 yazıyor doktor bana adet tarihimi sordu ultrasondan önce 5 haftalık dedi. Ama ultrasonda 4+1 yazıyor tabi eve gelince fark ettim simdi nasıl hesaplama yapacağım? Yada ultasondan anlayanlar varsa bana yardımcı olabilir mi ve şuan kaç haftalığım yani anlamıyorum?
Sat 10 mayıs.
Baska uygulamada tarihi ultrasona göre girdim 4 hafta geri sayarak onda da 5 hafta 3 gün. Sizce durum ne lütfen yardımcı olur musunuz. Diğer yazıların da ne demek olduğunu bilen yazabilir mi mesela en üstte yazanlar falan🙏🏻
Canım bende o ultrason yüzünden hep kafam karışıyor kaç hafta olduğumu biliyorum 🤣 ama benimki önde gidiyor ve ona göre gidiyor doktorum bir hafta önde gelişimi hangi ultrasona girsem öyle hata doktorum adet tarihini bilmiyorsun demişti gittiğim doktorlar hepsi öyle dedi gelişimine göre gidiyoruz biz

Sat 10 mayıs.
Ultrasona göre gidiyor çocuk canım ne yazıyorsa o geç döllenmen olmuş benimde öyle normalde 6+4 olması gerek benim 5+4 GA 4w1 yazıyor sende yani 4 hafta 1 günlük demek GS de gebelik kese uzunluğu Yani çook küçük daha 🥰 Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah stres üzüntü yapma

X