Ultrason ölçümlerinde bpd yüksek çıkması

Nzen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2020
40
14
31
Merhaba şuan 37+4 haftalık hamileyim . 2. Gebeliğim ilk doğumum normal oldu .
Bebeğin ultrason ölçümleri sürekli farklı çıkıyor doktor kafasının büyük olduğunu söyledi son zamanlar ac si de büyük çıkmaya başladı . 32 haftalıkken bpd:34 ac:33 fl:33 çıkıyordu .
37 haftamda bpd :36 ac:38 fl :37 kilosu 3.400 çıktı doktora bebeğin kafasının büyük olduğunu söylediğimde evet dedi .dogumunda bebeğin baş aşagı dönerse normal yoksa sezeryan olur dedi . Ölçümleri yüksek olup normal doğum yapan birileri var mı

N Nzen merhaba
Bende 30 haftalık hamileyim bebeğin kafası 33 çıkıyor. Doktor büyük dedi kafası. Doğduktan sonra kafaları normal olur mu acaba size bişey dedi mi doktorunuz?

N Nzen merhaba
Bende 30 haftalık hamileyim bebeğin kafası 33 çıkıyor. Doktor büyük dedi kafası. Doğduktan sonra kafaları normal olur mu acaba size bişey dedi mi doktorunuz?
Ben ilk olarak 32 haftalıkken böyle bir şeyle karşılaştım . Şuan 38 haftama girdim ama yine büyük görünüyor . Kuzenimde aynı sorunla karşılaştı 39. Haftasında kafa büyümesi durmuştu bebeğin .zamanla durma olabiliyor . Doktor beneğin kafası büyük ama yapacak bir şey yok dedi . Doğum anını düşündüğüm için nasıl olur diye sordum .doktor da bebeğin başı aşagıya dönerse normal eğer dönmezse sezeryan olur dedi .

X