Ultrason görüntüsü miyom!!!!!!

Madya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2017
437
41
Kızlar daha önceden birçok başlık altında yazmıştım, 6 cm e yakın miyomum vardı, ultrason goruntum.boyle..Bu şekilde gebelik gerçekleşir mi?Buna benzer miyomu olan ya da gebe kalan var mı? Lütfen yardımcı olunnn😔😔😔😔

ben ilk gebeliğimi öğrendiğimde miyom vardı ve doktor sorun değil doğumda gider dedi gerçektende yok oldu. simdi 2. cocuk için tedavi görüyorum gene miyomum var doktorum birşey demedi açıkcası önemsiz gördü ama büyüklüğünü bilmiyorum.

ben ilk gebeliğimi öğrendiğimde miyom vardı ve doktor sorun değil doğumda gider dedi gerçektende yok oldu. simdi 2. cocuk için tedavi görüyorum gene miyomum var doktorum birşey demedi açıkcası önemsiz gördü ama büyüklüğünü bilmiyorum.
Muhtemelen rahme yakın değildir ya da küçüktür. O yuzden doktor oyle demistir

6 cm miyom takip edilebilir, hamile de kalınabilir ama rahim duvarındaki yerleşimi ve sizde bir şikayete neden olup olmadığı önemli. Bunu Kadın Hastalıkları doktorunuz ile konuşun. Ameliyat gerekirse laparoskopik/endoskopik ameliyatlarla çıkarılabilir ve hamileliğiniz daha güvenli hale gelir.

6 cm miyom takip edilebilir, hamile de kalınabilir ama rahim duvarındaki yerleşimi ve sizde bir şikayete neden olup olmadığı önemli. Bunu Kadın Hastalıkları doktorunuz ile konuşun. Ameliyat gerekirse laparoskopik/endoskopik ameliyatlarla çıkarılabilir ve hamileliğiniz daha güvenli hale gelir.
Sizin daha önce böyle bir şikayetiniz oldu mu?😊

Aa suan cok mutlu oldum inanin😊ne yapacagim konusunda çok kararsızım. Hatta ultrason goruntumu ekliyorum belki az çok fikriniz olur .yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum

Eklentiler

• IMG-20230309-WA0042.jpeg
    IMG-20230309-WA0042.jpeg
    116,8 KB · Görüntüleme: 40
X