Uğursuz olduğunu düşünen var mi?

Uzun zamandır şanssız, uğursuz olduğumu düşünüyorum çünkü tüm kötü şeyler beni buluyor başıma gelenlerden maddi olarak da toparlayamıyorum.Misal herkesin aldığı bor görev vardı.Sıra bana geldiğinde cok büyük bir hırsızlık oldu.Orayı direkt gören kamera olmadığı icin kimseyi suçlayamadık ve telafi edene kadar canım çıktı. Sadece bir örnek daha nice sayabilirim mesela aldığım kurban ikidir ölüyor bu ücünce tabii bana kayıp değil ama onların bile benim yüzümden olduğunu düsünüyorum gittigim yeri kurutuyorum.Iliskilerimde bile birinden gerçekten hoşlanıyorum adam o an istemiyor aylar sonra geliyorartık benim hevesim geçmiş oluyor.Mesela bir yerde korkunç sıra vardır ben girerim ve benden sonra kimse girmez sıra orada biter hani on dakika sonra gelsem beklemeyeceğim ya da bana sıra geldiğinde bilgisayar bozulur post bozulur illa bir uğursuzluk olur🤣Trafikte bile benim girdiğim şerit hiç ilerlemez.Mesela koskoca apartmanda en kötü daireyi ben almisım üstümde en çok gürültü yapan kişiler oturuyor.Kendimi çok nasipsiz ve şanssız hssediyorum.Bir yandan halime şükrediyorum ama olmuyor.Belalar musibetler beni buluyor.yok mu bunun çaresi?

Birazda hayata bakış açısı. Mutsuz keyifsiz olmak istedikten sonra birsürü sebep var. Negatif negatifi çeker. Biraz daha olumlu olmaya çalışın.

Kendini gerçekleştiren kehanet kavramını öğrendikten sonra böyle düşünmemeye çalışsam da benzer şeyler yaşıyorum. Kimisi yıldız düşüklüğü diyor, kimisi nazar diyor.. bense travmalarımla yeterince yüzleşmemiş olmakla yorumluyorum. Çünkü bir şeyin en kötüsüne hazırlık yapmazsam çok fena patlarım korkusu ile çok titiz davranıyorum ancak her seferinde tam da düşündüğüm gibi en kötü senaryo ile karşılaşıyorum. Şifamızı bulmamız gerekiyor.
Ben de böyleyim ,travmalarımızla tamamen yüzleşip onları iyileştirmemiz gerekiyor ..

X