Ufuk Bilkay mı Fazıl Apaydın mı ( doktor kararı )

ladybug35

Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2015
15
9
32
Kızlar herkese merhabalar;
Ben burnumu yaptırıcam. Aylardır forumdayım elimden geldiğince yazılanları okudum ve bilgi edinmeye çalıştım. Sonunda bir cesaret Ufuk Bilkaya muayene oldum ancak istanbulda kkb prof. Olan bir doktor yakınımız bana Fazıl Apaydına ameliyat olmamı söyledi. Her ikisinede mayene oldum. Fiyat bilgisi aldım. Ancak Fazıl bey hem çok güleryüzlü, davrandı hem çok ilgilendi. Zaten başarılarıyla ünlü bir doktor. Ufuk Beyde çok ilgenmemiş olmasına karşın ünlü bir cerrah. Kafam1 karıştıran Ufuk Beyin bir sürü hasta yorumu olmasına karşın, Fazıl Beye ameliyat olan bir hastanın dahi yorumunu yada öncesi ve sonrası forumda bulamadım. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun. Vaktim kısıtlı ve bir an önce karar verip ameliyat olmak istiyorum.

Merhaba, ben geçen sene Ufuk bilkaya ameliyat oldum. Fakat yanlış öneri yapmak istemiyorum. Iyi demek için biraz erken. Daha kontrole gitmeyip, cevap olarak ne söyleyeceğini bilmediğim için....
Şans işi sanırım.

Merhaba cnm çok geçmiş olsun. Ufuk Bilkayın bir çok hastasının yorumu ve öncesi sonrası fotoğrafları var forumda. Kimileri çok memnun kalmış, kimileri şikayet etmiş. Sanırım bu biraz dediğin gibi şans ve kişinin beklentisiyle ilgili. Ancak Fazıl Apaydınla ilgili hiç bir yorum bulamıyorum. Kontrole gitmemişsin daha ama sen burnundan memnun musun peki? Beklentini karşıladı mı Ufuk Beyin yaptığı ameliyat? Benim 1 hafta öncesine kadar kesin olarak tercihim Ufuk Beydi fakat 10 dk kadar kısacık bir görüşme yaptık kendisiyle. Burnumda ne işlem yapıcağını bilmiyorum. Fotoğrafımı çekti düzeltme yaptı sadece kafamda bir sürü soru işareti kaldı anlayacağın. O nedenle kararsız kaldım.

Merhaba;

Ben de Fazıl beye ameliyat olmak istiyorum. Benim bir arkadaşım oldu ve sonuç çok güzel. Benim 2. ameliyatım olacak. Hem rahat nefes hem estetik için istiyorum.

Bu arada sen görüştün mü hiç? Ne kadar istiyor? Hemen gün alabiliyor muyuz ki?

Merhaba cnm ;
Ben Fazıl beyle görüşmeye doktor bir tanıdığımız vasıtasıyla gittim. Kendisi gerçekten başarılarıyla ünlü bir prof. Çok içten cana yakın biri. Beni istediklerimi rahatsız olduklarımı can kulağı ile dinledi sağolsun fazıl bey. Ancak 10.000 tl fiyat verdi biraz indirim yaptı üzerinde birde benim burnumda deviasyon var. Kesinlikle kendisine çok inanıp güveniyorum ancak maddi anlamda durumum elvermiyecek sanırım bu ameliyatı olmaya. Birde kendisinin yaptığı hiçbir burnu görmediğim için inanılmaz tereddütte kaldım. Ufuk beyde 5.500 tl gibi bi fiyat verdi. Bunu karşılayabilirim ama yaptığı burunları araştırmalarım sonucunda beğenmedim. Çok fazla doğal yapıyor bence. Ben burnumun yüzüme uygun bir şekilde küçülmesini de istiyorum. O nedenle araştırmaya devam ettım ve Sezgin Öztürke rastladım. Kendisi Karataş hastanesinde kkb ci. İnstagramda yaptığı burunlara baktım gerçekten yetenekli bir doktora benziyor. İşin en güzel kısmı da karataş hastanesinde sgklılara indirim oluyor. Aralık 2015 te 2500 tlye ameliyat olanlar var ayrıca forumda kendisiyle alakalı en ufak bir şikayete rastlamadım. Ayrıca çok ilgili bir doktor olduğu söyleniyor ve instagramda hastaları ile olan diyaloglarından da bu belli oluyor. Pazartesi için randevu aldım kendisiyle görüşücem. Mutlaka yazarım sonucu sizlere .

Bu arada ameliyat tarihi olarak nisan sonu mayısın ilk haftası boş günler olduğunu söylediler. Fazıl Bey de Ufuk Beyde. Yaz geliyor bende biran önce ameliyat olmak istiyorum. Hem güneşten dolayı iz kalmaması açısından hem yazın denize rahatlıkla girebilmem ve ödemlerimin biran önce iyileşebilmesi açısından. Bakalım sezgin beyin ne zaman boş günü var . Onuda bildireceğim size. Bu doktor seçimi gerçekten inanılmaz zormuş. İki haftadır stress oldum araştırmaktan doktor doktor gezmekten muayene paralarıda cabası. Umarım umduğum gibi hem çok uçuk fiyatlı olmayan hemde güvenilir bir doktor bulabilirim. Burun çok çok önemli hem nefes alıp verme gibi hayati işlevi açısından hemde direk insanın sima ve ifadesini değiştiriyor şekli. Seninki reziyon olucak sanırım. İlk ameliyatınu kim yaptı peki? Birde memnun olmadığın şeyler nedir?

Merhabalar;

Gerçekten karşılaştığımıza çok sevindim. Benim ilk ameliyatımda fazla dokunulmadı bilerek.. Aslında kimse bi daha yaptırmamamı söylüyor ama hem nefes sorunum hem de olmuşken ucunu da küçültmem gerek. 10bin aslında beklediğim bir rakamdı. Ben ist.dayım. Benim için bu sorun açıkçası, ailem orda. Yoksa Fazıl beyden hiçbir tereddütüm yok.

Bu gerçekten bir sefer olacak birşey. Zamanında bende ufuk beyi araştırmıştım ama bişeyler eksikti içime sinmedi. Bence üstünü biriktirebiliyorsan bekleyip olman daha mantıklı gibi.

Bu arada doktor hiç resim göstermedi mi :O Çok ilginç.

Bende karşılaştığımıza çok sevindim. Oo istanbulda da aslında çok iyi doktorlar var. Fazıl beye benimde güvenim tam ancak asgari ücretle çalışıyorum ve tamamen kendi imkanlarımla ameliyat olacağım o nedenle uzun bir süre daha para biriktirmem ve beklemem gerekicek. Bende de sabırsızlık hat safada olduğu için biran önce olmak istiyorum. Bugün Sezgin Öztürkle görüştüm. Kendisi doçent ve kkbci ama gerçekten yetenekli bir doktor. Yaptığı burunlara bayılıyorum ben. Şikayetlerimi sordu. Burnumu muayene etti ve Fazıl bey ne söylediyse aynılarını yapacağını söyledi. Fotoğraflarımı çekti, önden ve yandan düzeltme yapıp bana ortalama nasıl bir burnum olacağını gösterdi. Bayıldım. Zaten asistanının da burnunu kendisi yapmış inanılmaz iyi gözüküyordu. Bana 4500 tl fiyat verdi. En erken ne zaman ameliyat olabilirim diye sordum. Çarşamba sabah bir hastasının sanırım ameliyatı iptal olduğu için beni ameliyata alabilceğini söyledi. Uçtum tabi havaya. Anlayacağınız yarından sonra Sezgin Öztürke ameliyat oluyorum. İnanılmaz heyecanlıyım ama kendisine güvenim tam . Umarım sonuçları güzel olur.

Çok sevindim içine sinen bir karar olmuş. Fiyatı da makul. Güzel haberlerini bekliyorum.

İstanbul'da ben doktor bulamadım. Ya da çok bekletiyorlar :KK43:

Bir de burada burun ucu düşüyor gibi yorumlar okuyorum. Onlar beni korkutuyor açıkçası. Keşke başka fotoğraflar görme imkanımız olsa çok iyi olurdu.

Merhabalar kızlar;
Bugün sabah ameliyat oldummm sonunda! Yüzümde morluğun m si yok. İlk ameliyattan çıktığımda burnum yandı sadece. Yarım saatte bir buzla press yapıyorum gözlerimin üzerine. Tabiki yüzüm şiş ama burnum böyle bile harika gözüküyor ve hiç hemde hiç ağrım yok. Yarın işe bile gidebilirim öyle söyleyim. Tabiki azıcık keyfini çıkartıcam iznimin. Önümüzdeki çarşamba bandaj çıkıcak sanırım içinde metal levha var alçı falan değil yani. Bana tampon takmadı Sezgin Bey. Gerek olmadığını ve burnumun çok güzel olduğunu söyledi. (Yanımda yatan hastaya söylememişti böyle :) ) Şu an bile rahat nefes alabiliyorum. Asistanı Burcu Hanımda hem moralman hemde bilgi verme açısından çok yardımcı oldu 2 kere yukarı çıktı benim için. Gerçekten sonucu henüz tam görmememe ragmen karataş hastanesinin ilgili personeli dahil hepsinden çok memnun kaldım. Şimdilik izlenimlerim böyle. Daha yazıcam.

Merhabalar kızlar;
Bugün sabah ameliyat oldummm sonunda! Yüzümde morluğun m si yok. İlk ameliyattan çıktığımda burnum yandı sadece. Yarım saatte bir buzla press yapıyorum gözlerimin üzerine. Tabiki yüzüm şiş ama burnum böyle bile harika gözüküyor ve hiç hemde hiç ağrım yok. Yarın işe bile gidebilirim öyle söyleyim. Tabiki azıcık keyfini çıkartıcam iznimin. Önümüzdeki çarşamba bandaj çıkıcak sanırım içinde metal levha var alçı falan değil yani. Bana tampon takmadı Sezgin Bey. Gerek olmadığını ve burnumun çok güzel olduğunu söyledi. (Yanımda yatan hastaya söylememişti böyle :) ) Şu an bile rahat nefes alabiliyorum. Asistanı Burcu Hanımda hem moralman hemde bilgi verme açısından çok yardımcı oldu 2 kere yukarı çıktı benim için. Gerçekten sonucu henüz tam görmememe ragmen karataş hastanesinin ilgili personeli dahil hepsinden çok memnun kaldım. Şimdilik izlenimlerim böyle. Daha yazıcam.
Canım merhaba ben de Sezgin Öztürk'e ameliyat olmayı düşünüyorum haftaya randevum var yorumlarını en kısa zamanda yazarsan çok sevinirim bir de fotoğraf gönderebilir misin sakıncası olmazsa?☺️

Merhaba canım tabiki yardımcı olurum. Öncelikle sezgin bey gerçekten yetenekli bir doktor. Bunun en büyük göstergesi benim için bir kere bile ağrı çekmemiş olmam ve yüzümde morarma namına hiçbirşeyin olmaması. Ben yaptığı burunlarıda çok beğeniyorum. Zaten 2 gün gibi kısa bir sürede sezgin beye karar verip yaptırdım. Şu an şiş burnum henüz birşey belli değil ama şimdiden güzel duruyor bence. ☺️ Tabiki özelden foto atabilirim sana. Sormak istediğin başka birşey varsada yardımcı olurum.

Çok teşekkür ederim canım senin yorumlarını bekliyorum ilerleyen günlerde☺️

Merhabalar kızlar ;
Ameliyat olalı 20 gün oluyor. Ben bandajımı dayanamayıp Sezgin Beyden rica edip 5. Gün çıkarttım, dikişleride 5. Gün aldı. Ne ağrı ne sızı ne morluk hiçbirşey yaşamadım. Tek sorun gece oturarak uyumak oldu:) Kalıp çıktığında burnum dudağım hatta yanaklarım bile inanılmaz şişti. İlk başta çok korktum burnum bu şekilde mi kalacak diye ama günden güne şişlik iniyor burnum küçülüyor ve şeklini alıyor. Sonucu sorarsanız harika gerçekten tam istediğim gibi ve en önemlisi rahat nefes alıyorum. Minicik, herkeste olan hani şu karşıdan bakınca "kesin estetik" dediğimiz gibi bir burun değil de, doğal dursun ama aynı zamanda da, kibar bir burnum olsun demiştim Sezgin beye. Başkada hiçbirşey söylemedim. Kendisi bugüne kadar 4000 küsür burun ameliyatı yapmış, tek cümlemle nasıl bir burun istediğimi anlamış olmalı sanırım :) 15. Gün kontrole gittiğimde hala burnumun şiş olduğunu ilk bir ay ara ara burnumun tıkanabileceğini söyledi ama inanın ben bu haliyle bile beğendim. 1. Ayımın dolmasını bekliyorum daha sonra sizlerle öncesi sonrası fotolarımı paylaşacağım asistanı burcu hanım da instagramda paylaşacağını söyledi. Şimdilik süreç böyle daha yazacağım hoşçakalın :)

Ne mutlu :)) Daha dün burda hangi doktor olsun diye konuşuyorduk. Şimdi atlattın bile. Ben de hala kararsız kararsız oturuyorum. O zaman bir foto bekliyorum senden, sadece burnunu gösteren de olsa... Benim için de fikir olur. Geçmiş olsun tekrardan..

Ufuk bilkay hastalarına daha ilk aylarda buraya girip olumlu görüşlerini belirt diyen bir hoca ben o hatayı yaptım. Burnum yerine tam olarak oturmadan olumlu görüş bırakmam için sürekli ısrar ediyordu ve zamanla burnum kendini gösterdi kesinlikle Ufuk Bilkayı tavsiye etmiyorum.

X