ufak bilgi hepimize

TuzluCekirdek

Burası soğuk odalar!!!
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2007
3.734
94
selam bayanlar ben şubat anne adayıyım size büyüklerden duyduğum bir bilgiyi vermek istiyorum aranızda mutlaka bilen vardır ama benim gibi ilk kez duyanlarda olmuştur.. allah izin verirse bebeklerimiz doğduktan sonra bany yaoptırıcaz ya sonrada emzirmemek gerekiyormuş yoksa büyüyünce ağızda koku oluyormuş yani ilk önce emziricez sonra banyo yaptırıcaz aklınızda bulunsun kk nın güzel bayanlarıııı:CüvCüv:

bence dogrudur heralde bende kızımı banyo yaptırmadan annem önceemzirmemi söylerdi sonra banyo yatırırdı bebegimi bu şekilde bebkler saatlerce uyuyabiliyor.

canım doğru olabilir ama benim duyduğuma göre bebeklerin tok karnına banyo yapması sakıncalıymış bbir arkadaşım söylemişti

evet doğru canım bende oğlumu banyodan sonra emziriyodumki hemen uyusun diye ağzı kokuyo şimdi bunda öle yapmıcam önce emzircem sonra banyo ettircem ama bence beklemek lazım hemen de banyo ettirilmez kusar filan yarım saat beklemek lazım

canım bende banyodan önce emzırılmemesı gerektıgını bılıyorum ac banyo yapmak gerekırmıs .hatta buyuk insanlara bıle tok karnına banyoya gırılmez derler.zaten mantıklı olarak düşününce bebegı emzırıp banyo yapılırsa bebegın kusma olasılıgı cok yüksek banyo esnasında.onu evırip cevırıyorsun hatta sırtını yıkamak için kolunu mıdesıne dayıyorsun ee bebegın karnı tokken cokda rahatsız olur halıyle.bu da benden bılgınıze bayanlar.....

kesinlikle katılıyorum
sevocanın söylediğinin gerçekliği ve bilimselliği tartışılır ama minik kelebek'in söylediği kesinlikle bilimsel dayanağı olan bir bilgidir
internetten ufak bir araştırma yaparsanız hak vereceksiniz
şöyle de düşünebilirsiniz. denize girmeden önce de yemek yenilmemeli denir. yani tok karnına denize girmek son derece sakıncalı çünkü kramp riski var
koku konusu o kadar önemli değil çünkü benim annem önce emzirmiş sonra banyo yaptırmış ya da önce yıkamış sonra emzirmiş yani bu konuda dikkatli davrandığı söylenemez fakat ne benim ne kardeşimin ağzı kokar
bu da ek bir bilgi..

tatlım bunu hemen gerçekleştirmeyeceksin herhalde karnını doyurursun gazını çıkarırsın banyosunu yaptırırsın emzirmenin hemen ardından değil yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…