Tuvalet fırçası diye konu mu olur diyeceksiniz ama...

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.375
11.989
konuyu açarken bile gülüyorum aslında. ama gerçekten merak ediyorum.

hepiniz hatırlarsınız eskiden daha çok alaturka tuvaletleri kullandığımız dönemlerde tuvalet fırçaları vardı, şu yuvarlak düz fırçalar. tabi şimdi tüm tuvalet fırçaları yuvarlak fırça olarak kullanılıyor ve üretilyor. ben o yuvarlak fırçalar ile klozet temizliğini bir türlü beceremiyorum. köşelere girmiyor, klozetin içindeki sifonun aktığı kanallara girmiyor hiç temizlenmiyor sanki. anneme sordum sonra malum kaç yıllık ev hatunu, meğer aynı sorundan o da muzdaripmiş!

durum böyle olunca ara tara eski model bir tuvalet fırçası buldum. inanın görüntüde hiçbirşey yok ama o klozet kanallarına bu fırçayı bir soktum nasıl kirler çıktı biliyormusunuz? gözlerime inanamadım siyah siyah... fırçalığımın modeli o fırçayı kullanmaya da uygun olmadığı için tuvalet fırçamı poşete sarıp kaldırıyorum haftada 2 defa felan çıkartıp onunla heryerini temizliyorum klozetin. onun dısında tuvaletimin kendi fırçasını kullanıyorum günlük olarak.

siz nasıl kullanıyorsunuz? bu klozet köşeleri kanalları vs nasıl temizliyorsunuz? gerçekten merak ettim:)

:-)bende aynen sızın gıbı yapıyorum yaza klozetı değiştiricem bır model varmıs kanalı olmayan ondan alıcam yoksa kaafayı yiycem sonucta onu yapmazsam orası pis sımsıyah akıyor haftada 1 yaptıgımd bıle sabkı yosun tutumus

Bahsettiginiz 2 fircanin modelini cekip atar misiniZ, kanala girem hangisi canlandiramadim. Ben bref gibi wc temizleyicisini surekli kullaniyorum. Kafasi zaten kugu gibi egimli. Oraya nüfuz ediyor. Duzenli kullanilinca da kirlenmesine fırsat kalmiyor.

Bahsettiginiz 2 fircanin modelini cekip atar misiniZ, kanala girem hangisi canlandiramadim. Ben bref gibi wc temizleyicisini surekli kullaniyorum. Kafasi zaten kugu gibi egimli. Oraya nüfuz ediyor. Duzenli kullanilinca da kirlenmesine fırsat kalmiyor.

istediğiniz temizleyiciyi kullanın ama o kanallar yosun tutuyor. ve fırçalamadıkça orda olduklarınızdan haberiniz bile olmuyor. ben aynı zamanda klozetin su duran kısmındaki köşeleri de temizleyemiyorum o yuvarlak fırça ile. görsel ile anlatacak olursak: plastik beyaz sapı olan düz fırça, metal saplı olan yuvarlak fırça 13 copy - Kopya-500x500.jpg Krom-Wc-Kagitligi---Tuvalet-Fircasi-hergunyeniurun-com-2001x2651x6753_orj.jpg

ben banyoyu temizlediğim süngeri (o da mutfaktan gelen eski sünger oluyor) çöpe atmadan önce üstüne cif döküp şöyle bir geçiyorum o aralıktan. sonra direkt çöpe.

Aynen bende yıpranmaya yüz tutmuş bulaşık süngerine böyle hazin bir son yaşatıyorum :KK70:
Üzerine cif, klozete de bolca domestos sıkıp evire çevire temizliyorum...sonra da bol suyla kolzetin içini dışını duruluyorum...pırıl pırıl oluyor her daim...

Bu iş için tchibo ya göz atmanızı öneririm, kanallar için fırça yapılmış ve kendi saklama kutusu da var. Ben ordan aldım 11 tl gibi bir fiyata ve memnun kaldım..

Ben normal bır marketten almıstım yuvarlak altın bı kenarını yukarı dogru fırca yapmıslar ıste oralara gırsın dıye tasınırken attım bıdha bulamadım onlrda kullanıslı

X