Tuvalet eğitimi

smyeoz

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2024
2
0
31
Arkadaşlar kızım 24.5 aylik 2 gündür tuvalet eğitimine basladim ilk gün uyandığında artık bez yok dedik çıkarttık atık öğlene kadar yapmadı öğle uykusuna geçme esnasında yapti lazimligina su ile oynarken gece hiç yapmadı sabaha karşı iki defa yaptı kaldırdım temizledim. Bugün 2.günümüz her yere yapıyoruz Bugün hiç tutmadı düne göre bi defa sabah yine lazimliga yaptı oturtup oyunlar oynuyoruz cis geldi dedi yaptı oturduğu sırada daha hep altına yapti normal mi devam etmeli miyim gece 3 defa kaldırdım götürdüm uykuya cok hassas olduğu için uyanınca agladi ama yapmadı

Istersen bir kac ay ertele. Daha cok kucuk en azindan 2.5 yasinda baslarsin. Biraz daha idrak edince.

Tuvalet eğitimi zamanı tamamen çocuğa bağlı Ben oğlumda 3 yaşını 3 ay geçmişti yaza denk gelsin diye beklemiştim tuvalet eğitimi verdim 3 günde anlamıştı yani bilmiyorum daha küçükken deneseydim hem gece kuruluğu yoktu hem de onu hazır olmadığı için strese sokmuş olacaktım

Günümüzde bezler çok kaliteli olduğu için ıslaklığı çok hissettirmiyor çocuklar rahatsız olmuyor ve tuvalet eğitimi yaşı biraz ileri attı genel olarak bence. Benimki 3 yaşında tam ve 3 haftadır bu süreçteyiz tam oturmadı. Bundan 2-3 ay önce kısa süreli denedik hiç hazır değildi. Herşeyi konuşan akıllı bi çocuk olduğu halde anca hazır oldu diyebilirim

Bence hazır değilmiş. Size de ona da yazık.

X