Tuvalet eğitimi, bakıp geçme bilen yazsın önemli🙏🏻

aleynaaleyna00

Bir mucize büyütüyorum içimde☀️
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2020
297
182
28
Hanımlar merhaba. Büyük bir konudan müzdaribim. Kızım 25 aylık ona alıştırma tuvaleti aldık müzikli fakan dikkatini çeksin diye. Aylardır o şekil duruyor. Çoğu kez alıştırmak için beraber tuvaletimi yaparken onuda soktum öğrettim herşeyi aslında kendiside biliyor oraya çiş tuvalet yapıldığını arada bebeğini götürüp çiş yaptırıyor oyun oynarken dikkat ediyorum. Kendiside altını çıkarıp oturuyor bazen ben oturtturuyorum birkaç saniye duruyor sonra kalkıyor asla çiş yada kaka yapmıyor tuvaletine. Bugünde kendisi bezi çıkarmak istedi barbisine çiş yaptırma oyunundan sonra. Çıkarttım dedim yapıcak kesin oturdu kalktı tuvaletin dibine ayakta işedi yine yapmadı. Değişik taktik ve öneriler bekliyorum bu postun altına lütfen deneyimli anneler es geçmesin :))

İlk denemeyse çok normsl ilk gün için, ne kadar öğretmil olsanız da bezi vardı sonuçta, ilk bir hafta çok zor geçebilir ama kararlıysanız tekrar vez takmayın. Ben 2hafta önce çıkardım bezi hala tam alışmış değil özellikle büyük tuvalatini tuvalete yapmıyor zamanls alışır diye sabırla bekliyorum.

28 aylık oğlum 3 gün oldu başlayalı öğretmeye çalışıyorum ama maalesef tuvalete yapmıyor. Klozete oturuyor bak yaptım diyor ama yapmıyor bitti yaptım bay bay çiş anne hadi sifona basalım diyor sanki yapmış gibi ama yapmadın diyorum yaptım diyor kalkıyor 5 dakika geçmiyor alıştırma küloduna yapıyor. Valla bende ne yapıcam bilmiyorum 😵‍💫

X