Türkiyedeki tüp bebek tedavi mağdurlari

merhaba arkadaşlar yazıları okurken uzunca bir offfffffffffffffffffffffffffffff çektim.kendi yaşadığımız depremler yetmiyoe gibi birde merkezler şoka uğratıyor.benim 3. denemem yapılacak 1 ve 2. hacetteapede yaptırdım tedavi ve ilaç raporlarıyla hiç ilgilenmedik hepsini bölüm sekreterliği yaptı.fatura makbuz herşey belgesiyle verildi galiba üniversite has. olduğu için durum böyle ve inanın bana kendimi evimde gibi hissettiren bir ekip var.tabii her yerde olduğu gibi hocaları sadece trasfer esnasında görüyosunuz ama ekipteki diğer herkes özelliklede hemşireler sizin için en iyi olanı bulmaya çalışıyorlar.3. denemeyide orda yapıcam en azından para için kullanmadıklarını düşünüyorum.tek dezavantajı mesai saatleri var.ben 1 denememde akşam saaatlerinde kanamam oldu ekibe ulaşamadım.sabaha kadar beklemek çokkkkkkkkkkkkk ama çok zordu.ama diğer yandan düşükle sonuçlandığında tüm ekip bizimle üzüldü bizimle ağladı.bizler zaten çok kırılganız lütfen bunu bilen merkezlere gidelim.Allah kucağımıza almayı nasip etsin meleklerimizi

arkadaşlar hrs de denem yaptım memnun değilim
lüks acaip ama ilgi ve tıkır tıkır işleme yok
hoca T.A ayakta uyuyor
ne hastayı ne tedaviyi hatırlamıyor
dosyalara not almıyorlar
memnun kalmadım
çok meşhur bir kliniğede gittim tersim döndü
ameliyat şart dedi 5300 nlira istedi
başka doktorlar bu teşhise güldüler
napıcam bilmiyorum
kendi haline bıraktım gitti

sanırım herkesin yaşadığı klasik hikaye bu... bende 3 kere aşılama 2 farklı merkezde, 1 yumurta takibi, tüp bebek 2 farklı merkezde yaşadımm.. sonunda allahın izniyle hamileyim ama yaşanan maddi ve manevi yıkımın izleri hala devam ediyor. hala tedavi borçalarını ödüyoruz. toplam 3 senelik tedavi 5 işlem ve tabii muayeneler testler vs vs. tüm bunların maliyeti inanılmaz boyutlara ulaşıyor. tüp bebek raporu almak için bile üniveriste hastanesine hoca farkını çifte tarifeli ödedim. çekilen rahim filmi, neredeyse her tedavi başlangıcında tekrarlanan hormon testleri... tam bir sömürü ama yapacak birşey yok. bebek istiyorsak tedavi şart. allah hepimizin yardımcısı olsun...
ama ben bu kadar doktor gezdim proflardansa, op. doktorların daha ilgili olduğunu düşünüyorum.

merhaba arkadaşlar.ben tedavi raporumuda tedavimide zeynep kamil hastanesinde sürdürdüm.şu anda kesinlikle şunu söyleyebilirim memnun kaldım.gerçi hamileliğim ilerleyemedi ama bu kimsenin suçu değil.yine oraya gideceğim.öncelikle tedaviden ne beklediğini bilmek lazım.benim için lüks,özel ilgi alaka hiç önemli değil transfer sonrası özel bir odada klasik müzik dinlemesemde olur.yeterki beni tedavi edecek ekip tecrübeli olsun.zeynep kamilde kalabalık çok.dev. hastanesi olduğu için öyle bir özel ilgi bulamazsınız.ama bu işi para kaygısı gütmeden yaptıkları için ne gerekiyorsa size onu veriyorlar.ne daha azını nede fazlasını...evet durumumuzdan dolayı biraz fazla kırılganız.ama bütün bu yoğunluğun içinde karmaşa yok herşey belirli bir düzen içinde sürüp gidiyor ve maliyet ilaç yüzdesiyle birlikte 800 lira.özel hastanelere güvenmiyorum açıkçası

Arkadaşlar,çok üzüldüm,anlatamam.Allah herkese hayırlarla bebeklerini kucağın almayı nasip etsin.Bu çok zor bir imtihan gerçekten.Sabır ve dua ile Allaha sığınarak kudretini isteyeceğiz,başka yol yoksenağlama.
Ben de Allahın lutfuyla,tüp bebek yöntemi ile Medikal Parkta Opr.Dr.Serdar Koç Beyin yardımlarıyla hamile kaldım(Bu televizyonda programlara çıakn bir doktor).Hastanede rapor geçiyor.Kendisi de gerçekten para konusunda hırslı olmayan,her konuda yerdımcı bir doktor.
Allaha sığınıp isteyeceğiz.Ümitsizliğe kapılamayalım.Allah herkesin gönlünün muradını versin:Saruboceq:..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…