Aile Planlaması Tüplerin Bağlanması Konusunda Görüşleriniz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Alys

Nirvana
Pro Üye
6 Aralık 2010
34.491
91.162
Merhaba,

2. sezeryan ameliyatımı olacağım ekim ayında kısmetse.
Aklımda yeniden hamilelik hiç yok, zaten bu da çok zor geçiyor.
Eskiden ya fikir değiştirirsem diyordum, şimdi öyle bir ihtimal de görmüyorum pek açıkçası.

Ama işin sağlık boyutu konusunda çok bilgili değilim.
Yaptıranlar öneriyorlar mı?
Kadın hastalıkları konusunda bir risk oluşturuyor mu?
Adet döngüsüne veya aklıma gelmeyen başka bir duruma etkisi oluyor mu?

Adet döngüsüne falan etkisini hiç bilmiyorum.
Bence yaptırmalısın. Zira ileride tekrar bebek istedin vs diyelim yine tüp bebek yapma yolu açık olmuyor mu? Ki 2 çocuktan sonra muhtemelen istemezsin.

Adet döngüsüne falan etkisini hiç bilmiyorum.
Bence yaptırmalısın. Zira ileride tekrar bebek istedin vs diyelim yine tüp bebek yapma yolu açık olmuyor mu? Ki 2 çocuktan sonra muhtemelen istemezsin.

canım eskiden istiyordum çok çocuk.
ama yaşadım ve gördüm, o kadar sabırlı ve verici bir insan değilim.
zorlamaya gerek yok diye düşünüyorum.
umarım iki çocuğuma verimli annelik yapabilirim.

İstemiyorsanız olabilir. .
Annemin 20 yıldır kapalı. .

Bence yaptırmamalısın.. hayat bu ne olacağı hiç belli değil her ihtimali düşünmek lazım.. Allah korusun Rabbim sağlıklı uzun ömürler versin evlatlarına.. farzet evladını kaybettin bi zaman sonra bi daha çocuk sahibi olmak istedin o zaman napıcaksın? Geri dönüşü yok bunun..

annem oldu
baya bıldıgın sezeryan gıbı aynı yerden kesı yaptılar
amelıyatdan sonra yıne adet oldu
gerı dönusu asla yok
:)

goha bugün aklımdan geçtin vallahi. ortalarda yok nerelerde acaba diye :KK66:
dini olarak uygun değil cnm.
sağlık açısından da bence sıkıntıları oluyor. bağlatanlara denk geldim de kendilerini hiç iyi hissetmiyorlar. işte vücut hemen tepki veriyor. yabancı olayları istemiyor.
son olarak tahminen yaşın genç. hayat bu belli olmaz belki ileri ki yaşlarda istersin bir çocuk daha . o yüzden bence bağlatma.

Birdaha düşünmüyorsun yaptır sezaryen sırasında o işide aradan çıkarıyorlar en azından kafan rahat korunmak zorunda kalmazsın, sağlık açısından hiç bir riski yok canım benim Dr öğle açıklamıştı. Şimdiki aklım olsa yaptırırdım o zaman tekrar düşünürsem diyordum ama şimdi istemiyorum Allah olmayanlara nasip etsin bizim evlatlarımıza sağlık versin....

Ben olsam yaptirmam. Daha basit, zararsız erkeklerin de surece katılacağı bir yöntem varken kendi bedenini de kalıcı bir değişiklik yapmam, (çok bu büyük konuştum ne? )
Dünyanın binbir türlü hali var tekrar hamile kalmam gerekse, maddi ve daha önemlisi manevi sıkıntisi çok olan tüp bebek yaptırmak zorunda kalacağım... Her turlu kadın zorlanacak, yorulacak, kendimi bu kadar zora sokmazdim sanirim

Ben olsam yaptirmam. Daha basit, zararsız erkeklerin de surece katılacağı bir yöntem varken kendi bedenini de kalıcı bir değişiklik yapmam, (çok bu büyük konuştum ne? )
Dünyanın binbir türlü hali var tekrar hamile kalmam gerekse, maddi ve daha önemlisi manevi sıkıntisi çok olan tüp bebek yaptırmak zorunda kalacağım... Her turlu kadın zorlanacak, yorulacak, kendimi bu kadar zora sokmazdim sanirim

şöyle ki BDV beni psikopat yaptı,
eğer tüp bağlatmayı düşünmezsem,
2 3 yöntemle birlikte korunmak zorunda kalıcam.
o zaman da ömür boyu bu çekilir mi diye düşünücem.

Goha guzel bi konu takiptr olacagim
Dusundugum bi durum benimde
23 aylik bi kizim var
Simdi gene hamileyim erkek bebek olsa hemen sezeryan sirasinda isticem kizcem olursada son bi deneme daha yapicaz genc kizligimdan beri erkek bebis takintim var eger 2. De tuplerimi baglarsam pisman olurum gibi hayirlisi bakalim konun takibimde

goha bugün aklımdan geçtin vallahi. ortalarda yok nerelerde acaba diye :KK66:
dini olarak uygun değil cnm.
sağlık açısından da bence sıkıntıları oluyor. bağlatanlara denk geldim de kendilerini hiç iyi hissetmiyorlar. işte vücut hemen tepki veriyor. yabancı olayları istemiyor.
son olarak tahminen yaşın genç. hayat bu belli olmaz belki ileri ki yaşlarda istersin bir çocuk daha . o yüzden bence bağlatma.

sağol canım,
arkadaşa yazdığım gibi,
2-3 yöntemle birlikte korunmak da ne kadar sağlıklı olacak benim için onu düşünüyorum.
bu yöntem olmazsa, aklıma prezervatif + hap birlikte korunma geliyor.
sürekli stres bir de...

sağol canım,
arkadaşa yazdığım gibi,
2-3 yöntemle birlikte korunmak da ne kadar sağlıklı olacak benim için onu düşünüyorum.
bu yöntem olmazsa, aklıma prezervatif + hap birlikte korunma geliyor.
sürekli stres bir de...

ben de spiral var. 2,5 yıldır sıkıntı olmadı. tabi vücudum spirale de tepki verdi ama 1 yıl sonunda düzeldi. düşünebilirsin. tabi eşin de korunsun.

Merhaba,

2. sezeryan ameliyatımı olacağım ekim ayında kısmetse.
Aklımda yeniden hamilelik hiç yok, zaten bu da çok zor geçiyor.
Eskiden ya fikir değiştirirsem diyordum, şimdi öyle bir ihtimal de görmüyorum pek açıkçası.

Ama işin sağlık boyutu konusunda çok bilgili değilim.
Yaptıranlar öneriyorlar mı?
Kadın hastalıkları konusunda bir risk oluşturuyor mu?
Adet döngüsüne veya aklıma gelmeyen başka bir duruma etkisi oluyor mu?
bence yaptirmamalisin hem saglik açısından hem de dinen yanlis tabi gene sen bilirsin bence ilerde sağlığına mutlaka bi zarari olur gibime geliyor. hem bir suru korunma yöntemleri var spiral dusunebilirsun mesela. igne oluyormus ayda bir bunuda dusunebilirsin. allah korusun ama yarin bir gun evladin genedik bir hastalığa yakalandi hamile kalman gerekti o zaman ne olacak

X