tüp bebekten önce...

bircingene

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2006
51
0
48
Arkadaşlar; ben pkos hastasıyım. Mayıs ayında aşılama oldum ama tutmadı. Şimdi tüp bebek düşünüyorum. Daha doktora gitmedim bunun için. Pazartesi günü bir arkadaşım aradı. Onlar da bu ay tüp bebek denediler, şimdi ikizlerini bekliyor çok şükür:)))) Doktora gittiğinde benim için de konuşmuş. Doktor " Gelmeden önce mutlaka 1 ay doğum kontrol hapı kullansın, daha sonra da adetinin 2. günü gelsin" demiş. Doğum kontrol hapı kullanmanın nedeni; yumurtlamayı düzene sokmakmış. Tüp bebek deneyen arkadaşlar, doktor size de böyle bişey söyledi mi? Ben daha yeni adet oldum ve bitti. Şimdi kasım ayını bekliycem , adetimin 2. gününde doğum kontrol hapına başlayacam. Aralıkta adetimin 2. günü de doktora gidicem, bayağı bi sarkacak yani. O yüzden merak ettim. Gerçi arkadaşımın sorduğu doktora da güveniyorum, seda sayanın programında tüp bebek yaptıran EUROFERTİL hastanesinde profesör. Ama sizin de deneyimlerinizden yararlanmak istedim. İlginiz için şimdiden teşekkürler....

Hakkında hayırlısı olsun canım.beni hatırlarmsın bilmem ama ben senı hatırladım bende o aralarda aşılama yaptırmıştım.sonuç negatıf olmuştu.
2 ay önce tup bebek tedavısıne başladığımda dogum kontrol hapı ıle başladım.bende pko yum.. ama herkese vermiyor dogum kontrol hapını....genelde pkolara veriliyor

canım,doğum kontrol hapını kist falan varsa tedavi sırasında sorun yaratmaması açısından kullandırıyorlar.Endişelenme.

inş iyi bir sonuç alırsın bende yeni başladım tüb bebek tedavisine evet ilk başlangpç olarak d.kontrol habı veriyor

Canım bende pkos hastasıyım ve şu anda tüp bebek tedavisi görüyorum...Öncesinde iki ay ginera isimli doğum kontrol hapı vede glikor isimli ilacı kullandım en az üç ay...Adetin 3. günü doktora gittim kist görülmediği için tüb bebeğe başladık ...Görülseydi diğer aya kalıcaktı ilaçlara hala devam ediyorum ginera hariç tabi hamilelikte bile kullanıcakmışım glikoru doktorum öyle dedi...üç aydır ayrıca folik asit haplarınıda alıyorum....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…