Tüp bebekte transfer sürecindeyim

Benimde dondurulmus bi tane yumurta var genetikten iyi geldi çok şükür. Transfer süreci nssıl oluyor ne zaman başlıyorlar yine iğne ilaç kullanacak mıyım?

Reglinizin 2. Ya da 3. Günü merkezinizde kontrol olacaksiniz. Rahim kalinliginiza ve hormon testlerinize bakilacak. Ona göre sizin merkeziniz nasil bir protokol uyguluyorsa öyle devam edeceksiniz. Adetinizin 3 ya da 5. Gününden itibaren estrofem tablete baslarsiniz. Ardindan rahim kalinliginiz uygunsa( 9 mmüstü gibi) ortalama yumurtlamanizdan bir hafta snra da embriyo transferiniz olur. Asil o zaman progestan igne, tablet, kan sulandiriclara baslarsiniz. Doktorunuzun belirttigi tarihlere kadar devam edersiniz. Ben 3. Ayima kadar kullanacagim mesela. Her merkez farkli tedavi yöntemleri uyguluyor.
Bol şans dilerim…🙏🏻

Teşekkür ederim sizin beslenmede ne yaptığınız yiyecek vitamin vs dikkat etmem getkrrn bir şey var mı?

Bol su icin mutlaka kabiz olmamaya calisin. Avakad yumurta ceviz yedim surekli. Cok hareketsiz kalmamak gerekiyor. Ve kesinlikle stresinizi en aza indirin. Olmus gibi kabul edip meditasyonlar yapabilirsiniz.
Ayrica transferin ilk 3-4 guunu kasik agrisi cok normal. Vucudunuzda surekli belirtiler olacak onlara asla takilmayin. Benim transfer gunu tanistigim biryan vardi. Transfer snrasi hep ayni belirtileri yasadik. Ama maalesef onun tutmadi. belirtiler hep ilaclardan kaynaklaniyor. Vucudunuzu dinlemeyin.

Günaydın ben bişey sorucam tüp bebek tedavisiyle yumurta transfer edildi bugün transferin 6. Günün fitili yaparken hiç zorlamıyordum ama son iki gündür fitili koyarken zorlanıyorum vajinam daralmış zor giriyor önce yoktu bu hamilelik belirtisimi regli belirtisimi yada neden oldu

Günaydın ben bişey sorucam tüp bebek tedavisiyle yumurta transfer edildi bugün transferin 6. Günün fitili yaparken hiç zorlamıyordum ama son iki gündür fitili koyarken zorlanıyorum vajinam daralmış zor giriyor önce yoktu bu hamilelik belirtisimi regli belirtisimi yada neden oldu
Kastığınız için olabilir bende de oldu

Sizin ki taze mi yoksa dondurulmuş mu ? Ben önce bir tane taze transfer oldum 5. Gün kaliteli bir embriyoydu fakat negatif ile sonuçlandı şimdi gene 5. Gün kaliteli dondurulmuş olanı deneyeceğiz. İlk 12 gün sadece estrofem ve folik asit kullandım şimdi iki gündür de estrofem , folik asit , dupaston , progestan fitil ve progestan kalçadan iğne son olarakta deltacortril kullanıyorum transfer günümde 30 mayıs :)
Merhaba inşallah güzel sonuçlanmıştır, bende diğer ay sizin gibi yapacağım sonucunuz ne acaba

X