Tüp bebekte klasik döllenme mi mikroenjesksiyon (ICSI) neye göre karar veriliyor? (Eşimin hareketliliği düşük)

Beyazyasemin

Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2024
260
124
Merhaba arkadaşlar. Bugün ilk tüp bebek tedavi için opu oldum ve 18 yumurtam toplandı. Açıkçası biraz ağrılı geçti böyle düşünmemiştim. Çıkarken eşimin sperm testi sonucunu aldık. Henüz yıkama işlemi yapılmamıştı ve yıkama öncesi toplam hareketlilik %32 ve ileri hareketlilik %8 çıkmış. Değerler normalden düşük. Bu durumda laboratuvar ortamında yumurta ve spermi ne şekilde birleştireceklerine nasıl karar veriyorlar? Bu durum hakkında hiç konuşmamıştık doktorumla. Tecrübeli olan arkadaşlar bilgilerini benimle de paylaşırsa sevinirim 😇

ICSI neredeyse standart prosedür gibi artik muhtemelen yaparlar, bize asilamadan temel fark olarak anlatmislardi tup bebek tedavisi onerirken. Asilamada secemiyoruz ama tup bebekte sansimiz var seklinde…

ICSI neredeyse standart prosedür gibi artik muhtemelen yaparlar, bize asilamadan temel fark olarak anlatmislardi tup bebek tedavisi onerirken. Asilamada secemiyoruz ama tup bebekte sansimiz var seklinde…
Bunu duyduğuma sevindim. Hareketlilik düşük olunca klasik döllenmeye bırakmazlar inşallah diye düşünüyordum ben de çünkü ICSI daha etkili bir yöntem galiba.

X