Tüp Bebekte Beslenme

İlaçlar mı 1400 1800 çünkü ben raporaıçunçz bile minimum 3000 duydum ankarada fiyatları. Ben de ankarada yaşıyorum.
Hayir canim sen sabah 8de git gorus istersen. Normalde ilk muayeneye reglin 2. Ya da 3. Gunu 8de gidiyosun esinle. Reglin ne zaman? Orda yaptirmayacak olsan bile testleri orda yaptir bedava. Gazinin hocalari ozelde de orda yaptiriyo testleri.

bebeğin beyin gelişimi için iyot çok önemli, tuzu bence kısıtlamayın. siz de araştırın istersniz. endokrinoloğum özellikle hamile kalmak istediğimi söylediğimde iyotuma da baktırdı.
Aaa ama zaten yemeklerde tuz var. Ayranda yogurtta var. Ben zaten tuz sevmem. Yumurtaya ve salatalik domates biber yiyorum onlara koymuyorum yani.

Kızlar burada beslenmeyle ilgili onerilerimizi paylasalim.

Hamilelik döneminde beslenme kuralları nedir?
  • Bu dönemde anne adayı gün içerisinde çok sayıda çay ve kahve içmemelidir. Bunların yerine süt, ayran ve taze sıkılan meyve sularını içmeyi tercih etmelidir. Hazır meyve suları ve kola gibi asitli içeceklerin tüketilmesinden uzak durulmalıdır. Çayın çok fazla ve koyu olarak tüketilmesi halinde, anemiye neden olacağından dolayı, yemeklerin yanında tüketilmemesi tavsiye edilmektedir.
  • Anne adayları yemeklerinde ve salatalarda kullandıkları zeytinyağını, diğer yağlar ile birbirine karıştırarak öyle tüketmelidir.
  • Yiyeceklerinde tuz miktarını olabildiğince azaltarak, iyotlu tuz kullanmaya dikkat etmeleri gerekir.
  • Anne adayları bebeğinin sağlığını da göz ardı etmeyerek, hazır olan gıdaları çok sık yemeyi tercih etmemelidir.
  • Beslenme programında, haftada 2 gün kırmızı et, 2 gün balık çeşitlerine ve diğer günlerde ise, beyaz ete ağırlık vermeleri önemlidir.
  • Sebze ve meyveler iyice temizlenerek ve mevsiminde taze bir şekilde yenmelidir. Sera ve hormonlu sebze ve meyvelerden uzak durulmalıdır.
  • İçerisinde katkı maddeleri bulunan sucuk, sosis, salam gibi gıdalar, dikkatlice ve az miktarlarda yenmelidir.

ben hiç umduğum gibi dikkat edemiyorum.çalıştığım için kendime tam buğday ekmeğinden haftalık sandiviç hazırlayacağım.bu sıralar hep roka aşeriyorum onu yiyorum bayıla bayıla salata yapıp.ama bir programım yok ve hamilelikten mi bilmem sabah erken kalkınca ayılamıyorum hemen.gözüm bir şey görmüyor.

X