Tüp Bebekte Beslenme

Bugun bebegim 5+5 oldu. Benim gunluk beslenmem bugun soyle olacak ;
Ac karna bir kasik pekmez bir kasik bal 1 bardak su.
Kahvalti:
3 tane haslanmis bildircin yumurtasi. Kibrit kutusu kadar Beyaz peynir 1 parmak kasar peynir 2 zeytin bir dilim bugday ekmek. Erik suyu. 6-7 biber. 1 salatalik, 1 ceviz.
Kahvaltidan sonra 1 bardak su. (Bunlar tamamlandi.)
Ara ogun: 1 porsiyon meyve 1 bardak su
Ogle yemegi 1 bardak su
Ara ogun : ceviz badem yaban mersini 1 bardak su
Aksam yemegi 1 bardak su
1 porsiyon meyve 1 bardak su

İctigim su miktarini arttirmaya calisiyorum. Ben normalde hic su icmeyen biriydim.
Kahve cay icmiyorum hic. Erik suyu ev yapimi. Tavuk yemiyoruz. Genellikle et ve sebze. Balik da arada almaya calisiyorum ya da dardanel yiyorum. Haftada 1 mutlaka.

Kizlar bir de rahim kalinlastirdigi icin gunde 1 bardak nar suyu icmis ve cok faydali oldugu icin 1 adet avokadoyu bir onceki asilamamda yemistim ama asilamam tutmamisti. Su anda nar ve avokado bulamadigim icin tuketemiyorum. Gene de oneririm.
Bir de kabak cekirdegi cok yuksek proteine sahip aklinizda olsun tuketin.

Youtubedan anneee tv yi ceyda duvenciyi takip edin hamilelik gunlugu yapmis hem de hamilelik kocu ile beraber. ben beslenme onerilerini uyguluyorum.

haşlanmış fenni yumurta 2 adet gezen tavuksa ortaboy bitane yeter amaben çalışıyorum. doktora soracağım folik asidi günde 2 mi yapsam ve b 12 li folik asitim beni acıktırıyor biraz da.hep turşuya tuzlanmış salatalığa atılıyorum. kokmayan tereyağ bal peynir yumurta 4 lüsü olmazsa olmaz bence.ayrıca kelle tavuk çorbaları. yağlı yahni değil de hafif et kavurmaları iyi geliyor.

haşlanmış fenni yumurta 2 adet gezen tavuksa ortaboy bitane yeter amaben çalışıyorum. doktora soracağım folik asidi günde 2 mi yapsam ve b 12 li folik asitim beni acıktırıyor biraz da.hep turşuya tuzlanmış salatalığa atılıyorum. kokmayan tereyağ bal peynir yumurta 4 lüsü olmazsa olmaz bence.ayrıca kelle tavuk çorbaları. yağlı yahni değil de hafif et kavurmaları iyi geliyor.

Tuz cok zararli 3 beyazdan uzak durmak lazim seker tuz un.

Fenni ne demek tatlim? Folik asit yan etkilerini okusana. 2 tane alan hic duymadim markasini degistir.

Takipteyim. Ben de tüpe başlayacağım inşallah ama nacizane bir önerim olacak. Dardanel ton yemeyin. İçeriğinde civa oranı yüksek. Daha çok deniz balığı somon gibi levrek gibi balıklar yiyin. Ton balığını hamilelere ya da kalmak isteyenlere önermiyorlar. Allah sağlıklı sıhhatli hamilelik nasip etsin. Yumurta kalitesini artıracak arı sütü bal polen yiyorum ben de aç karnına. Bi de keçi boynuzu özü içiyorum.

Takipteyim. Ben de tüpe başlayacağım inşallah ama nacizane bir önerim olacak. Dardanel ton yemeyin. İçeriğinde civa oranı yüksek. Daha çok deniz balığı somon gibi levrek gibi balıklar yiyin. Ton balığını hamilelere ya da kalmak isteyenlere önermiyorlar. Allah sağlıklı sıhhatli hamilelik nasip etsin. Yumurta kalitesini artıracak arı sütü bal polen yiyorum ben de aç karnına. Bi de keçi boynuzu özü içiyorum.
Ben de ari sutu al polen yemistim. Bir de ananas ve incir.

Aaa ben de tam aksi tavsiye olarak okudum. Yemem o zaman. Ben de civali balik yememeyi duydum. Somon aliyorum ben. Cok kolay da pisiyo.

Ben de ari sutu al polen yemistim. Bir de ananas ve incir.

Aaa ben de tam aksi tavsiye olarak okudum. Yemem o zaman. Ben de civali balik yememeyi duydum. Somon aliyorum ben. Cok kolay da pisiyo.
Aynen bana da somon en güzeli geliyo. Ayy çok heyecanlı ve umutluyum inşallah pozitifi görürüm. Sizin ilk miydi hangi şehirde yaptırdınız

Su an patatesli zeytinyagli bol domatesli taze fasulye yanina sehriyeli pilav ve yogurt yiyorum. Nasil istahla yedigimi size anlatamam. Ben normalde asiri zayif ve ac gezebilen biriydim. Hamilelikte cok guzel bi kadim olucam derdim. 60 kiloyum su an boyum 170. Gidis hat bakalim ne olacak.

Tuz cok zararli 3 beyazdan uzak durmak lazim seker tuz un.
ağzımın tadı kaçık tuzlu yemek istiyorum canım istiyor adet öncesinde de böyle şeyler olurdu.

Fenni ne demek tatlim? Folik asit yan etkilerini okusana. 2 tane alan hic duymadim markasini degistir.
cumartesi doktorla görüşeceğim ben içmesem zaten doktorum folik asit vermedi. her gün düzgün kahvaltıda taze haşlanmış yumurta yesem ihtiyacım olmazdı.çikolata yedim midem bulandı ıyy :KK43:

ağzımın tadı kaçık tuzlu yemek istiyorum canım istiyor adet öncesinde de böyle şeyler olurdu.

cumartesi doktorla görüşeceğim ben içmesem zaten doktorum folik asit vermedi. her gün düzgün kahvaltıda taze haşlanmış yumurta yesem ihtiyacım olmazdı.çikolata yedim midem bulandı ıyy :KK43:
Bazı doktorlar hiç vermiyor folik asit hatta yılda 1 ay kullanılan folik asit (eğer yemek seçmiyor ve düzenli yemek sebze meyve yiyorsanız) yeterli oluyormuş. Dr önermediyse kullanmayın. Herşeyin fazlası zarar.

X