Tüp Bebekle hamile kalanlar ! Doğuma kadar burdayız :)

Kaçıncı denemede hamile kaldınız ?

• 1.

OY: 55 50,0%
  • 2.

OY: 20 18,2%
  • 3.

OY: 16 14,5%
  • 4.

OY: 9 8,2%
  • 5.

OY: 3 2,7%
  • 6.

OY: 0 0,0%
  • 7 ve üstü

OY: 7 6,4%

• Ankete Katılan
    110
Kızlar beli ağıran var mı?
Sabah uyandığımdan beri belim ağrıyor.
Göğüslerimin acısı da bayağı bir arttı. Ayrıca çok uykum var. Sanırım belirtiler başlıyor :) sadece belimin ağırması hoşuma gitmedi

Okuyunca kahkahayla güldüm :) çünkü bisitlet sürüşünü ben de yapıyom :)

Canim o donemde benimde bel agrilarm kasiklarmda batmalarm vardi doktorum rahim genisledigi icin agrin olur korkma demisti ee yavas yavas belirtiler olacak canim korkma cok siddetli agrin olursa doktoruna soyle kanama olmadigi surece doktorum hic korkma hersey normal dedi bana :)

Reactions: 9ay
Arkadaşlar kalp sesinden sonra ilaç kullanımız neler oldu. Doktorum bi hafta sonra progesteronu bırak crinone jele devam et dedi bide estoftemi kesebilirsin dedi sizinkiler nasıl oldu

Bana pozitifle beraber prednolu kestirdi, 6. Haftada kalp sesini duyduk coraspini kestirdi, 7 hafta bitince esttofemi kestik. 9. Haftada crinone yi teke düşürdü. Sonra dr umu değiltirdim, crinoneyi bıraktırdı, 1 adet progestan tablet kullandırıyo 34. Haftaya kadar sigorta niyetine.

İkili test sonucum çıktı...

Bebişin ultrason ölçümleri çok güzel. 12+1 de 5,7 cm boy, 0,9 ense, burun kemiği var, çok hareketli, organlarda problem yok...

Fakat kanımdaki pap değerim düşük, hcg yüksek, yaş 38. Kombine riskimiz 1/248 çıktı. Yani demek oluyorki benimle aynı değerlere sahip 248 kadından 1 i down sendromlu doğurmuş bugüne kadar. Tabi çok ağladım sabahtan beri. Sonra sakin düşününce bi apandisit amilyatında %1 ölüm riski varsa benim çocuğumun hasta olma riski 248 de 1 deyince çok kötü gelmiyor. Dr da; senin sonucun bebekte görünen bir anormallik sonucu yüksek çıkmadı, bugün bi bebek gördüm ense 3mm ydi mesela diyor. Hormonlar ve yaşla yüksek çıktı diyor, rahatlıyorum.

Doktorumuz riskli gebeliklerde ve genetikte uzman bir perinatolog. 16. Hafta amniyosentez yapıp kesin sonuç görmeye karar verdik.

Uzun oldu gene kusura bakmayın, ama çok önemli tecrübeler bunlar, ve bu konumuzda bulunsun istiyorum. Bu arada ikili test, nifty, cvs, amniyosentez hakkında sorusu olan olursa tahminen çoğunu cevaplayabilirim.

Aynen canim 12. Haftaya yaklasinca genelde estrofem clexan folici crinone jeli kesiyor yavas yavas corasprini 32. Haftaya kadar kullanicam ben :) aman saglikli olsunlarda ilac kullanmaya raziyim

Ne enfeksiyonu canım

Bende bugün kontrolüm vardı 7+6 ymışım.
Bi hafta sonra progeatanı kes dedi d vitamini folik asit bide bi hafta sonunda crinone jeli ikiye çıkar kan sulandırıcı iğneye devam dedi eve geldim estofremi gördüm onun hakkında bişey demediği aklıma geldi aradım sordum onu da bırak dedi sormazsam kullanacaktım. Kan tahlili filan idrar kültürü filan istedi onuda yarın vereceğim 6 eylüle randevu verdi sanırım o zaman da ikili tarama testi filan mı yapılacak öyle bişey dedi sanırım doktor

Reactions: 9ay

Canım harmony testini yaptırın o doğrudan bebeğin DNA’sına bakıyor.

Bebekde bir sorun yoksa neden amniyosentez yapmayi dusunuyorsun ksura bakma karsmak haddime degil ama sonucta ne olursa olsun evlat bizim evladimiz Rabbim onu bize emanet ettyse her sekilde kabulumuz benim gorucemin yasi 37 ve 600 kusur birsey di riksi sinirda cikti bebegin kalbinde beyaz leke cikti cok korkuttular ama nifty testini soylediler biz herseye kabuluz dedik yaptrmadik ben zararli oldugunu bildigim icin neden yaptrmak istedigini merak ettim cunku cogu kisiden duydum ve yaptrmayanlar cok etrafimda bebege ense kalinligi var deyip bu kesin down sendromlu diyenlerde var ama sukur hepsi saglikli ve bu testi yaptran yok icimizde o yuzdem merak ediyorum

Canım harmony testini yaptırın o doğrudan bebeğin DNA’sına bakıyor.

Evet anne kanından bebeğin DNA sını bulup inceliyorlar. Fakat o test de ve nifty de aynı; Kesin down veya değil demiyor. Yani ikili testten farklı şeylere bakıp gene olasılık çıkıyor. Yani gene ben atıyorum 1/800 gibi bir risk sonucu görücem. O zaman da mesela ikili testin sonucu 1/248 harmony sonucu 1/800 olasılıkta. Bu sefer dicem ki hangisine güvensin gönlüm? Bir kere gönlüme bir kılçık düşürdü benim bu ikili test. Olasılıklarla kafayı yerim, ve sonuçta gene ben kesinliği görmek isticem ben dayanamam böyle... Amniyosentez bebek down veya değil kesin olarak sonuç çıkartıyor.

İkili testin sonucu %80-85 doğruluk içeriyor. Nifty veya Harmony gibi testler %99. Şimdiki aklım olsa, bu kadar üzüleceğimi bilsem hiç ikili test yaptırmam direk nifty yapardım. Gene olasılık görürdüm ama en azından %99 kesinlikte. Tabi o da çok pahalı 1 laboratuardan dün fiyat almıştım, indirimsiz 2600 TL.

Aslında cevabı belli. Dr ilk bana ve eşime şu soruyu sordu. Size bu bebek kesin olarak down sendromlu desem, gene de doğurur musun yoksa ben tahliye ederim mi dersin? Çok doğru bir soru ve bunun cevabı herkes için çok farklı olabiliyor. Ve aslında bu cevaba göre yolu seçmek gerekiyor. Amniyosentez dışında herhangi bir yöntemle asla bebek kesin down sendromlu veya değil denemiyor maalesef. Diğer yöntemlerin hepsi değişik kesinlikte tahminler.

Rabbim onu bize emanet ettise her sekilde kabulumuz diyebilen bir anne baba için bence ne ikili ne 4 lü test yaptırmayın hepsi sadece moral bozuyor.

Kızlar size bir şey sormak istiyorum . Ben geçen cuma kanamam olduğu için ultrasona girdim. Bir sıkıntı yoktu şükür ama salı günü yine lekelenmem oldu korkudan yine gittim girdim bir sıkıntı yoktu hamdolsun. Ama bugünde çok çok az geldi gitsem mi yine pzartesiyi beklesem mi? Çok korkuyorum sık ultrasona girmek zarar verir mi ? Ne yapsam bilemiyorum progestan kullanıyorum bu arada. Rahimde kanama alanım falanda yoktu en son gittiğimde.

Aynen cok moral bozuyor yani amniyosentez testini biliyoruz evet ama cocuga da zarari olmuyor mu peki sonucta bebegin kesesinden sivi aliniyor

Aynen cok moral bozuyor yani amniyosentez testini biliyoruz evet ama cocuga da zarari olmuyor mu peki sonucta bebegin kesesinden sivi aliniyor

O sıvı 1-2 saate tamamlanıyormuş. 2 gün dinleniyorsun. Sonuçta %1 düşük riski var. Ama DR çok önemli ben Dr uma çok güveniyorum. Kadına tüm sorunlu hamilelikleri Türkiyenin her şehrinden gönderiyorlar, olmaz doğmaz dedikleri birçok bebeği sağlıkla doğurtuyor. Ne bilim arkadaşım, belki dicek bazı arkadaşlar yav 1/248 risk çıkmış ne abartıyor bu diye. Ama öyle olmuyor işte, bebeğime Allah ömür verirse 70-80 yıl ömrü olacak. Benim onun yanında kalacak 70 yıl ömrüm yok. Kardeş de yapamıcam belki bu zaten zor oldu. Her kötü ihtimali düşünmeye çalışıyorum kardeşim, dünden beri beynim patladı.

Tabiki bu konuda hak veriyorum sana evet doktoruna guvenmen cok guzel zaten yani benim demek istedigim bebegin sikintisi yoksa risk dusuk yani yaptrmaya gerek yok bence tabiki sen daha iyi bilirsin beyninin nasil oldugunu tahmin edebiliyorum 3 ay once biz yasadik bunu riskimiz yuksek olmasina ragmen ve kalpde leke gormelerine kafalari yorduk artk aramadgmz insanlar kalmamsti artk tamam dedik ne olursa olsun yaptrmicaz cunku her kimi aradiysak yaptrma ettrme dediler ben o yuzden size cok soru sormus olabilirim hakkinizi helal edin kusura bakmayin

Yok olur mu öyle şey, esas ben kafa şişirdiysem toptan kusura bakmayın. Her fikir her arkadaşım değerli, burada deşarj oluyoruz en başından beri. Amniosenteze 16. haftaya kadar yapılamıyor, yeterli bebek hücresi olmuyormuş sıvıda, daha 4 hafta var. Yavaş yavaş panik halimiz geçecek, belki ben de aynı düşünebilirim bir süre sonra.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…