Tüp Bebek

seymaaoz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2023
3
0
32
Kızlar merhaba 3 senedir bebek sahibi olmak istiyorum ama olmuyo. Bir çok kez yumurta çatlatma iğnesi oldum yine olmadı. İzmirde çok güzel özel muayenesi olan bi doktor buldum kan testleri istedi eşimden sprem testi istedi yaptrdık ve eşimin sprem sayısı çok kötü çıktı. Sprem sayısı 1 milyon bile yok ileri hareketli sprem sayısı 0 . Ve tüp bebek yaptırmamız önerdi. ilk defa bu doktor bana rahim filmi çekti ve tüplerimin bitanesinin kapalı olduğunu söyledi. Doktorum bana tüplerin içindeki sıvının karın boşluğuna gitmediği zaman geri gelip bebeğin tutunmasına engel olacağından kapalı olan tüpü ameliyatla komple kapatması gerektiğini söyledi. Sizce ne yapmalıyım çok kararsızım

Tüplerin konusunda başka doktora da danışman iyi olur infertilite doktoruna yani
Sperm sayısına gelince sadece bir kere mi test verdiniz? Onuda bir daha verin ilk testle tam net birşey denmez. Biz birçok şeyi başka doktorlara gozukerek ve testleri tekrarlayarak yaptık öyle tüp bebeğe başladık.

Eşim için üç kez test verdik ilk testinde sperm sayısı 15 milyondu daha sonra iki test daha verdik onlarda ikisinde de toplam sprem sayısı 1 milyon yoktu bile ileri hareketli ikisinde de 0 dı. İlk testle diğer iki test arasında bir bir bucuk sene gibi bir zaman dilimi var. Şimdi doktorum bana adetin üçüncü yada dördüncü günü gel dedi yumurtalara bakcak ve kapalı olan tek tüp için ameliyat tarihi vericek büyük ihtimal. Siz şimdi tek doktorla bunu yaptırmamam gerektiğinimi öneriyosunuz o kadar kararsızımki cevap verdiğiniz içinde çokk tesekkür ederim 🙏🏻

Eşim için üç kez test verdik ilk testinde sperm sayısı 15 milyondu daha sonra iki test daha verdik onlarda ikisinde de toplam sprem sayısı 1 milyon yoktu bile ileri hareketli ikisinde de 0 dı. İlk testle diğer iki test arasında bir bir bucuk sene gibi bir zaman dilimi var. Şimdi doktorum bana adetin üçüncü yada dördüncü günü gel dedi yumurtalara bakcak ve kapalı olan tek tüp için ameliyat tarihi vericek büyük ihtimal. Siz şimdi tek doktorla bunu yaptırmamam gerektiğinimi öneriyosunuz o kadar kararsızımki cevap verdiğiniz içinde çokk tesekkür ederim 🙏🏻
Birden fazla test vermişsiniz peki eşiniz doppler vs çekildi mi bunları yaptirdiysaniz doktorun önerisine dikkate alın tabiki

Kızlar merhaba 3 senedir bebek sahibi olmak istiyorum ama olmuyo. Bir çok kez yumurta çatlatma iğnesi oldum yine olmadı. İzmirde çok güzel özel muayenesi olan bi doktor buldum kan testleri istedi eşimden sprem testi istedi yaptrdık ve eşimin sprem sayısı çok kötü çıktı. Sprem sayısı 1 milyon bile yok ileri hareketli sprem sayısı 0 . Ve tüp bebek yaptırmamız önerdi. ilk defa bu doktor bana rahim filmi çekti ve tüplerimin bitanesinin kapalı olduğunu söyledi. Doktorum bana tüplerin içindeki sıvının karın boşluğuna gitmediği zaman geri gelip bebeğin tutunmasına engel olacağından kapalı olan tüpü ameliyatla komple kapatması gerektiğini söyledi. Sizce ne yapmalıyım çok kararsızım
Bebeğim öncelikle Allah kolaylık versin. Bizde ilk evlendigimizde yapılan tahlillerde eşimin sprem sonucu 5 ve 10 milyondu hareketliliği de düşüktü yapilan doppler ultrason sonucunda varikosel ortaya çıktı o yüzden düşükmüs ve tek çözümü ameliyat dediler biz ameliyattan önce kocamın er bezlerine sülük yaptık iki defa aralıklarla ve varikoseli ortadan kayboldu değerleri de yükseldi bunun yanında doktor Proxeed Plus diye bir vitamin önerdi bunu kullandık 3 ay bununda etkisi oldu tabiki. Eşin bu vitamini kullansın eczacı soyler nasıl kullanacağını ise yarıyor gerçekten. Onun dışında tüpün içinde nasıl iyice kapatalım demiş anlamadım açalım demesi gerekirdi bu tarz işlemler için kesinlikle bir tüp bebek uzmanına danışın. Ya da bir infertilite bölümüne. Sana tavsiyem tüp bebege başlamadan önce eşinin sprem sayısini ve hareketliliği üzerine düş belki doğal yoldan olur cunku söylediğim vitamin ise yarıyor. Birde neden değerleri düşük onu bulmaları gerekir kilo sigara varikosel çok dar giyiyor mu mesela bunlar hep etken. Benim eşim hep dar giyermis ve dar giymeyi bıraktı. Hakkında hayırlısı olsun çözülmeyecek hiçbir şey yok Allah'ın izniyle 🥰

Hayır çektirmedik hiç bir doktorda söylemedi çektirmemiz gerektiğini ilk defa sizden duydum bunu şu an 😓
Biz tedavi olurken eşimle ilgili herşeyi yaptık ama bizimkisi en çok sundandi varikosel tek taraflı grade 1 var dendi oda kimi önemli kimi onemsiz dedi bu dopplerde çıktı zaten onu netlestirmek içindi sanırım 2 kere çektirdik 3 kere test verdik yani bizde bir testte çok düşük çıkarken diğer testlerde çok farklı çıktı bizde sadece morfoloji 2 ydi başka bir problem yoktu. Doktor istemediyse gerek yoktur muayene ve teste göre size öneri sunmuştur inşallah hayırlısı olur hakkinizda
Bizde vitamin takviyeler ve alternatif tıp vs herşeyi denedik ama tüp bebekle nasipmis öyle oldu bizimkisi.
Keçiboynuzu iyi bu anlamda birçok iyi takviye besin var önce durumunuzu bir netlestirin.
Aslında tüplerde sıvı varsa karın bosluguna da gidiyor gerçekten ve hamile kalmayı engelliyor öncelikle bu tüp meselesinde de netlestirin ona göre yol izleyin gerçekten sıvı birikimi varmı yokmu iyi bilin başka doktora gösterin olmazsa

Son düzenleme:
X