Tüp Bebek

pandasuu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2024
5
1
21
Kızlar 2 yıllık evliyim ikimizde değerleri normal ama hiç korunmadığımız halde hamile kalamıyorum eşimde damar genişlemesi var tüp bebek düşünüyorum ama süreci ve maliyeti bilmiyorum bilgisi olan var mı

Önce muayene olursunuz adetinizin 2-4 arası bakarlar, eşinizin spermiyogram testine bakarlar. Özelde yaptircaksaniz gittiğiniz hastaneye göre değişir. 100bin bandında olur büyük ihtimal. Devlette yaptırmak isterseniz(ücretli) once sağlık raporu çıkarmanız gerekiyor. 2 bin civarı ücreti var. Tüp bebek ortalama devlette 70 bin bulabilir.Önce yumurta toplama yapılır, bunun için ilaçlara başlarsınız.Durumunuza göre kullanacaginiz ilaç miktarı değişebilir. Gonalf 300:2400 zam gelmediyse cetrotide:1600 rakamlariydi. Sonra yumurtalariniz belli bir büyüklüğe gelince gün verirler. Çatlatma iğnesi vurulursunuz. Opu günü toplanır yumurtalarınız sonra taze transfer mi dondurulmuş mu ona göre süreç yine değişir. Dondurulmuş olacaksanız doktor rahim dinlendirmesi yapabilir 2 ay civarı. Transfer için adet zamanı başlanır gene ortalama 1 adet dönemi de o sürer. Yani genel toplam süreci 4 ay da sürebilir, 2 ay da.

Son düzenleme:

Bir arkadaşım için gidebilcek en az miktarı hesaplamisim daha önce.(Devlet hastanesinde ücretli)
Ben devlet hastanesinde yaptırdım şartları karşıladigim için tüp bebek hakkımı kullandım. 20 bine yakın ücret tuttu genel olarak. 3 yıl evlilik şartı,5 yıl sigorta primi istiyor ve 2 aşılama şartı.

çok teşekkür ediyorum ne yapsam olmuyor artık
çok teşekkür ederim ne yapsam olmuyor artık son çare

Bilmiyorum canım doktor değilim. Siz doktora gorunmediniz mi hiç? Size rahim filmi falan da çekmeleri lazım belki tupleriniz tıkalı.
Herhangi bir sıkıntı olmasa bile sebepsiz infetilite olabiliyor malesef. Beklemek yerine ilaç tedavisi, aşılama, tüp bebek tercih edilebilir. Neyin vesile olacağı da bilinmez P pandasuu

Damar genişlemesi eşinizin vakisol sorunu var hatta ilerlemiş varikosel olunca varikosel ameliyatı yapıyorlar. İyi bir üroloji ye görünün. Eşim de öyle sıkıntısı var diyarlife tüp Bebek merkezinden hakan beye gittik sırf paramızı almak için erkek prp si dedi doktor seçimi ve labaratuvar çok önemli diyarlife kadrosu hepsi çekirdekten yetişme hiç birinin diploması yok

Haklısınız göründüm her şey temiz hatta yumurtalıklarım çok iyi çalışıyor dedi doktor ama renkli film çekicez dedi doktor bi hormonlarına bakalım dedi

Merhaba bu durumda tüp bebek yerine eşiniz üroloji uzmanına görünsün ilerlemiş varikosel varsa varikosel ameliyatı olabilir.ameliyattan 6 ay içinde gebelik oluşabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…