Tüp bebek yaptırdım ve kaygılıyım

Ah Allahım yardımcın olsun ınsallah ama insan tek kendisinin böyle düşünmediğini görünce bi nebze rahatlıyor ınsallah senınde benımde bu duygularımız gecer gıder bebeklerımızle bı bag kurarız

Cani gönulden duamdır sizede nasip olsun ınsallh ve agız tadıyla gecırın herkesın hamılelıgı dusuncelerı kaygıları bır olmadıg ıcın ınsanoglu ne yazık kı yargılıyor nankör şükürsüz olarak bakıyor bu durumda vok üzüyor

Insallah sızınde bır an once olsun hayırlı bı sekılde o kadar negatfe alıstım kı senelerce dedgınız gıbı ıcımde bı canlının olmasına aklım almıyor panıklıyor ınsan soka gırıyor tedavıyle olmasıda ayrı yıpratıcı ve yorucu

Tup bebek sürecindeyim ben de ilk bebeğim değil . Normal yollarla da gebe kaldım . Transfer sonrasi donemdeyim şimdi ve gebeliğim net değil ama canim tup bebek tedavisiyle bünyeye alınan hormon miktarı cidden çok yüksek . Su an o hormonlar beyninde halay çekiyor. Horon geçidi var resmen bu kadar dalgalanman çok doğal.. diyelim ki hormonlardan degil de sen aslında anneliğe hazir degilsin. Olabilir. Herkes yuzde yuz bu surece hazir olarak yasamiyor ki. Olabilir. Bir durum degisikligi yasiyorsun. Bekar bir genc kizken evli bir kadina donustun. Evli ve cocuk isteyen bir anne adayiydin artik hamile bir anne adayisin. Bizler sadece birini ve bir seyi kaybettigimizde yas tutmayiz. Bazen bir durum değişikliği yasadigimizda da eski halimizin yasını yasariz. Bu normaldir. Aglamak istiyorsan agla. Anksiyete artik modern zamanin rahatsızlığı hepimizde var nerdeyse bazimiz az bazimiz cok yogun yasariz. Ama anksiyetem var diyip duygularini gormezden gelme. Minicik bebegine zarar vermeyeceginden kurtaj dusunmeyecegini biliyoruz. Sadece neden boyle hissettigini anlamaya calisiyorsun onun da farkindayim. Korkuyorsan korkuyorsundur . Agliyorsan ağlıyorsundur. Merak etme zamanla bu yeni duruma da alisacaksin ve kabulleneceksin. Sonra gebeligin bitecek ve anne olacaksin. Anne olmak da bir degisim. Kimligin degisecek, hayati bebeginin gözlerinde goreceksin ama eski varligini ozleyeceksin ama yine de o gozlerden vazgecemeyeceksin. Yasam budur zaten. Bir seyler olur biter ve biz olan bitene eslik ederiz. Sakince eslik etmeye çalış. İzle ve keyfini yasa. Bebeğin kucagina saglikla gelsin.

Çok tesekkur ederım o kadar ama o kadar güzel ve açıklayıcı oldunuz ki gerçekten tam olarak bu bu yası kimileri lohusalıkta yaşıyor demek ki kimiside ben gibi hamileyken e hormonlarda devrede insan kendisini sorgulayıp anlamaya çalışıyor ben bir kendımi yoğun anksytli biri olarak bilirdim ama burda gerçekten yalnız olmadgmı farkettm ıyı kı yazmısım sızınde ınsallah hersey gonlunuze gore olur

Çok yakın bir arkadaşım doğal yolla gebe kalmıştı ama o da sizin gibi evinden yemeklerden eşinden tiksinmeye başladı anksiyete nöbetleri geçiriyor evinde bir lokma yemek yiyemiyordu sık sık evime çağırıp yiyebildiği şeylerden yapmaya çalıyordum şu an 3 ya da 4 aylık oldu ve artık daha iyi sadece hala her şeyi yiyemiyor sizin durumunuzda düzelecek farklı ortamlarda zaman geçirin kendinizle yalnız kalmayın ve bolca kafa dağıtmaya çalışın Bende tedavi görüyorum dua edin benim için

Allah güzel kalbınıze göre versın ınsaşlah ne güzel arkadasınızın yanında olmussunuz ınsallah benımde azalır ve gecer Allah tez vakıtte sızede nasip etsin cok cok ıyı bılırım cok yalvardım bende

Amin Bu günler geçecek ve her şey daha güzel olacak

Merhaba ben de sizin gibiyim sebepsiz yere olmuyor ve tüp bebek düşünüyorum inş ben de sizin gibi ilk denemede tuttururum.Kucağınıza aldığınızda kaygılarınız gidecektir.Bana da dua edin inş olur.Doktorunuz kimdi bu arada?

Ben çam sakura hastanesnde denedim 5 yumurta toplandı ve baska hıc bır yumurta dondurulamadı kalmadı yaşamadı sadece bu içimdeki ilerledi tuttu. Doktor adı burak yücel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…