Tüp bebek ve düşük

brrumut

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2024
15
7
29
Düşük amh nedeni ile tüp bebek tedavisine başladım . İlk transferimi 7 martta oldum ve 6 haftalıkken kalp atışı durması nedeni ile düşük yaptım . Sonra ki transferim 21 ağustosa gerçekleşti onu da 4 gün önce 9+2 haftalıkken kalp atışı durması nedeni ile kaybettim . Benim gibi düşük yapan arkadaşlarım var mı ? Neler yaptınız benim neler yapmam gereki . Sorun ne ? Günlerdir bunu soruyorum kendime tekrar bi düşük daha yaşamak istemiyorum .

Pihtilasma var mi yok mu diye bakildi mi? O da gebelik ilerlemesinde engel olabiliyormus

Çok geçmiş olsun. Benzer şeyler yaşamışız 9 ve 12. Haftalarda kalp durması sebebiyle düşük yaşadım. Kromozom testi pıhtılaşma ile ilgili testler yapıldı hiçbir sorun çıkmadı. Düşüklerimin sebebi açıklanmadı malesef çünkü hepsine transfer öncesi genetik tarama da yaptırmıştık. Malesef çok üzücü çok yıpratıcı bir durum inşallah bir daha yaşamayız

Çok geçmiş olsun size de umarım Rabbim bir daha yaşatmaz . Sanırım romatoloji bölümünde bağışıklık testi yapıyorlar belki onu da yaptırabilirsiniz bende burada yorumları okurken gördüm . Bi de renkli ultrason çekildiniz mi orda daha detaylı inceliyorlar rahimi . Düşükleriniz genetiğe gönderildi mi ?

Geçmiş olsun canım aynı şeyleri yaşadım iki gün once kürtajdan alınan parçayı genetige gönderdik sonucu henüz gelmedi ama eşim ve bana kromozom testleri yapılacak ben daha önce yapmıştım temizdi fakat kan pıhtılaşma lupus hastalığı şeker hastalığı var mı gibi bir çok test söyledi doktor onları yaptıracağım ama yinede bunlar ile hiçbir şeyi garantileyemeyiz dedi doktor tam bir bilinmezlik açıkçası

Size de çok geçmiş olsun umarım bir daha yaşamazsınız bu acıyı . Bana da doktorum tesadüf dedi . Dediğiniz gibi net bişi söyleyemiyorlar ne yazık ki. Bizde testlerimizi vericez ama ben doktoruma sormayı unuttum kürtajdan ne kadar zaman sonra bu testleri vermek sağlıklı olur acaba bilginiz var mı ?

Oksapar iğne kullanıyor muydunuz?

Zaten bakılmıştı genetik testlerine transfer öncesi sonrasında birşey yapmadılar sanırım. Romotolojiyi bilmiyordum bir araştırıcam onu:) renkli ultrason çekmediler hsg falan yaptılar da ne derlerse yapıyoruz napcağımızı da şaşırdık

Genetik testi yaptırın mutlaka kan pıhtılaşmasına da bakılır. Umarım tekrar yaşamazsınız aynı durumu

Bende hala çok şaşkınım, bunların başıma geleceğini hiç tahmin etmezdim . Rabbim anne olmak isteyen herkese en tez vakitte hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah

Cok gecmis olsun hepinize.

Benim de biri dogal yolla 19 haftalik düşük, biri tüp bebekle bos gebelik , 2 si tüp bebekle kimyasal , biri de dogal yolla kimyasal olmak uzere kayiplarim var. Lupus , seker yüklemesi, pıhtılaşma, genetik dahil hepsine bakıldı. Hepsi temiz çıktı.
Hatta rahim genisletme operasyonu dahi yapildi ama maalesef düşüklerin sebebi açıklanamadi.

Bende tedavi ile hamile kaldım genetik doktoru 1.5 ay sonra çıkar testler demiş tedaviye başlayacağınız zaman da yapabilirsiniz demiş süre yok galiba canım o şekilde bir bilgi vermemiş

Haklısınız doktor her zaman aynı kalitede sperm ve yumurta birleşimi olmuyor dedi yani gerçekten engel olamazsiniz tıp düşündüğünüz gibi değil bir çok test yapılır ama hepsi akıl karıştırır temiz sonucu istediğiniz kesinligi vermez dedi.Size de geçmiş olsun çok zor süreçler insan neden arıyor havaya asılı kalmış testler temiz çıkmış çok zor Rabbim kolaylıkla aratmadan imtihansız nasip etsin hepimize

Siz bu testlerden sonra tekrar hamile kaldınız mı peki öncesinde mi yaşandı kayıplarınız

Lupus testini gecen sene temmuz da yaptirmistim , Ekim de kimyasal oldu , ocakta dogal gebelik o da kimyasal oldu , haziranda yeniden transfer o da kinyasal oldu.

Pıhtılaşma ve genetik testlerini 2021 senesinde yaptirmistim , 19 haftalik dusuk 2019 senesinde oldu.

Rabbimin bir imtihanı diyorum ben de.
Insallah kolaylıkla Rabbim süreçlerimizi tamamlayarak bir evlat sahibi olmamızı nasip eder

Çok geçmiş olsun size de ,kayıplar hem çok üzücü hem çok yıpratıcı . İnşallah en kısa zamanda bebeklerimizi kucağımıza alırız. Ne yaparsak yapalım olacak olana engel olamıyoruz ne yazık ki . Ama umut her zaman var , bizlerde bir gün anne olacağız inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…