Tüp bebek varikosel ve polikistik over

Asya273

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2019
41
21
44
Merhabalar kadınlar kulubüne yeni üye oldum gaziantepten yazıyorum ve kafamda deli sorular aynı sorunları yaşayan birçok insan olduğunu gördüm burda ve bende yazmak istedim.Oğlum 2 senelik evli Gelinimi çok seviyorum rabbim herzaman iyi insanlarla karşılaştırsın cümlemizi 🙏 gelinimde adet düzensizliği vardı ilk sıralar onun için gittik doktora sonradan polikistik over var dedi doktor çocuk sahibi olmayı istedikleri için oğlumda üroloji doktoruna göründü sperm testi falan yaptırdı düşük çıktı ilaç tedavisi başladı (klomen) 5.6 ay kullandı tabi bu arada sperm testleri yaptırıyodu bazen yüksek bazende düşük çıkıyordu 6 ay bitti bu sefer doktor oğluma varikosel teşhisi koydu 1. evre dedi iğne tedavisine başlıcaz artık dedi oda olmassa ya microcerrahi yöntemiyle varikoselden amelyat yapıcaz yada direk tüp bebeğe başlayın dedi kararı bize bıraktı hocam işin uzmanı sizsiniz siz bize bir yol gösterin dedim ben bu sorumluluğa giremem siz karar vericeksiniz dedi varikosel amelyatla normal yoldan çocuk sahibi olması şansı % 50 imiş gelinim 20 yaşında oğlum 25 ne yapacağımızı bilmiyorum bu konu hakkında bilgisi olan yazabilirmi lütfen 🙏 biraz uzun oldu kusura bakmayın Rabbim isteyen herkese hayırlı evlatlar versin inşaAllah 🤲🏻

Öncelikle geçmiş olsun. Bende de polikistik over var ve eşime de kruger testi sonucunda varikosel dediler ama eşim hiç bir zaman ameliyat taraftarı değildi çünkü 80 90milyon civarıydı hareketli sayısı. Sonrasında biz tüp bebeğe yöneldik ve şu an tedavimiz devam ediyor. İlk görüşmeye geldiğimiz zaman varikoselden bahsettik ve doktor bize kesinlikle ameliyat olmayın eğer bedenen bi rahatsızlik vermiyorsa dedi.. varikosel ameliyatını sperm sayısı az olanlar için öneriyoruz ama siz iyi ki olmamışsınız dedi.. aynı şeyi özel hastanede üroloji doktoru da söyledi. Siz de eğer sayı düşüklüğü varsa ona göre düşünün derim ya da iyi araştırın

Ameliyat kararini hemen almayin derim ablacim..
Bir de lutfen en az 2 doktora gorunun bu konuda..
Grade 1 lerde genellikle ameliyat yapilmiyor doktorlarin bazilari kolayca yapalim diyor.
Birde söyle birsey herhangi agri sizi rahatsizlik verici durumu varmi? Yoksa bekleyin bence..
Birde sayisi kac tam olarak?
Ameliyat olunca hemen duzelip duzelmeyecegni kesin de degil.iyice bozulabilir de

Öncelikle geçmiş olsun. Bende de polikistik over var ve eşime de kruger testi sonucunda varikosel dediler ama eşim hiç bir zaman ameliyat taraftarı değildi çünkü 80 90milyon civarıydı hareketli sayısı. Sonrasında biz tüp bebeğe yöneldik ve şu an tedavimiz devam ediyor. İlk görüşmeye geldiğimiz zaman varikoselden bahsettik ve doktor bize kesinlikle ameliyat olmayın eğer bedenen bi rahatsızlik vermiyorsa dedi.. varikosel ameliyatını sperm sayısı az olanlar için öneriyoruz ama siz iyi ki olmamışsınız dedi.. aynı şeyi özel hastanede üroloji doktoru da söyledi. Siz de eğer sayı düşüklüğü varsa ona göre düşünün derim ya da iyi araştırın

Çok geçmiş olsun inanın yeni araştırmalara başladım varikosel hakkında pek bir bilgim yok ama dr sperm sayısının normale göre çok az olduğunu söyledi 5 milyon civarıymış sonuçlara baktım şimdi ileri hızlı hareketlilik 0-0 yavaş ileri hareketli nadir sahalarda yerinde hareketli 1-2 yazıyo başka dr gittik ordada aşağı yukarı aynı çıktı sonuçlar kararı bize bırakıyolar ister varikosel amalyatı yapalım isterseniz tüp bebek deneyelim aşılma zaten olmaz diyolar ne yapacağımı bilmiyorum 😞peki siz naptınız

Ameliyat kararini hemen almayin derim ablacim..
Bir de lutfen en az 2 doktora gorunun bu konuda..
Grade 1 lerde genellikle ameliyat yapilmiyor doktorlarin bazilari kolayca yapalim diyor.
Birde söyle birsey herhangi agri sizi rahatsizlik verici durumu varmi? Yoksa bekleyin bence..
Birde sayisi kac tam olarak?
Ameliyat olunca hemen duzelip duzelmeyecegni kesin de degil.iyice bozulabilir de
Hiç bir ağrısı yok çok şükür bebek istedikleri için dr a gitmesek bilmicektik zaten varikosel olduğunu sperm sayısı 5 milyonmuş ileri hareketlilik 1-2 yazıyo dr aşılama zaten olmaz diyor varikosel amyatla % 50 şansı var diyo bebek sahibi olmak için ama siz tüp bebek yaparız varikosel amelyatı yapmıcaz dersenizde % 60 gibi bir şansınız var diyo seçimi bize bırakıyor

Hiç bir ağrısı yok çok şükür bebek istedikleri için dr a gitmesek bilmicektik zaten varikosel olduğunu sperm sayısı 5 milyonmuş ileri hareketlilik 1-2 yazıyo dr aşılama zaten olmaz diyor varikosel amyatla % 50 şansı var diyo bebek sahibi olmak için ama siz tüp bebek yaparız varikosel amelyatı yapmıcaz dersenizde % 60 gibi bir şansınız var diyo seçimi bize bırakıyor
Hemen hemen ayniymiş sansi.. doktor yuzdeyi ayni vermiş zaten size..
Benim esimin sayisiyla vs sorun yok ama morfolojisi yani spermlerin yapisindaki bozukluk fazlaydi ama doktorlara gore bu olabilir de diyorlardi yani kimi önem verdi kimi vermedi.. olmadi nitekim tup bebek yaptim ablacim. Sayiniz cok azmiş nacizane bi sayi icin ufak defek bi takviyeler yapin keciboynuzu vs gibi.. gozlemleyin.artis vs oluyormu.olmaz diyemez kimse Rabbim ol derse olur ama tüplede ihtimali arttirmiş olursunuz kimbilir vesile olur tutar gelininizde cok onemli problem yoksa.. tüp bebek tedavisi öngörülebilir bu durumda.
Uzulmeyin tedavide şansi yuksek olabilir sperm var.. bence tedaviye baslayin hareket te 0 diyorsunuz yani sizi oyalar gibi..

Meraba Antep'te hangi doktora gittiniz özelde hemen ameliyat diyorlar bize de orda öyle dediler olmadık tabi çünkü başka 4 doktor sakın olma 1. Derece dedi. Tüp bebek merkezlerine gittiniz mi Antep'te

Meraba Antep'te hangi doktora gittiniz özelde hemen ameliyat diyorlar bize de orda öyle dediler olmadık tabi çünkü başka 4 doktor sakın olma 1. Derece dedi. Tüp bebek merkezlerine gittiniz mi Antep'te
Merhaba sevgi has murat beye gittik medikalde şehabettin beye gittik sevgi has 1. Evre diyor medikaldeki 3 diyor şaştık kaldık kime inancağımızı evet umay tüp bebek merkezine gittik onlar gelin yapalım diyolar

Hemen hemen ayniymiş sansi.. doktor yuzdeyi ayni vermiş zaten size..
Benim esimin sayisiyla vs sorun yok ama morfolojisi yani spermlerin yapisindaki bozukluk fazlaydi ama doktorlara gore bu olabilir de diyorlardi yani kimi önem verdi kimi vermedi.. olmadi nitekim tup bebek yaptim ablacim. Sayiniz cok azmiş nacizane bi sayi icin ufak defek bi takviyeler yapin keciboynuzu vs gibi.. gozlemleyin.artis vs oluyormu.olmaz diyemez kimse Rabbim ol derse olur ama tüplede ihtimali arttirmiş olursunuz kimbilir vesile olur tutar gelininizde cok onemli problem yoksa.. tüp bebek tedavisi öngörülebilir bu durumda.
Uzulmeyin tedavide şansi yuksek olabilir sperm var.. bence tedaviye baslayin hareket te 0 diyorsunuz yani sizi oyalar gibi..
6 ay tedavi gördü zaten (klomen) keçi boynuzu da içiyor iğne tedavisine başlayalım oda olmassa varikosel amelyat öneririm dedi

• Beğen
Reactions: H M
6 ay tedavi gördü zaten (klomen) keçi boynuzu da içiyor iğne tedavisine başlayalım oda olmassa varikosel amelyat öneririm dedi
Himm oylemi..
Degısme yokmu peki?

Varikosel amelyatını yaptıran varmı acaba olumlu yada olumsuz yönleri nelerdir riskli bir amelyat mıdır iki hastaneye gittik biri 1. Evre diyor diğeri 3. Evre diyor bu varikosel kaç evredir hangi evrelerde amelyat yapmak gerekir bilgisi olan lütfen yazsın tşklr

Merhaba oğlunuzun sperm sayısı oldukça düşük. Birinci derece varikosel var ise ameliyat gerekmez. Büyük ihtimal düşüklük varikosel kaynaklı değil.. Nedeni ise ameliyat sonrası normal değerlere geleceği garanti değil daha da düşebilir. Yaşları oldukça genç çiftimizin. Bence bir süre kafa dinleyip tüp bebek tedavisine başlasınlar. Kesinlikle tüp bebek önceside yeme içme ile besin takviyeleri alsın oğlunuz değeri ne kadar yükselirse tüp bebekte şansları artar. Gelininizde kilolu ise kilo vermesi polikistik overde çok yararlı oluyor.
Aynı yollardan geçen biri olarak öneride bulundum sadece. Sevgiler.

Varikosel amelyatını yaptıran varmı acaba olumlu yada olumsuz yönleri nelerdir riskli bir amelyat mıdır iki hastaneye gittik biri 1. Evre diyor diğeri Evre diyor bu varikosel kaç evredir hangi evrelerde amelyat yapmak gerekir bilgisi olan lütfen yazsın tşklr
Yani abim oldu ama 4 sene sonra oldu cocuklariameliyattan. Yani onlarda sayi filan bu kadar dusuk degil
Banada varikoselden oturu gelmedi dusüklük..
Arkadaşinda dedigi gibi biraz kafayi toparlayip guzelcene tedavilerine başlasinlar..
Cok sukur ki imkanlar var tıpta caresi var..
Tedbir sizde takdir Allahtan
Yaşlari gencken degerlendirsinler
Yaş ilerledikce oglunuzun sayilarinin daha düşme ihtimali var..

Biri 1 derken biru 3 demesi de cok ilginc. Ikisu arasinda cok fark var
Hem tüp bebek doktoruna giderseniz detayli inceler ve size daha saģlikli karari sòyler..
Kaş yapiyim derken göz cikarmakta var. Sayi hareket epey duşuk.. kesin bi tüp bebek merkeziyle calisma yapin.

Merhaba oğlunuzun sperm sayısı oldukça düşük. Birinci derece varikosel var ise ameliyat gerekmez. Büyük ihtimal düşüklük varikosel kaynaklı değil.. Nedeni ise ameliyat sonrası normal değerlere geleceği garanti değil daha da düşebilir. Yaşları oldukça genç çiftimizin. Bence bir süre kafa dinleyip tüp bebek tedavisine başlasınlar. Kesinlikle tüp bebek önceside yeme içme ile besin takviyeleri alsın oğlunuz değeri ne kadar yükselirse tüp bebekte şansları artar. Gelininizde kilolu ise kilo vermesi polikistik overde çok yararlı oluyor.
Aynı yollardan geçen biri olarak öneride bulundum sadece. Sevgiler.
Çok tşk ederim verdiğiniz bilgiler için Allah razı olsun bu yollardan sizde geçmişsiniz peki şuan durumunuz nedir sakıncası yoksa tabi tşk ederim

Biri 1 derken biru 3 demesi de cok ilginc. Ikisu arasinda cok fark var
Hem tüp bebek doktoruna giderseniz detayli inceler ve size daha saģlikli karari sòyler..
Kaş yapiyim derken göz cikarmakta var. Sayi hareket epey duşuk.. kesin bi tüp bebek merkeziyle calisma yapin.
Tüp bebek merkezine gittim bi dosya dolusu tahlil sonuçları gösterdik dr bi iki sayfasına baktı ne zaman isterseniz gelin tüp bebek yapalım dedi gelinim polikistik over tedavisi oluyo devam etsin mi dedim hayır gerek yok dedi 🤷‍♀️

Yani abim oldu ama 4 sene sonra oldu cocuklariameliyattan. Yani onlarda sayi filan bu kadar dusuk degil
Banada varikoselden oturu gelmedi dusüklük..
Arkadaşinda dedigi gibi biraz kafayi toparlayip guzelcene tedavilerine başlasinlar..
Cok sukur ki imkanlar var tıpta caresi var..
Tedbir sizde takdir Allahtan
Yaşlari gencken degerlendirsinler
Yaş ilerledikce oglunuzun sayilarinin daha düşme ihtimali var..
Allah uzun ömürler versin peki abiniz anteptemi amelyat oldu

• Beğen
Reactions: H M
X