Tüp bebek transferi öncesinde kullandığınız ilaçlar, takviyeler, doktor hastane hataları nelerdir.? Lütfen daha önce transfer olanlar yazsın.

Merhaba benim ilk deneme ve tuttu şükür ama bana antibiyotik ve estrofem dışında sizin o yazdığınız ilaçları ben kullanmadım farklı ilaçlardı benimkiler.
Bana duş konusunda 5. Günden sonra duş alabilirsin dediler ama sıcak veya soğukluğu ile ilgili birşey demediler.ve ben 5. Gün almıştım normal yani her zamanki gibi almıştım bende soğukta yıkanamam ama kaynarda da yıkanamam normaldi yani .
Transferin 6.günüydü sanırım ben ishal kusma oldum hiç halim yoktu üşüme vardı sıcak su torbası yaptım heryerime koydum yani bi sorun olmadı .
Beslenme olarak bana kâğıt verdiler onlara uydum tavuk yemedim soda içmedim kahve çay bunları tüketmedim.
Ayrıca nar düşük yapar dedi nar yasaktı size nasıl nar suyu önerdiler anlamadım nar düşük yaparsa nar suyuda yapar. Onun dışında avokado yedim her gün . Balık yağını ben 5 gün kullandım sanırım transfere kadar kullandım sonra bıraktırdı .balık yedim süt içtim (inek sütü içtim ) kavrulmamış badem yedim her gün iki tane haşlanmış yumurta yedim. Şu an 6 haftalık hamileyim 😍 kalp atışlarını duyduk şükür herşey yolunda . Tabi opuden sonra iğnelere başlattı ve hala devam ediyorum rahmin kalınlaşması için embriyonun tutunması için ve tutundu da şükür🥰
selam ben transfer oldum doktor balıkyağını içebilirsin dedi. Nar suyu içinse herseyin fazlası zarar su süreçte sadece Ölçülü olarak narı sıkma ye dedi.sonra içersin dedi🌸

Herkese merhaba,
Benim ilk tüp bebek denemede genetik test olumsuz çıkınca transfer olmadı.Şimdi 2. Kez deniyoruz.İlk denememde embriyonun genetik problemli olmasının sebebi,bize iğneler boyunca hemşirenin cinsel ilişki yasak demesiydi.Eşim iğnelerin yapıldığı 12 gün boyunca boşalmadı.hatta yumurta toplanacağı gün sperm örneği verileceğinden haberimiz oldu.Nedense tüp bebek tedavisi kadının üzerinden yürüyor.Erkekler konu mankeni! Ama işin özü böyle değil! Benden size tavsiye ve tıbben olması gereken eşiniz sperm örneğinin 3-4 günlük olması gerekiyor! Bizim hatamız bu oldu.sizin olmasın.

Merhaba kızlar. Benimde ilk tüp bebek deneyimimdi Haziran ayında transfer yapıldı. Normalde bende de eşimde de hiç bir sorun yok. Hatta bizim bebegimizde oldu vefat etti 9 ay önce. Doğum sırasında tüpleri baglatmistik o yüzden bebeğimizi de kaybedince tüp bebeğe gittik
Bende Dr un en büyük hatası normal adet döngüsüne 5 gün kala transfer yapıldı. Yumurtlama ve çatlama geç oldu bende sanırım. Dondurup bir sonraki ay yapılabilirdi. Ayrıca Dr ve hastane çalışanları; benden toplanan 5 yumurtadan 4 unun dollendigini, biri transfer edildiğini. Kalan üçünün nasıl oluyorsa hepsinin aynı gün aynı saat aynı dakika da gelişimlerinin durdugu üzerine kem küm cumlelerinden anladığımız yumurtaları dışarda unuttuklariydi.
Drun üç gün sonraki doğum günü partisi tarafımdan bedavaya gelmiş oldu yani. Giden Paraya yazık valla.

Ben de İrenbe ye gidiyorum.
Dr Alper bey'den memnunum.
Daha önce iki defa Tınaztepe dr Erdal beye gitmiştim .İkisinde de aynı süreci uyguladı ve ikisi de negatif çıktı maalesef ki ...maddi ve manevi olarak geçen süreç yazık oldu ve zaman kaybı oldu.benim için .
üçüncüsünde İrem Bey doktor Alper Bey de başladım . Klasik aynı süreçleri uygulamadı bana 3 defa yumurta toplama işlemi yapıldı ve her defasında farklı süreç uygulandı ben doktor Alper bey'den çok memnunum üçüncüsünde pozitifi gördüm . Pozitifi görmen bile benim için bir umut oldu.ama maalesef ki 10 haftalıkken sağlıklı gebelik olmadığı için düşük oldu ve ben yine bu süreci Alper Bey de devam edeceğim. Bence bu süreçte doktor çok önemli...
Bana da Alper bey i önerdiler büyük ihtimalle de ona gidicem ama insan korkuyor işte.
Dr lar canları isteyince çok güzel işler yaparken canları istemeyince de sonuç hep hüsran oluyor. İnşallah Alper bey onlardan değildir

Ben dekort kullandım kortızon gunde 1 defa
Sonra gunde 3 defa pregesteron fıtıl attım gunde 3 defa estrofem
Corasprın 1 defa birde tabiki ignelerım vardı . Karnımdan onlarında sabah ogle aksam vuruldum 2 gunde bırde progesteron ıgnesi oldum hamile aldım bunlara 8 haftaya kadarda devam ettim .. mükemmel bir doktorla calıstım ama ıstanbuldaysan onerebılırım
Merhaba, doktorunuz kim

X