Tüp bebek tedavisi ve Prof. Dr. SERDAR DİLBAZ (SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ ETLİK ZÜBEYDE HANIM KADIN HASTALIKLARI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ )

lidyaozkn92

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2023
91
14
28
Herkese merhaba,Ben N.Cskn.
Tüp bebek sonucu pozitif olan Prof.Dr.Serdar Dilbaz ve Doç.Dr Runa Özelçi hastasıyım(gerçi ben herkesin hastasıyım)Tedavimi ve sürecimi paylaşmadan önce bu yola nasıl çıktım size anlatayım.Evlendikten 3 ay sonra şiddetli rahim ağrısıyla ambulansla gataya gittim bana gaz sancısı deyip gönderdiler ama o kadar ağrım vardı ki bu iyi bir şey değil dedim. Sonra 1 sene bunu çektim artık danayanamayıp Etlik Şehir hastanesi kadın doğuma gittim. İlk kez vajinal muayene oldum çift taraflı çikolata kistim olduğunu ve çocuğum olmayacağını olsa da çok zor olacağını söyledi. Aman allahım kanser miyim dedim. Bu konuşmalar üzerine ertesi gün tesadüfen reglin 2.günü olduğum için hormon testlerimi verdim. Aman allahım amh 0.48 fsh 17 lerde şok olduk.O doktor benim tam 3 gün uykumda bile ağlama sebep oldu.(Gün yüzü görmesin)Tek faydası bana Etlik Zübeyde de Berna-Serdar Dilbaz var bir onlara git görün onlar seni görsün dedi. Ben serdar hocayı bulamadım hemen ptesi Berna hocaya randevu aldım gittim. Gittim ama gitmeden o hastanede kim varsa tez konusu nerede çalışmış nerede uzmanlık almış her şeyi öğrendim.Mesela Runa hocamın tez konusu Klomifen sitrata rezistan olan polikistik over sendromlu olgularda kronik düşük dozgonadotropin ve konvansiyonel doz gonadotropin tedavi protokollerinin karşılaştırılması (1999)Danışmadını hayranı olduğum doktor Berna hoca:)
Serdar hoca youtube da( ) anlattı ben öğrencisi gibi not aldım dinledim. onun adı bile bana öyle güven veriyordu ki artık nefes alabiliyordum .Neyse randevu günü geldi çattı içeri girdim Didem hocama derdimi anlattım direkt horman testlerimi tekrar istedi ağlamamı susturdu berna hocayı aradı ertesi gün doğumhaneye su saatte gelsin bir görelim dedi.Ben dediklerini yaptım doğumhaneye gittim Berna hocanın yanına,kapıda bir gözlerim doldu dışarı çıktı benim hastamı kim ağlatıyor dedi. Hemen sustum:)Beni sakinleştirdi gerekli şeyleri yapıp 3 ay dene doğal bir şekilde sonra bir gel dedi.Benim akılsız kafam neredeyse 9 ay bekledim ama bu sırada Matrixde hsg çektirdim sol tüpüm kapalı çıktı. Amh düşmesinden korkuyordum. Dedim ki benim Serdar hocaya ihtiyacım var bu arada da ben berna hocanın serdar hocanın bakın abartmıyorum öyle araştırdım ki ilkokul numarasına kadar bulurdum yani(eskişehirde okumuş bu arada).:)Çok şükür maddiyatım bir özel kliniğe gidip tüp bebek yapacak kadar iyi ama Serdar hocayı hiç bir maddiyata değişemem maalesef .Hangi altın ezh hastenesi doktorları gibi parlar ki?Neyse gittim başladık tedaviye ilk önce 26 numaralı pol.Gittim muayene oldum sonra konsey vs.Bir de ne göreyim Runa hocam aman güler yüzü tatlı dili bilgilendirmesi dedim ki neden gelmedim de 1.5 sene mi heba ettim.İlk tedavim tek altın yumurta ile orta kalitede olumsuz oldu bu süreçte tatile gidip gelip sonra başlamak istedim ve eşimle hiç araştırmadık bile direkt Ezh ivf servisine geldik o kadar pozitif başladım ki sırf bu hocalar yüzünden başladım ben pozitife yoksa oo her gün ağlamak kıyamet:)Ben hiç kan sonuçlarıma güvenmedim(amh)usg de ne görülüyorsa bana o yetiyordu.2.tedavimde Runa hocamda bilir ki pozitif gülerek geldim gülerek gittim.Opudan önce 9 yumurtası olan ben opuda 11 olduğunu öğrendim dedim ki iki tane olsun kaliteli olsun benim olsun dedim.Opu ptesi oldu tarihi 16 si 17 si gittim Karagöle evlilik yıldönümümüzü kutladık hiç embriyoloğu aramadım canım sıkılmasın dedim lol .18 i aradım dedim benim evlatlar ne yapıyor 11 ide döllendi 2sini dondururuz birini 3.gün 1.kalite transfer edicez yarın gelin dedi.Hiç bana neden 3.gün transfer edecekler demedim onlar iyisini en iyisini bilir ben kimimKoşa koşa her gün ki gibi süslendim püslendim gittim transferimi oldum.Yüzündeki tebessümle bana enerji veren Runa hoca transferimi yaptı.Hemşireler berna mı benan mı özür dilerim hatırlayamadım her tedirginliğimde her şey güzel olucak sakin ol deyip beni rahatlattı.Çok mutluydum.Transferim oldu bebeğimin ilk gün fotoğrafını al oğlunun fotoğrafını diyerek olayı manifestleyen Runa hocam verdi.Her gün o fotoğrafa bakıp umut ettim murat ettim.Önce ALLAH vesile olarakta bu muradı Opumu yapan Serdar hocam ve transferimi yapan Runa hoca verdi.Allah razı olsun ne deyim.Beni kan sonucumu aldıktan sonra dışarda bekleyenlere Allah size de nasip etsin dedirten Allaha Şükürler olsun. Hocaların hocası Serdar hocam ben gözleri dolu dolu geldim oraya benimle eğlenceli şekilde konuşup rahatlattığınız için çok teşekkür ederim.Runa hocam bitanesi sonucumu öğrenince gözlerindeki ışığı görseydeniz o size yeterdi. Hiç sıra beklemedim hiç canım acımadı.Aradım hemen ulaştım sordum cevabımı aldım.Eda hemşireme,Serap hemşireme,nuray hemşireme hele o tatlı dili aman allahım,Hizmet görevlisi Leyla ablama,Berna hemşireme,Sekreter haydar beye,transferden sonra ben ve bebeğimi yukarı taşıyıp hayırlısı olsun diyen cem abiye çok teşekkür ederim.Eğer ismini hatırlamadığım olduysa özür dilerim herkese çok teşekkür ederim Sizleri çok çok seviyorum.Runa hocam ben artık hcv pozitif değilim ben beta hcg pozitifim.2.değerim %110 artttı.Allah daha çok arttırsın.Sizlere de duam Allah bu yolda ilerleyen herkesi Serdar hoca ve ekibiyle karşılaştırsın ben hayattaki tüm şansımı önce evlenerek kocamla ve Serdar hoca ekibiyle karşılaşarak kullandım .Sizi çok seviyorum bir gün evladımla gelip fotoğraf çekineceğiz benimde bebeğimin o bekleme alanındaki tabloda fotoğrafı olucakUmudunuzu kaybetmeyin Umudunuza sarılın.Sevgilerle;BETA HCG POZİTİF N.CSKN :)

Eğer tüp bebek zor ben üşeniyorum diyen varsa,canım acır iğne fobim var yapamam diyen varsa korkan utanan varsa,YAPMAYIN!Hemen gidip 26.Numaralı pol.muayene olup Serdar hocam ve ekibi ile tanışın sizi bekliyorlarAnne baba olmak istemez misiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…