tüp bebek surecincen gecmis olan arkadaslar lutfen bakarmisiniz acillll

Waww

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2023
2.365
970
24
kizlar mrb ben bu ay 3.asilamami deneyecektim doktorumada soylemistim yarin hastaneye gitcem ama ben bgn karar degistirdim tüp bebek denemek istiyorum tup bebek nasil bir surec neler gerekiyo nasil bir islem hic bir bilgim yok lutfen bana yardimci olurmusunuz

Maddi durumunuz nasıl ? Şundan soruyorum tüp bebek tedavisine başlarken en önemli konu iyi bir doktor ve iyi bir merkez yada hastane bulmak doktor kadar hastane de önemli çünkü hastanenin laboratuvar ve embryologlarının çok iyi olması lazım

Ben aynı hastenede x doktoruna tedavi oldum 3 transfer yaptı hepsi fos çıktı akabinde aynı hastanenin y doktoru ile yeniden bir tedaviye başladım ilk transfer de pozıtıf sonucu aldım

Ben aynı hastenede x doktoruna tedavi oldum 3 transfer yaptı hepsi fos çıktı akabinde aynı hastanenin y doktoru ile yeniden bir tedaviye başladım ilk transfer de pozıtıf sonucu aldım
anladim cnm doktorum bilmiyorum bnde bazi arkadaslarin onerisiyle gittim cok memnun kalmislar ve cogu pozitif sonucla ayrilmislar asilamada da oyle peki bana biraz bahsedermisiniz tup bebek nasil bir islem neler gerekiyo neler kullaniliyo nasil ilerliyo hic bir bilgim yok ve soracak bir tanidigimda yok

Merhabalar tüp bebek sürecinde bence en önemli kriter doktor, embriyolog ve laboratuar. Birisi kötü olursa malesef tüm süreç çöp oluyor. Dilim döndükçe anlatmaya çalışayım
* öncelikle tüp bebek tedavisinde sorun ne ona bakılır örnek kadın; yumurta tembelliği, tüpte sıvı birikimi, tüplerin açık kapalı durumu, miyom, kist vb. Bunlara bakılmadan tedavinizi başlatıyolarsa arkanıza bakmadan kaçın! Örnek erkek; sperm hasarı, morfoloji, sperm şekilleri vb… tüm bunlara bakıldıktan ve çözüldükten sonra süreç yumurta geliştirme iğneleriyle başlar.. gonalf iğnesi ve yanında her muayenede değişecek ilaçlar verilir yumurtalar büyütülür istenilen büyüklüğe gelince anastezi altında yumurta toplama işlemi yapılır yumurtalar toplanır. Yumurtalar spermle laboratuarda birleştirilir ve takip başlar en iyi kalite 5. Gün blakt olması iyidir ama değişik embriyolar da üretilir en uygunu için bakılır.
—- yumurta toplama işlemi biter embriyo gelişir taze veya donmuş transfer yapılır. Tazeyse tekrar iğnelere ara vermeden devam edersiniz ve basit bir işlem ile embriyo size transfer edilir.. 12 gün beklenir ve kanda bakılır bu süreci hemşireler takip ediyor genelde ilaç kullanımı bilgisini hemşireler veriyor
Normal seyrinde giden bir tüp bebek işlemi bu şekilde oluyor

oncelikle cok tesekkur ederim anlattiginiz icin şoyle bisey var bu gittigimde daha once hic karsilasmadigim bir sorunla karsilastim rahimde sivi birikmesi oldugunu soyledi doktorum bu sorun nasil duzelir tedavi gerekiyormu bi bilginiz varmi veya tup bebek icin bir sorun olurmu

Canım rahimde değil de tüpte sıvı birikimi olabilir mi? Rahimde sıvı durmaz diye biliyorum. Tüpte sıvı birikimi varsayımı yaparak konuşuyorum;
tüpte sıvı birikimi var ise laparoskopi ile o tüp düzeltilir ve diğer tüp sağlıklıysa ertesi ay doğal yolla hamile kalabilirsiniz tüp bebeğe gerek kalmayabilir. Benim tüpümde sıvı vardı ama diğer tüpüm de hasarlıydı her iki tüp alındı. Şimdi doğal gebelik artık mümkün olmadığı için tüp bebeğe geçtik.
Doktorum bana anlatırken; “Tüpte sıvı var iken bebeği alıp oraya koysak bile malesef o sıvı rahme akıyor ve bebeği zehirleyip düşürüyor bu seveple o sıvıyı engellememiz gerek” demişti.
Benim de zaten araştırmalarım o yöndeydi doktorla da onaylamış oldum.
Özetle sadece sıvı birikimi var başka sorun yok ise laparoskopi çok basit nir cerrahi operasyon, onu geçirip tüpünüz sağlamsa doğal yoldan hamile kalırsınız

Hayırlısı olsun şimdiden.. şöyle ki ne kadar anlatilsa da insan tecrübe etmeden anlayamıyor. Bana bu süreci hemşireler anlattiklarinda gözümde o kadar büyüdü ki napacagimi şaşırmıştım.. kolay bir süreç değil fakat yaşarken Allah bir dayanma gücü, kolaylık veriyor.. Tavsiyem devlet hastanesinden yana kullanmayın tercihinizi. Bilindik iyi bir hastane iyi bir doktora gidin. Hakkınız da hayırlısı olsun Allah utandırmasın

yok cnm rahimde sivi birikmesi var dedi tuplerde demedi ben zaten rahim filmine girmistim tuplerim acikti baya bi aradan sonra yani 3 yil falan oldu boyle bi sorun oldu yani muanede soyledi domtorum rahimde sivi oldugunu bnde arastirdim ama nasil tedavi edilir bilmiyorum yarin gitcem tup bebege gecicegimi soyleyecem bu sorun olurmu yani rahimde sivi var demisti bu sorun olurmu bilemiyorum kafam baya karisti

cok tesekkur ederim doktor konusunda bnde oneri uzerine gittim cok memnun kaldilar giden arkadaslarim ozel degil devlette kendisi rahimde sivi oldugunu soyledi buda ayri bir kafa karisikligi oldu bnde o nasil tedavi edilir bilmiyorum sorun

Yok canım sakin ol ortada bir sorun olması sana şuan korkunç geliyor ama sorun belli histereskopi mi yapacak artık be yapacaksa çözümü var benim tüpte ki şişkinliğimi filmde normal dediler üstüne başka hastanede 2 kez tüp bebek yaptırdım hepsi boşunaymış şişliği görmemişler. En son dpktorum basit karın ultrasonundan farketti ve sorunu bulmak bizi rahatlattı en azından süreç belirlendi.
Yarın doktoruna sor hangi işlem yapılacak de, rahimde herhangi bir sıkıntı olacak mı de ki zaten doktor kötü birşey yapmaz. Neticede rahim bebeğin ilk yatağı tertemiz olsun korkma sadece bu net soruları doktpruna mutlaka sor süreç nasıl olacak öğren, Allah yardımcın olsun tüm işlerini kolaylaştırsın bebeğine kolayca sağlıkla kavuş inşallah

Cok tesekkur ederim Allah razi olsun rabbim sizinde dualarinizi kabul etsin yarin gidicem insallah guzel sonuclanir guzel seyler duyarim ilk kez tup bebek deneyecem yasim 24 biraz erken oldugunu dusünuyordum ama bebegim olmasini cok istiyorum o yuzden direk tup bebege gecmek istedim insallah guzel sonuclanir Rabbim cabalarimi bosa cikarmaz insallah sizlerde duanizi eksik etmeyin nolur tekrardan cok tesekkur ederim

cok tesekkur ederim doktor konusunda bnde oneri uzerine gittim cok memnun kaldilar giden arkadaslarim ozel degil devlette kendisi rahimde sivi oldugunu soyledi buda ayri bir kafa karisikligi oldu bnde o nasil tedavi edilir bilmiyorum sorun
Onu bende bilmiyorum canım hic duymadım rahim sıvısı diye bir şey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…