Tüp Bebek sürecim

turuncukutu1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2024
23
14
25
Merhaba arkadaşlar, burda olan birçok kadın gibi ben de bu süreçten geçiyorum ve sürecimde olup biteni size de aktarmak istedim.
Öncelikle eşimle 2 yıldır çocuk istiyoruz. İkimiz de 24 yaşındayız. Benim amh değerim 0.284 civarinda. Eşimin de sol varikosel ve morfoloji %1. Birçok kür, bitkisel tedavi denedik. Klomen femara gibi ilaçlar da kullandım. Ama güzel bı sonuç elde edemedik. 2 yılın sonunda temmuz ayında ilk tüp bebek merkezine gittik on görüşme yaptik. Aşılama ile vakit kaybetmek istemedik ve tedaviye başlama kararı aldık. Reglimin 2. Günü tedavi başladı. Gonal f ve pergoveris isimli 2 iğne ile başladık. Daha sonra bu ignelere cetrotide isimli bı iğne daha eklendi. Doktorum 10 yumurta gördüğünü 3 tanesinin olgunlaştığını artık catlatabiliriz dedi. Bunun için Ovittrale ve ganopeptly isimli iki iğne kullandim. 36 saat sonra yani dün 05.10.24 tarihinde opu yapıldı. 8 yumurta toplandı. Bugün embriyog aradı 4 tanesi döllenmiş. Bugün birinci günüm. Heyecan, stres, korku, mutluluk ne ararsanız yaşıyorum şuan:). Siz bu süreçte neler yaşadınız, nasıl geçti günler, 4 tane döllenen yumurta var kaçı 5. Güne ulaşacak bilmiyorum. Rabbim bu süreçte olan herkese yardım etsin. Sizinle sürecimi paylaşmak istedim çünkü etrafımda çok insan yok. İçimde yasamaktansa en azından sizinle paylaşıp dertleşmek daha iyi gelir diye düşündüm.
Güncelleme yapıyorum
Bugün 3. Gün arayıp 3 tane embriyo kaldığını söylediler. Herşey yolunda giderse İnşaAllah Perşembe günü transfer yapılacak.

Son düzenleme:
Merhaba canım tüp bebek serüveninin hayırlı olsun inşallah mutlu sonla çıkarsın bu süreçten. Embriyologdqn gelecek telefonları beklerken yaşanan stres,korku, heyecan, panik hepsini bir arada yaşadım. Sende bu süreçten geçiyorsun. Ama amh değerine göre toplanan yumurta sayısı gayet güzel. Güzel haberlerle gel inşallah 🌺

Merhaba arkadaşlar, burda olan birçok kadın gibi ben de bu süreçten geçiyorum ve sürecimde olup biteni size de aktarmak istedim.
Öncelikle eşimle 2 yıldır çocuk istiyoruz. İkimiz de 24 yaşındayız. Benim amh değerim 0.284 civarinda. Eşimin de sol varikosel ve morfoloji %1. Birçok kür, bitkisel tedavi denedik. Klomen femara gibi ilaçlar da kullandım. Ama güzel bı sonuç elde edemedik. 2 yılın sonunda temmuz ayında ilk tüp bebek merkezine gittik on görüşme yaptik. Aşılama ile vakit kaybetmek istemedik ve tedaviye başlama kararı aldık. Reglimin 2. Günü tedavi başladı. Gonal f ve pergoveris isimli 2 iğne ile başladık. Daha sonra bu ignelere cetrotide isimli bı iğne daha eklendi. Doktorum 10 yumurta gördüğünü 3 tanesinin olgunlaştığını artık catlatabiliriz dedi. Bunun için Ovittrale ve ganopeptly isimli iki iğne kullandim. 36 saat sonra yani dün 05.10.24 tarihinde opu yapıldı. 8 yumurta toplandı. Bugün embriyog aradı 4 tanesi döllenmiş. Bugün birinci günüm. Heyecan, stres, korku, mutluluk ne ararsanız yaşıyorum şuan:). Siz bu süreçte neler yaşadınız, nasıl geçti günler, 4 tane döllenen yumurta var kaçı 5. Güne ulaşacak bilmiyorum. Rabbim bu süreçte olan herkese yardım etsin. Sizinle sürecimi paylaşmak istedim çünkü etrafımda çok insan yok. İçimde yasamaktansa en azından sizinle paylaşıp dertleşmek daha iyi gelir diye düşündüm
hayırlı olsun tedaviniz, inşallah pozitifi görürsünüz. doktorunuz kim, nerede tedavi görüyorsunuz acaba? 10 yumurta görüldü demiştiniz, E2 değeriniz son testinizde kaçtı?.. döllenen 4 yumurta da sağlıkla ilerler inşallah. benim durumumda E2 2600dü, 8 yumurta toplandı, 5 i döllendi, 2 tanesi 5. güne erişti ve donduruldu. 2 regl geçtikten sonra transferim oldu, çözme aşamasında 1 embriyo gelişim göstermedi, diğeri orta kalitedeydi, transfer edildi ve negatif sonuçlandı. benim yaşım ileri, sebebi yumurta kalitesizliğine bağlandı, denemeye devam edin dendi..

Merhaba canım tüp bebek serüveninin hayırlı olsun inşallah mutlu sonla çıkarsın bu süreçten. Embriyologdqn gelecek telefonları beklerken yaşanan stres,korku, heyecan, panik hepsini bir arada yaşadım. Sende bu süreçten geçiyorsun. Ama amh değerine göre toplanan yumurta sayısı gayet güzel. Güzel haberlerle gel inşallah 🌺
Merhaba teşekkür ederim iyi dileklerin için 🐥. İnşaAllah isteyen herkes tez zamanda kavuşur bebeğine

hayırlı olsun tedaviniz, inşallah pozitifi görürsünüz. doktorunuz kim, nerede tedavi görüyorsunuz acaba? 10 yumurta görüldü demiştiniz, E2 değeriniz son testinizde kaçtı?.. döllenen 4 yumurta da sağlıkla ilerler inşallah. benim durumumda E2 2600dü, 8 yumurta toplandı, 5 i döllendi, 2 tanesi 5. güne erişti ve donduruldu. 2 regl geçtikten sonra transferim oldu, çözme aşamasında 1 embriyo gelişim göstermedi, diğeri orta kalitedeydi, transfer edildi ve negatif sonuçlandı. benim yaşım ileri, sebebi yumurta kalitesizliğine bağlandı, denemeye devam edin dendi..
Teşekkür ederim. İstanbul Bahçeci önder bey. Kendisi çok olumlu ve yapıcı biri. Açıkçası bu sebeple tercih ettik. E2 değerimi bilmiyorum ama doktorumun söylediği değerlerin gayet normal ha bı de taze transfer yapacağını söyledi. Siz nerde tedavi gördünüz? Amh değeriniz kaçtı?

X