Tüp bebek süreci

zeycan1988

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2021
32
37
36
Merhaba,
Biz eşimle 6 yıllık evliyiz ve 2.5 senedir çocuk sahibi olmaya çalışıyoruz. Uzun bir süre kendimiz denedik ardından doktor kontrolünde ilaç takviyeleri,çatlama iğneleri gibi yöntemlerle denedik ve bir kimyasal gebelik elde ettik. Ardından aşılama denedik ve dış gebelik oldu. Dış gebelik süreci psikolojik olarak çok ağır geçti.. uzun zamandır beklediğimiz bebeğimizi ignelerle düşürmeye çalışmak çok zor bir süreç yaşattı bize. Her iki seferde mutluluğumuz yarım kaldı ve nihayet tüp bebek sürecine başladık. Ailemize veya arkadaşlarımıza söylemedik bu yaşadıklarımızı sadece eşim ile bu süreci yürüttük. Ve tüp bebek sürecimiz başladı. 18 yumurta toplandı ve 11i başarılı bir şekilde döllenerek 5.gun embriosu olarak donduruldu. İlk denememizi çok büyük bir umutla yaptık ve sonuç olumsuz oldu. Nedense insan tup bebekte hemen olacak diye düşünüyor. Tek embrio transferi yapılmıştı. İkinci denememiz de konuyu ailelerimize söyledik. Bu durumu yanliz yaşamak bize çok ağır gelmeye başlamıştı. İkinci transferime eşim ve annem ile birlikte gittik. İki embrio transfer edildi. Bu sefer daha da umutlandık fakat yine olumsuz sonucu aldık. Her zaman 8.gun dayanamayıp test yaptım ve sonuç hep hüsran oldu. Eşimde erken test yapmama kızdığı için test yaptığımı ona soyleyemeden ona belli etmeden kahroldum. Veee 25. Ekimde yine üçüncü denememiz için doktorun yolunu tuttuk ve yine kimseye söylemedik bu sefer gizlemek için değildi sadece içimizden gelmedi. Eşimin o gün iş yerinde ayrılamayacagi bir işi vardi. Ona dedim ki ben yanlız giderim hiç dert değil öyle de yaptım. sabah uyandığımda esim coktan ise gitmişti. Uyandım, giyindim ve hastaneye yanliz başıma gittim. tüm hemsirelerde sağ olsun tanıyordu artık. Odaya geçtim, hazirlandim ve yine o korkunç masaya nefesimi tutup çıktım. Öyle korkunç bir yer ki ama işte umut ya tutarsa diye insan mecbur kalıyor. Doktorum aşırı ters bir adam. Odasında bir tane bebek resmi olmayan bir bebek doktoru:) ama cook güveniyorum her seferinde siz ne derseniz öyle olsun diyorum. O bile bana artık üzülüyor normalde iki kelime zor eden adam o korkunç masada beni sohbet edip oylamaya çalışıyor. Iki embrio transferi yapıldi.Her bir transfer öncesi ve sonrası farklı ilaç kullandim. Doktorumun bir bildiği vardır diyip araştırımıyorum da. Transfer sonrası
hastanede 45 dk yattım, giyindim, ödemeyi yaptım, arabama bindim, eczaneye uğrayıp ilaçlarımı iğnelerimi aldım ve eve gittim. Eşim ile tabii hep mesajlastik konustuk. O gelemediği için kahroldu fakat ben iyi hissettim. Her seferinde elele bir umutla kapılarda boynu bükük bekleşiyoruz bu sefer yine aynı manzarayi görmek istemedim öyle olunca olumsuz sonuç daha da kahrediyor insanı. Eve gittim güzel bir yemek sipariş ettim iğnelerimi vuruldum ve uyudum. Bugün 5.günum bitti. Hiç belirttim yok. İçim yine umut dolu yine bu sefer olacak diyorum ama umutlanmak istemiyorum. Bebeğimiz olursa adını Deniz koyacağız. Telefonumda deniz diye bir klasör var. İlk iki transferde doktora girişlerde bir sürü fotoğraf çekmişim hatıra olsun ya tutarsa diye bu sefer uyduruk bir maskeli fotoğrafimi çekmişim yanliz başıma:)
Herneyse bize şans dileyiniz
Yıllarca ananem bebek mujdesi bekledi. Olursa ilk sana söyleyeceğiz diye yemin ettim. Tüp bebek yaptırdığımız da ilk ona söylemiştim. kendisi şuan yogun bakımda, yanına girip biz yine tüp bebek yaptirdik dua et olur mu dedim gözleriyle tamam dedi. İnşallah müjdeyi vermek kısmet olur.

İnş bu sefer güzel haberleri alırsınız

Bebeğiniz size sımsıkı tutunsun inşallah Allahım vesile etsin tedavinizi .

Pgt , genetiğe göndermişmiydiniz embriyolarınızı ?

Cok teşekkür ederim.
Doktorumuz şuana kadar hiç genetik teste dair birsey demedi. Ben burada okuduklarımdan sonra bir kez sordum bakilsa mi diye çok uzun ve masraflı bir süreç olduğunu söyledi ve gerek görmediğini söyledi. Kendisi iyi bir hastanede prof. olarak çalışan tup bebek bölümünün başında iyi bir doktor. Her seferinde negatif sonuca bizimle birlikte şaşırdı desem yanlış olmaz.
Bugun transfer sonrası 8.gunum bakalim 3.transferde bizi ne bekliyor.

İnşallah her şey gönlünüzce olur

Canim benim rabbim bu son etsin vesile etsin inşallah bu sefer suan seninledir ve hiç bunlara gerek kalmaz ama
eger ki Allahim korusun aksi bir durum söz konusu olursa kesinlikle Şişli memorialle Prof Semra Kahramanin ekibiyle gorusmeni tavsiye ederim.
Tekrarlayan Olumsuzluk sonucunda PGT göndermeyi gereksiz bulan ilk defa görüyorum duyuyorum burada yüzlerce kişinin yorumlarini okuyabilirsin tecrubelerini .
tekrarlayan olumsuzluklarin sebebi pgt de hep ortaya çıktığına şahit olduk çünkü embriyolarin kalitesi 5aa olmasi saglikli olduğunu gostermiyormuş kromozom bozukluklari sebebiyle tutunmaya biliyor pgtli embriyolara yuzde 70-80 arasi pozitif oranı veriliyor.
Ben de aylarca cok araştırdım oyuzden bildiklerimi paylaşmak istedim canim insallah senin bunlara gerek kalmasın ve mucizene kavus test günün cok az kalmış

mucizeler hep ansızın gelir ya belki her şeyi tek başınıza halletmek gibi bir his vermiştir rabbim size sessiz sakin ve naif umutla. dualarım sizinle :)

İNŞAALLAH güzel haberler alırsın canım. Kaçıncı gün embriyosu

Teşekkür ederim. Sonucum olumsuz olursa dediklerinize mutlaka baktiracagim.

Merhaba inşallah hakkınızda hayırlısı olsun. Bizde tüp bebek tedavisine başladık. İnşallah Rabbim herkesin kalbine göre verir. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

Son düzenleme:
O mutluluğu sonuna kadar hak ediyorsunuz. Rabbim hayırlısını versin inşallah bu kez tutmuştur.

Tüp bebek sürecine başlarken karar verildi diyelim bu toplama aşılama bekleme süreci nasıl oluyor kızlar . Bizim DNA sperm hasarı bakılacak eğer sorun varsa direkt tüp bebek denenecek histeroskopi de yapılıp süreç uzun mu acaba

Merhaaba
Merhaba canimm kan testi yaptirdinmi

Merhaaba

Merhaba canimm kan testi yaptirdinmi
Kan testi yaptirmadım yarın esas test günüm fakat 10.gün oglen yaptığım idrar testi negatif çıktı ben de ilaçlarımı bıraktım. Kanamam henüz olmadı yine bir umut acaba olmaz mı diye insan düşünüyor. Doktorum bir de bu ay farklı bir uygulama denedi ve transfer gününden bir hafta önce ovitrelle adlı çatlama iğnesi vermişti. O iğneyi vurulan 14 gun içinde adet olurmuş ben henüz olmadım. Bir an adet ağrım olmuyor bir an gidiyor. Bu süreç beni psikolojik olarak çok yıprattı. Var mi yok mu insan hep bir umutla delirecek gibi oluyorum. Bir daha o masaya çıkma gücünü nereden bulurum diye şimdiden düşünüyorum.. Bu arada bebek haber vermeyi beklediğim canım ananem vefat etti. Cenaze evinde eşime git test al da bakalım belki mezarına ilk gittiğimizde söyleriz dedim. Onca kalabalikm içinde test yaptım negatif sonuca kahroldum. Hele bir de aman kimse anlamasın yükü evden nasıl cikacagimi bilemedim. Eşimle annemin evine gittik ikimiz, ağladık karşılıklı.. bir saat uyuduk uyanınca konuşalım artık ne yapacağız dedik. Biz birbirimizden razıyız ne yapalım kaderde yokmuş demek ki hayırlı olmayacak dedik kabullendik. O evimize döndü ben hala adet olmadığım için bir umut acaba varmidır diye düşünmekten kendimi durduramıyorum ama her an da olacak gibiyim bazende olmayacak gibiyim. Çok zor bir süreç herkese sabır diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…