tup bebek oncesi genetik testlerim (kardiyovaskuler risk paneli)

bibakarmisin

Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2023
41
9
36
Merhaba arkadaslar, ben ikinci kez tup bebek surecine giricem. ilk yaptirdigimda malesef basarili olmadi ikincisinden tum testler yapildi yalniz genetik testlerimde 5 faktorde sorun cikti. yani doktor 5 faktorde kan pihtilasma sorunu var hem kan sulandirici tablet hem igne kullanicaksin hazirlanma surecindede de olursa gebek surecinde de dedi. Bu durumu yasayan oldu mu? Riskli bi durum mu ? Bunu bilsem iyi olur tabiki. Tam anlayamadim aslinda durumumu. 3 faktore heterozigot 1 faktorde homozigot ve pai 5G/5G cikti :KK43:

diger herseyim normal acaba bugune kadar bundan dolayi mi olmamis. doktorumla henuz yuz yuze gorusemedim ay sonuna gorusucem ama merakla sabirsizlandim tabii

Bu durumda olanlar var mi ? tecrubelerinizi paylasirmisiniz?

sevgiler

Olmama sebebi bu değil. Kayıp sebebi oluyor bu. 1 gendeki pıhtılaşma diger 3ü taşıyıcılık. Ama normal olsa normal yazardı neticede. Heterozigot olunca da önlem amaçlı kan sulandırıcı kullanılabiliyor zaten. Bende iki gen hmozigot, kaybım yok. Çok şükür iğneleri kullandım evladım yanımda.

Benim sonuclarimi kendi doktorum yarin yorumlayacak, ama bekleyemedigim icin bir tanidik doktor uzaktan bakti (telefonla) genel olarak heterozigot olanlari hic dert etmememi soyledi, benim hic homozigot bir sorunum cikmadi, fakat ciksaydi da ignelerle vs hallolurdu diye dusunuyorum :)

Olmama sebebi bu değil. Kayıp sebebi oluyor bu. 1 gendeki pıhtılaşma diger 3ü taşıyıcılık. Ama normal olsa normal yazardı neticede. Heterozigot olunca da önlem amaçlı kan sulandırıcı kullanılabiliyor zaten. Bende iki gen hmozigot, kaybım yok. Çok şükür iğneleri kullandım evladım yanımda.
Umarım benim de sorunsuz olur 🙏 teşekkür ederim böyle şeyleri okumak iyi geliyor

Benim sonuclarimi kendi doktorum yarin yorumlayacak, ama bekleyemedigim icin bir tanidik doktor uzaktan bakti (telefonla) genel olarak heterozigot olanlari hic dert etmememi soyledi, benim hic homozigot bir sorunum cikmadi, fakat ciksaydi da ignelerle vs hallolurdu diye dusunuyorum :)
Bana iyi kötü bişey demedi hem ilaç hem iğne kan sulandırıcı kullanıcaz doğuma kadar dedi

X