Tüp bebek maceramız son buldu, buyrun yorumlara.

Bence de biraz dinlenin , sonra yeniden denersiniz
25 yas daha ne ki
Hem belli mi olur belki kendiliğinden oluverir.
Benim yengem ve amcamın 10 sene olamamış
Yengem çok doktorlara gitmiş senin çocuğun olmaz boşuna yorma kendini demişler hala daha sürüyor tahlillerim der hep 2 tane olmuş 50 yasında oğlu var
Teyzem menapoza girdiğinde hamile kaldı , bir tane yumurtası kalmış son
Çokta kafaya takmamak gerek
Basit yaşamalıyız sanırım

Elbette görünmeyen bi sıkıntı vardr sebepsiz infertilite yoktur sebebini bulamayan doktorlar vardr. Bunu yaşamamz gerekydu demek ki yaşadık bitsin artk tez zamanda nasip etsin Allah

Bu şekilde yaşanmış çok hikaya var gerçekten ve bize de hep bunlar umut oluyor zaten.. Rabbim nasibimizde varsa hayırlı zamanda versin inşallah..

Geçmiş olsun,geçen yıl kasım ayinda ikinci tüp bebek tedaviden ötürü boş kesem alındı. İlki tutmayıp ikincisi pozitif çıkınca ne sevinmiştim! Ama kese boş çıktı,iki yıl iki deneme,stres dolu yaşam, ağır sorumluluklar vs artık çok yorulmuştum. Bir kaç hafta bunalım takıldım,sonra herkes ana baba olacak değil ya dedim,hayat devam ediyor dedim,çocuk beklentisini hayatımdan çıkardım. Sigaraya bile geri döndüm, zaten diğer stres unsurları ve ağır sorumluluklar da bitmişti aileden kayiplarla filan. Artık mutlu yaşamak istiyorum dedim,nefes almaya başladım. Şubat ayında çok hastalandım şaka gibi hamile olduğumu öğrendim. Herkesin başına gelir,benim başıma gelmez dediğim bir şeyi yaşadım. Yaptığım şey artık isyan ve inat etmemek,bir tane olan hayatımı çocuksuz da olsa keyifli yaşamaya karar vermekti. Zaten hep hayirlisiysa olsun diyordum. Şimdi dönüp baktığımda,iyi ki daha öncesinde gelmemiş,çünkü onca kosusturdugum sorunların içinde nasıl bir anne olacaktım? İsler batmıştı,ailede kayıplar yaşanmıştı,çok mutsuzdum. Bu yüzden gelmemiş demek ki dedim,o vakitler anneliğin tadını bile çıkarmayacak haldeymisim ne yazık. Evet biliyorum olmuyorsa bir sebebi var ve oluyorsa da evlat bekleyen herkes için hayırlısını diliyorum.

Canım sana çörekotu kürünü öneririm. Ben de burda duydum bu ay ben de deneyeceğim. Maddi durum elverene kadar kürleri denemeni tavsiye ederim. Kendini rahat bırak kafana takmadan oluruna bırakarak sakin sakin deneyebilirsin. Hiç birşey için geç değil. Allah O kadar büyük ki, senin de dediğin gibi bir zamanı var ve onzaman geldiğinde kapını çalacak, belki de ummadığın bir anda doğal yolla olacak bilemeyiz. Sen çok umutsuz da olma, ama çok umuda kapılıp da her ayı kendine zindan da etme, çünkü ben öyle yaptım bi getirisi olmuyor

Merhabalar öncelikle yaşadıklarınıza çok üzüldüm, gerçekten kalbimde hissettim üzüntünüzü. Aynı yaştayız sizinle. Neden birde devlette raporlu olarak denemiyorsunuz? Bu kadar umutsuz olmayın. Rabbim hayırlı zamanda inşaallah sağlıklı, sıhhatli, hayırlı evlatlarla kucaklarımızı doldursun. Bu kadar karamsar olup kendinizi yıpratmayın.

Çok manidar bi yazı olmuş, teşekkür ederim.. Rabbim çocuğunuza sağlık versin

Ben bu zamana kadar çok bitkisel kür kullandım ama hiçbirini uzun vadede ve inanarak yapmadım, hiçbirinin etkisini görmedim ve zaten çok yorulduğum için tüpe karar verdik. Amaa gördüm ki tüp bebek illa o şekilde hamile kalacağım demek değilmiş, hiçbir sıkıntı olmamasına rağmen tutmadı.. Ve ben şimdi bal tarçın çörekotu kürüne başladım, etkisi olsun olmasın inanarak kullanıyorum.. Ve inanıyorum ki Rabbim mucizemi doğal yolla nasip edecek

Bu tüp bebek tedavimizden sonra ben böyle ilk gün müthiş bi hayal kırıklığı yaşayıp ardından hemen toparlandım ve doktor olur derse değil Rabbim ol derse olur dedim.. Böyle bi soğudum her şeyden masamdan bütün ilaçları reçeteleri evrakları hepsini kaldırdım gözümün önünden. Yani uzunca bi süre tedavi düşünmüyorum, çünkü yeri geliyor insan tıbba olan inancını da yitiriyor. Uzun oldu, helal edin Ve teşekkür ederim

Öyle düşünme güçlü ol olumsuzluktan cik işte o zaman mucizene kavuşabilirsin sen tüp bebeğe kesin gözüyle bakmışsın olmayınca da kocaman hayal kiriklo yaşamışsın burda bi üye 8 defa tuo bebek yapmıştı yine yapacağını söylemişti bende 2 senelik evliyim en başından beri korunma olmadi aynı testler tüpler vs vs herşey temiz sadece nasibi daha gelmedi demek ki yaşında 4 yıllık evli olmana rağmen yasin daha küçükmüş ben 2 defa klomen catlatma ignesi kullandim doktor 3. Defa da kullan sonra aşılama yapariz 3 defa dedi o zaman da olmazsa tup bebeğe gonderirirm dedi şimdi bi kaç ay ara ver kafani toparla kendini iyi hissedince aşılama yaptır maliyeti de tup bebeğe göre çok çok düşük ^^Rabbim bekletiyorsa GUZELLESTIRIYORDUR ^^ ben hep bu cümleye sığındım sığınıyorum ❤

Canım çok üzüldüm. Ama burda doktor hatası var. Hiç bir doktor 100 de 100 tutacağına emin konuşamaz. Ne demek yumurtalarını dondurmana gerek yok. Zaten ilk transfer de tutmayan çok insan oluyor. İkincisinde tutma olasılığı daha çok oluyor. Senin Yerinde olsam pes etmezdim. Doktorla bir güzel tartışırdim. Bu elinden geleni yapmak degil. O yumurtalar kolaymi toplanıyor. Burda ben sinir oldum doktoruna. Niye pes ediyormussunki. Sizin yüzünüzden dicektin. Ama sen doktorunu ovuyorsun

Bu yumurta toplama işleminden sonra, beni her gün arayıp 6.güne kadar bilgilendirme yaptılar ve bana genel olarak bi yavaşlık var bi tanesi blast olabildi dediler, diğer üçü 6.gün bekletildi donduruldu. Doktor transferi yaparken çift yapıcam ama birine güveniyorum dedi, kalan 2 embriyo için hiç gerek yok dondurmaya dedi. Tecrübemiz yok, bu yolda yeniyiz, en başından beri hep yaşımdan ve görünürde problem olmamasından sebep ümitliydi, nerden bilecektik ki? Gayet de düzgün ilerliyordu herşey, doktora güvendik sadece. Nasibimizde yokmuş, işte ben zaten doktor görüşmeye çağırdığında söylediklerini gülümseyerek dinledim, rahim detoksu yapıcaz dedi bana, çünkü yapabileceği adam akıllı bi açıklaması yoktu. Üç ay sonra görüşürüz dedi, umarım dedim ve çıktık odadan. Yaa yapacak bişeyim yok, hayırlısı. Zaman sabır ve dua

Reactions: Z P
Ayrıca ovulasyon testi denedin mı
Şimdi biz doktor kapısını çaldığımızdan beri yumurta kontrolüne gittiğim için (hani çatlatma iğnesi yapıyorlar ya) işte şu gün gel yok çatladıktan sonra gel, doktor kontrolünde olduğumdan sebep bu teste gerek duymadık. Çünkü ilişki günlerimiz bile doktordan sebep belliydi bilirsiniz zaten.
Ama bi doktor bana senin yumurtan 17.gün gibi yani geç çatlıyor demişti bu aklımda.
Bu arada güzel dilekleriniz için de teşekkür ederim çok sağ olun, amin

Ben hep telefondaki uygulamaya göre yumurta takibi yapıyordum tabi bende doktara gidince yumurtan bu kadar büyümüş bugün iğneyi vuralım falan dedi ama çatladı mı çatlamadi bilemedim.bu ay klomen de ıstemedim benimde yasin 25 doktor yasin genç mis daha diyince bende o zaman bu ayı ovulasyon testi ile değerlendirmek istedim oda olur dedi telefondaki uygulamadaki yumurtlamamış bakarsam eğer 26si en yüksek gün olarak gösteriyordu ama testte 24 u yumurtlama oldu 25 i çatladı bu ay bakalım hayırlısıyla bekliyorum daha 11 gün var sende bu kadar ümitsiz olma ve olumlu düşün stres con etkiliyormuş evet stres yapma diyemeyecem çünkü aynısı bend4 de var rabbim.insallah hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin

Aynı yaştayız, ben de uygulama indirdim telefona. İnşallah sen de ben de doğal yolla kavuşuruz mucizemize

O doktora bir daha gitmeyin bence. Tabikide herşey nasip işi. Ama 3cu gün embriyosunu bile donduruyorr doktorlar. Neyse sağlık olsun. Hayirlsiyla hamile kalırsın insaAllah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…