Tüp bebek bile tutmuyor

denizperisii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2023
1.070
483
26
Öncelikle tüp bebek yapıp pozitif alan ve sağlıklı doğum yapan herkes için çok seviniyorum bu yolda pozitif almayı hepimiz çok hak ediyoruz umarım hepimiz güzel haberler alıp sağlıklı, hayırlı evlatlara sahip oluruz 🥺🙏🏼🤍
Hiçbir görünen sorun yokken 2 kez negatif almak beni çok yıprattı bazen bakıyorum 2.gün embiriyolar bile tutuyor o zaman bizdeki sorun ne, ne zaman olacak, ya da hiç olmayacak mı. Çok üzülüyorum kendime ve benim gibi olan herkese. Bu bir dertleşme postu olsun. Herkesin bolca pozitif aldığı bir tedavi süreci diliyorum benim gibi olup sonradan pozitif alanlar var mı, varsa bizlere de umut olun🥺🙏🏼💐

Bende negatifi gördüm ilk denemede.. şimdi cesaretim yok bütün umutlarım hayallerim yıkıldı. Negatif olduğunu öğrendiğimde boğazımdan aşağıya kaynar su döktüler sanki:) güçlü olmak zorundayız bu yol çok zor ama kendime diyorumki asla pes etme bir gün bebeklerimize kavusucaz :)

Bide insanların teselli etmesi bile batıyor bu süreçte.. isyan etme ağlama stres yapma gibi şeyler söylüyorlar kendilerince teselli. Bide kötü örnekleri gösteriyorlar ya tutsaydi düşseydi sakat olsaydı bilmem ne ben ağlarken yanımdaki insanların böyle sacmalamasi beni sinir ediyor o yüzden artık gözyaşlarımi kimseye gistermiyorim

Bizde de her şey çok iyiydi ve yaşım 27ydi ama bir türlü gebe kalamadım. Ovülasyon testi, histeroskopi, rahim filmleri her şey yapılmıştı. Tüp bebekle %60 üzeri şansın var dediler ilk transferim negatif oldu doktorum bile çok şaşırdı. İkinci transferde iki embriyo transfer edildi biri tuttu. Ümidinizi kaybetmeyin, en sonunda olacak. Çift transfer şansı epey arttırıyor

Öncelikle tüp bebek yapıp pozitif alan ve sağlıklı doğum yapan herkes için çok seviniyorum bu yolda pozitif almayı hepimiz çok hak ediyoruz umarım hepimiz güzel haberler alıp sağlıklı, hayırlı evlatlara sahip oluruz 🥺🙏🏼🤍
Hiçbir görünen sorun yokken 2 kez negatif almak beni çok yıprattı bazen bakıyorum 2.gün embiriyolar bile tutuyor o zaman bizdeki sorun ne, ne zaman olacak, ya da hiç olmayacak mı. Çok üzülüyorum kendime ve benim gibi olan herkese. Bu bir dertleşme postu olsun. Herkesin bolca pozitif aldığı bir tedavi süreci diliyorum benim gibi olup sonradan pozitif alanlar var mı, varsa bizlere de umut olun🥺🙏🏼💐
Ben 6. Transferimi olacağım sadece 2 si tuttu onlarda kayıpla sonuçlandı.
Genetikli tüp bebek deneyin bağışıklık durumunuza baktırın merkezi değiştirin birde öyle deneyin.
Vakti zamanı geldiğinde olacaktır buna inanın.

Merhaba öncelikle yalnız değilsiniz bende ilk denememde negatif aldım maalesef. Çok çok zor. Ama ortada ciddi bir probleminiz yoksa sonunda bir şekilde hamilelik gelecektir emin olun. Bir çok probleme sahip olan insanlar bile hamile kalıyor

Bide insanların teselli etmesi bile batıyor bu süreçte.. isyan etme ağlama stres yapma gibi şeyler söylüyorlar kendilerince teselli. Bide kötü örnekleri gösteriyorlar ya tutsaydi düşseydi sakat olsaydı bilmem ne ben ağlarken yanımdaki insanların böyle sacmalamasi beni sinir ediyor o yüzden artık gözyaşlarımi kimseye gistermiyorim
Bende negatifi gördüm ilk denemede.. şimdi cesaretim yok bütün umutlarım hayallerim yıkıldı. Negatif olduğunu öğrendiğimde boğazımdan aşağıya kaynar su döktüler sanki:) güçlü olmak zorundayız bu yol çok zor ama kendime diyorumki asla pes etme bir gün bebeklerimize kavusucaz :)
Dilerim ki hep birlikte cocuk sahibi oluruz. Bende tüp bebege baslicam bu ay. Lütfen üzülmeyin kızlar. Allah bir şeyi veriyorsa bir hayir, vermiyorsa bin hayır ara derler. Herşey Allahtan bunu bilmek bile rahatlatıyor insanı. Ben asilama yaptim test sonucu gelince babam yanimdaydi. Aglamamak icin kendimi zor tuttum. Bogazim dugumlendi. Burnumun içi sızladı. Babamdan bir çıkışım var yol boyunca agladım tabi:) Sonradan kendimi bu sekilde motive ettim. Hersey allahtan diyerek.
Insallah saglikla ha

Dilerim ki hep birlikte cocuk sahibi oluruz. Bende tüp bebege baslicam bu ay. Lütfen üzülmeyin kızlar. Allah bir şeyi veriyorsa bir hayir, vermiyorsa bin hayır ara derler. Herşey Allahtan bunu bilmek bile rahatlatıyor insanı. Ben asilama yaptim test sonucu gelince babam yanimdaydi. Aglamamak icin kendimi zor tuttum. Bogazim dugumlendi. Burnumun içi sızladı. Babamdan bir çıkışım var yol boyunca agladım tabi:) Sonradan kendimi bu sekilde motive ettim. Hersey allahtan diyerek.
Insallah saglikla ha
Hayirlisiyla allah bize de nasip etsin.

Seni o kadar iyi anlıyorum ki bende hiçbir sorun yok hatta bilakis ilaç vermeye dahi kıyamıyordu doktorlar, azosperm nedeniyle tb yapmak zorunda kaldık, eşimin de en sağlıklı spermlerine ulaşalım garanti olsun diye tesa ile spermlerini topladılar normalde tek tük manuel de oluyordu, en iyi kalitede embriyo kullandık birinci ve ikinci transferde olmadı, normalde inançlı biriyim ama ikinci negatifte intiharı bile düşündüm, mahvoldum. Toparlandım hiç hız kesmeden olursa olur olmazsa o ay yurtdışına tura gidicez diye tatil ayarladım, daha da peşini bırakıcam dedim 3. Seferde oldu, canını sıkma demek çok kifayetsiz ama genelde 3. De tutan o kadar fazla kişi duydum ki, bana hiç doğru düzgün tahlil yapılmadan transferler yapılmıştı sonradan okudum öğrendim(seninde bilmediğini varsayarak neyş farklı yaptım anlatcam) bence tutunmayı vücuttaki protein etkiliyor, transferden sonra her gün haşlanmış et suyu içtim yedim, meğer transfer sonrası protein serumu bağlıyormuş bazı merkezler tutunma artıyormuş) tsh ve d vitamininin normal seviyede olduğundan emin olmak lazım, bana hareket et dediler ama ben yattım keyfime baktım çünkü hızlı hareketlerim transferden sonra bile idrarımı baktım tutabileceğim tuttum belki onu yaparken anlamadan ıkınırım rahim kasılır diye, kabak çekirdeği havuç marul Allah ne verdiyse sağlıklı beslendim, bu süreçlerden sonra o kadar iyi geliyor ki pozitifi görmek o anları yaşamak şimdi gebeliğimin sonuna doğru geliyorum buradaki herkesin inşallah kolaylıkla aksın süreci, Allah’a emanet olun

Kimseyi dinlemeyin ben ilk negatiften sonra 3 gün geceli gündüzlü ağladım ve bende hiç sorun yoktu rahim yumurtalık herşey güzeldi ama sonra tutmayınca genetik test yaptırdık meğer pıhtılaşmaya yatkınlık varmış o yüzden tutmamış bence vakti de değildi dilerim hepimiz sağlıklı sıhhatli çocuklarımızı kucağımıza alırız 🥰 üzülün ama sadece ümidinizi kaybetmeyin lütfen burda yazan herkese dua ediyorum kendimle beraber 🥰

Rabbim hayırlı zamanda hayırlı evlat nasip eder inşallah benimde çok şükür embriyolarım kalite idi rahimde herhangi bir sorun yok ama negatifti ilk deneme ikincisi düşük ile sonladı 3. Çok şükür yanımda 17 aylık oldu allahtan ümit kesilmez ama yalan yok ben bu son dedim içerde embriyom olmasına rağmen artık bunalmıştım ama hayırlsı böyle imiş illaki olmamasının bir nedeni vardır

Sizi çok iyi anlıyorum. Bizim de 3,5 yıla yakın bir zamandır bebeğimiz olmuyor. Bir tüp bebek negatifim var. Hiçbir
cümle teselli etmiyor bir saatten sonra. Hele doğurup çöpe atanları, istismar edenleri gördükçe isyan ediyorum. Kendimi işe veriyorum, dil öğreniyorum sırf düşünmemek için. Kim bilir kaçıncı denemede olacak ve o zamana ne kadar yıpranacağım. Zaten çok yıprandım, saçım da ak yoktu geçende fark ettim ki 3-4 tel saçım ağarmış. Çok dramatize ediyorum belki ama bu çaresizlik duygusunu yoğun hissettiğim dönemlerde oluyor. Evet bunun adı çaresizlik, tüp bebek diyoruz en ileri tedavi yöntemi ama o bile kesin değil. Allah' a kalmış. Görünür de çaresi var ama ne zaman? Belirsizlik insanı çok yoruyor.
Beterin beteri vardır, dertten büyük dert vardır. Ama insan evlatsızlıkla imtihan olunca, dünyanın bütün dertleri omuzundaymış gibi hissediyor. Başkaları için kolay olan senin hayalin oluyor...Mesela nasıl bir duygu hamile kalmak, o lanet olası testte çift çizgiyi görmek, onun içinde kıpırdadığını hissetmek...

Merhabalar bence umudunuzu asla kaybetmeyin benım cevremde transfer asamasına gelemeyıp aylarca bekleyenler oldu bazılarına da transfer edıldı tutmadı sonrasında genetiğe gönderdıler embrıyoları bu sekılde saglıklı embriyoyu bularak hamile kaldılar moral, motivasyon da çok önemli 🌸 ben de tüp bebek tedavisiyle anne oldum . Beslenmeme cok dikkat etmiştim çok fazla hareket etmemıstım test gunune kadar ani hareketlerde problem yasatabılır sonrakinde bunlara da dikkat edin nacızane tavsiyem☺️
Ve İnşallah en kısa zamanda gebelik haberlerınızı paylasırsınız 🥰
tutmama konusuna gelecek olursak birçok faktör var fakat sizin belli bir sorununuz yokmuş , bu konuda aklıma gelen tek şey var rahimde katil hücre diye bir sey varmış bunun testini yapıyorlarmış hiç yaptırdınız mı ? Embriyonun tutunmasını yasamasını engellıyormus dolayısıyla hamıle kalamama sorunu belkide bundan kaynaklıdır bu sitede cok karşılasmıstım bir de vajina ph derecesı falan bakılıyormus

Merhabalar bence umudunuzu asla kaybetmeyin benım cevremde transfer asamasına gelemeyıp aylarca bekleyenler oldu bazılarına da transfer edıldı tutmadı sonrasında genetiğe gönderdıler embrıyoları bu sekılde saglıklı embriyoyu bularak hamile kaldılar moral, motivasyon da çok önemli 🌸 ben de tüp bebek tedavisiyle anne oldum . Beslenmeme cok dikkat etmiştim çok fazla hareket etmemıstım test gunune kadar ani hareketlerde problem yasatabılır sonrakinde bunlara da dikkat edin nacızane tavsiyem☺️
Ve İnşallah en kısa zamanda gebelik haberlerınızı paylasırsınız 🥰
tutmama konusuna gelecek olursak birçok faktör var fakat sizin belli bir sorununuz yokmuş , bu konuda aklıma gelen tek şey var rahimde katil hücre diye bir sey varmış bunun testini yapıyorlarmış hiç yaptırdınız mı ? Embriyonun tutunmasını yasamasını engellıyormus dolayısıyla hamıle kalamama sorunu belkide bundan kaynaklıdır bu sitede cok karşılasmıstım bir de vajina ph derecesı falan bakılıyormus
Öncelikle çok teşekkür ederim mesajınız için 🤍💐 doktorumla bu tarz alternatif şeylerin hepsini konuştum birer birer ve hepsinin kanıtlanmadığı bir şey olduğunu söyle bu yüzden denemeye devam etmeyi önerdi 🙏🏼 yaşım 29 oldu, gittikçe başarı düşer dedikleri için tedirgin de oluyorum umarım ben ve benim gibi herkes güzel haber alır 🙏🏼🍃❤️

Sizi çok iyi anlıyorum. Bizim de 3,5 yıla yakın bir zamandır bebeğimiz olmuyor. Bir tüp bebek negatifim var. Hiçbir
cümle teselli etmiyor bir saatten sonra. Hele doğurup çöpe atanları, istismar edenleri gördükçe isyan ediyorum. Kendimi işe veriyorum, dil öğreniyorum sırf düşünmemek için. Kim bilir kaçıncı denemede olacak ve o zamana ne kadar yıpranacağım. Zaten çok yıprandım, saçım da ak yoktu geçende fark ettim ki 3-4 tel saçım ağarmış. Çok dramatize ediyorum belki ama bu çaresizlik duygusunu yoğun hissettiğim dönemlerde oluyor. Evet bunun adı çaresizlik, tüp bebek diyoruz en ileri tedavi yöntemi ama o bile kesin değil. Allah' a kalmış. Görünür de çaresi var ama ne zaman? Belirsizlik insanı çok yoruyor.
Beterin beteri vardır, dertten büyük dert vardır. Ama insan evlatsızlıkla imtihan olunca, dünyanın bütün dertleri omuzundaymış gibi hissediyor. Başkaları için kolay olan senin hayalin oluyor...Mesela nasıl bir duygu hamile kalmak, o lanet olası testte çift çizgiyi görmek, onun içinde kıpırdadığını hissetmek...
O kadar aynı şeyler ki hissettiğimiz ve yaşadıklarımız… gerçekten o saçma çift çizgiye bile hasret oldum. Umarım hepimiz için güzel günler vardır ve yakındır 🙏🏼💐

Kasım ayında bende tüp Bebek tedavisine başlayacağım ama şimdiden diyorum kaç transfer olacak kaçıncı da tutacak ya da belki hiç biri tutmayacak ben yine de denemek istiyorum. Olmuyorsa nasip bu demek ki çok beklentiye girmemek lazım ben aşılamada bile nasıl negatif olur diye kafayı yemiştim ama tüp bebekte aynı hatayı yapmayacagm

X