Tüp bebek annelerine sorum var

Mavibirkalp

Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2023
538
217
Merhaba tüp bebekle ilk kez gebe kaldım öncesinde gebelik hiç oluşmadı 8. Haftaya gircem bana bu zamana kadar kan pıltılaşması testi yapılmadı sizce geç mi kaldım yaptırmalı mıyım ? Yaptırmak şart mı onuda bilmiyorjm bilgisi olan varsa akıl verebilir mi 😊

Merhaba, bana da yapılmamıştı ama kan sulandırıcı iğne ve hap olarak alıyordum. Sanırım iğneyi 16. Haftaya kadar vurulmuştum belki birkaç hafta daha uzun olabilir ama hapı 30. haftada bırakmıştım

Merhaba bende emin değilim ama parmaktan kan alıp pıhtı süresine bakmışlardı arasan bir yıl geçti üçüncü tüp beneğim tuttu çok şükür tüp benek merkezine sorduğumda sizin pıhtılaşma sorununuz yok ama orda sizi takip eden kadın doğumcunuz isterse yapsın dedi corasprin verdiler 32. Haftaya kadar kullan dediler

Merhaba bende emin değilim ama parmaktan kan alıp pıhtı süresine bakmışlardı arasan bir yıl geçti üçüncü tüp beneğim tuttu çok şükür tüp benek merkezine sorduğumda sizin pıhtılaşma sorununuz yok ama orda sizi takip eden kadın doğumcunuz isterse yapsın dedi corasprin verdiler 32. Haftaya kadar kullan dediler
Banada corasprin vermişlerdi ama bana ara kanama yapınca transfer sonrası bıraktırdılar şuan hiç birşey kullanmıyorum

Banada corasprin verdiler fakat ara kanama yapınca bıraktırdılar. Şuan birşey kullanmıyorum.

Kan pıhtılaşması testini hem genetik laboratuvarları yapıyor
Bir de
Trombofoli paneli baktırmaniz gerek koldan kan alıyorlar o şekilde bakılıyor
Üniversite hastanelerinde bakılıyor ben tüp bebek tedavisi gördüğüm için orada baktırdım

İnternette örnek bir tane buldum bu şekilde bir kağıt vermeleri gerekiyor kan pıhtılaşma testi de böyle oluyor
Pıhtılaşma var mı yok mu doktorunuz ona göre bilgi veriyor

Eklentiler

• IMG_1942.png
    IMG_1942.png
    233,8 KB · Görüntüleme: 16
X