Tüketici hakem heyeti kararları

cunkuneden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2021
1.360
2.077
Arkadaşlar merhaba, daha önce de başvuru yaptığım thh leri hakkında bir soru sormak istiyorum.
Daha önce de kullandığım dedim yani yabancısı değilim e devletten başvuru yapar, fatura mesajlaşma.. ne varsa yükler süreci takip ederim. Sanırım bu konuda da biraz takıntılıyım zira kocaaaa bütçeli firmaların tüketicileri sırf hakkımızı arayamıyoruz diye mağdur etmesi sinirlerimi bozuyor biraz.
Ama haklı bulunduğum diğer başvurularımdan farklı bi durum var şu an; ilk kez karar tebliğ edilmesine rağmen iki tarafa da (firma istanbulda ama ulaşmıştır diye tahmin ediyorum) karşı taraf iletişiMe geçmedi benimle. Henüz karar tebliğ edileli 15 gün olmadı ama haftaya olacak (bu süre zarfında itiraz hakları bitiyor sanırım), ben yine de düşünmüyorum iletişime geçip bedeli ödeyeceklerini. Zaten yazın aldığım ertesi gün iadesini yaptığım bir abiye elbise (3000 lira bedelli), ödeyecekleri bedel onlar için devede kulak ama..
sözün özü yani biz bunu icraya götürelim de süreç iyice uzasın tüketici pes etsin diye mi bu uğraşları acaba?? Sanırım karar itiraz etmezlerse 15 gün sonra icraya götürebilirim kararı? Sonrası in itiraz hakları olur mu?icra takibi ne kadar sürede sonuçlanır? Tecrübesi ya da bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim, kararı yırtıp işime bakasım var bi yandan.. bir yandan çok daha ciddi meseleler için adeletin tecellesini bekleyenlere sabırlar diliyorum..
haklı olduğuma dair karar elime geçeli bir hafta oldu ben napim bu belgeyi şimdi? 😤 😁

Dolandırıldığım haklı olduğum bir olayda tüketici hakem heyetine başvurdum. Baştan savdılar

Son düzenleme:
e devlet thh uygulamasında görünmez mi o süreç? Yani itiraz ettikleri? Savunma dahi yapmamışlar itiraz etmişler midir? Teşekkürler bu arasa cvp için
Bana ilk karar teblig edildi, o zaman savunma yapmamislardi. Belli bi sure sonra 2.karar geldi. Onlarn itiraz ettifi gorunmuyordu sistemde.

2.tebligde de 8tiraz ettikleri yazmiyodu bu arada. Servise giden urun kanunda belirtilen surede tamir edilip teslim edilmedi bana. Bende mal bedelinin iadesini istedim. Ilk kararda bedelin tamami ödenecekti. 2.kararda ise benim urunu kullandigim surenin bedeli düşülmüş sekilde iadesine karar verilmişti. Itiraz ettiklerini oyle anladim. Mahkeme falan olmadi. 2.karwrdan sonra sirket beni arayıp iban istedi parami odediler

Yani mahkeme olmadi derken şöyle. Heyet toplamip karar veriyor ne olacağına. Beni thh ne çağırmadılar, benden baska bisey de talep etmediler. Kendileri karar verip gonderiyor

2.tebligde de 8tiraz ettikleri yazmiyodu bu arada. Servise giden urun kanunda belirtilen surede tamir edilip teslim edilmedi bana. Bende mal bedelinin iadesini istedim. Ilk kararda bedelin tamami ödenecekti. 2.kararda ise benim urunu kullandigim surenin bedeli düşülmüş sekilde iadesine karar verilmişti. Itiraz ettiklerini oyle anladim. Mahkeme falan olmadi. 2.karwrdan sonra sirket beni arayıp iban istedi parami odediler
Anladım, bana da sanki firmalar tüketici bir yerde nasılsa pes edecek, diye kasten süreci uzatıyor gibi geliyor. Benm süreç de çok uzamaz umarım 🤞🏼 🙃

Anladım, bana da sanki firmalar tüketici bir yerde nasılsa pes edecek, diye kasten süreci uzatıyor gibi geliyor. Benm süreç de çok uzamaz umarım 🤞🏼 🙃

Sanmıyorum oyle dusunduklerini çünkü kararlar tuketici lehine veriliyor genelde. Ben thh defalsrca basvurdum hicte haksiz bulunmadim 🤣 bir İnternet sitesi uzerinden telef8n almistim. Ambalaji acik geldi. Yok kargocunun onunde niye acmadiniz deyip iade talebimi kabul etmediler. 1 ayda parami geri aldim

Sanmıyorum oyle dusunduklerini çünkü kararlar tuketici lehine veriliyor genelde. Ben thh defalsrca basvurdum hicte haksiz bulunmadim 🤣 bir İnternet sitesi uzerinden telef8n almistim. Ambalaji acik geldi. Yok kargocunun onunde niye acmadiniz deyip iade talebimi kabul etmediler. 1 ayda parami geri aldim
itiraz etseler bile muhtemelen haklı bulunacağım konuda icraya kadar beklemeleri neden o zaman ya? benim de ilk kez başıma geldi çok defa iade aldım buna yordum açıkçası.. bu da öyle olur umarım açıkçası icra, adliye.. falan uğraşmak istemiyorum çünkü 🥲

itiraz etseler bile muhtemelen haklı bulunacağım konuda icraya kadar beklemeleri neden o zaman ya? benim de ilk kez başıma geldi çok defa iade aldım buna yordum açıkçası.. bu da öyle olur umarım açıkçası icra, adliye.. falan uğraşmak istemiyorum çünkü 🥲

Ya umarim o kadar uzamaz bu konu hic basima gelmedi benim. Uzarsa da derslerini almis olurlar, oyle düşünün

Ya umarim o kadar uzamaz bu konu hic basima gelmedi benim. Uzarsa da derslerini almis olurlar, oyle düşünün
Yani cidden büyük bütçeli firmaların, bariz halı tüketicinin beş kuruş parasını iade etmemek için hukuk sisteminin açığını arayacak kadar düşmesi sınıfsal kinimi depreştiriyor.. yoksa yani az da paracıyım o ayrı 🙄😅

Yani cidden büyük bütçeli firmaların, bariz halı tüketicinin beş kuruş parasını iade etmemek için hukuk sisteminin açığını arayacak kadar düşmesi sınıfsal kinimi depreştiriyor.. yoksa yani az da paracıyım o ayrı 🙄😅

Ya baska bi boyuttn bakarsaniz bu ulkede satis sonrasi hizmette cok kotu. Ne olursa olsun tuketicinin kullanimindan kaynakli diyorlar. Bunu da o buyuk butceli sirketler yapiyor. Keske tuketiciyi daha iyi koruyabilseler, su firmalara agizlarinin payını verebilseler ama nerdeee

Ya baska bi boyuttn bakarsaniz bu ulkede satis sonrasi hizmette cok kotu. Ne olursa olsun tuketicinin kullanimindan kaynakli diyorlar. Bunu da o buyuk butceli sirketler yapiyor. Keske tuketiciyi daha iyi koruyabilseler, su firmalara agizlarinin payını verebilseler ama nerdeee
Evet burda o güveni ürünü satana kadar veriyorlar sadece malesef. Sırf bu yüzden emsallerinden çok pahalı ürünler tercih ediliyor ki değer bir yerdede. Sitesinde daha uygun olan bi ürünü iade-değişim işlemi uğrAştırmasın diye daha fazla bedelle ty dan alıyorum. Parasıyla hak alıyoruz yani resmen🙄

X