Tukenmislik sendromu

Acelya33

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2021
129
8
Mrb.adeta tükenmiş gibi hissediyorum kendimi 39 yaşındayım kandemir kilo aldım 1.65 boya 85 kg oldum vücudum ağırlaştı uyku abnesi oldu bende sanki nefes alamıyor gibi birden sıçrayarak kalmıyorum sonra yataktan çok yorgun kalkıyorum şimdi kalktim ama o kadar yorgunum ki kahvaltıyı zar zor hazırladım ekmek yok eşim kapısında ekmek almaya gitsin diye bekliyorum beynime sanki balyoz yemiş gibiyim sanki böyle beynim ağırlaşmış gibi sanki beynimi tasiyamiyorum zihnim açık değil vücudum hantal belki de 39 yaşına geldim organlarım bile yoruldu ne bilim karaciger bağırsaklar vs vs ağırlık var üzerimde çok fazla çamaşır katlamaya toplamaya üşeniyorum
Calisiyorum iste memurum işteki insanlardan biktim severek gitmiyorum ise moral bozuklukların var o kadar çok şey var ki anlatamadığım birde erken menapoz
Çok moralim bozuk dokuluyorum sanki düşüp ölücem
Benim gibi olan var mı Is yerinde güçlü olmaya calisiyorum güzel giyinip makyaj yapıp çıkıyorum güçlü görünmeye calisiyorum ama sanki omuzlarım çöktü adeta
Is yerine uğraşan çeşit çeşit insan var
Derdimi kimseye anlatamıyorum
Içim çok dolu bedenim yorgun bu hayat ile savaşmaktan yoruldum çok yoruldum
Inanın tüm bunları yaşarken psikologları dinliyorum hepsini hepsini merak etmeyin birebir girmek istesen çok pahalılar
Son zamanda barış m. Diye biri var taraz bulma vs çözme videoları i izliyorum kitapları ni aldım okucam
Ama nerden başlıcam bilmiyorum
Hassas yapıda bir insanım
Insanların belkı de bakamayacağı şeyleri takıyorum
Yada biri bana laf çaktiginda ben ona gerekli cevabı veremiyorum içimde kalıyor
Mesela biri yanindakiyle konuşurken sen yanlız oturuyorsun yanında o an konuşacak biri yok diğeri yanindakiyle konuşurken sana laf çakıyor felan sen aynı şeyi yapamiyorsun içinde kalıyor seni uzuyor seni sıkıyor bu durum gereksiz bir insanlar için kendini üzüyorsun
Ama diyorsun ki neden ben insanlara gerekli cevabı verip te icimdekini küsüp dışarı atamıyorum neden öfkem içinde kalıyor belkide beni yoran hasta eden bu

Yazarken kelimeler hep kaymış ama anlarsınız umarım öyle yazdım ki içimi ancak burada dökebiliyorum gözlerimden yaşlar dökülüyor yapmadigim şey kalmadı duaysa dua dua acip sure acip evde çalma vs vs hepsini yapiyorum
Ama iste bilmiyorum yaslaniyorum vucudum degisti hicbirseyle savasmaya gucum takatim yok

Psikoloğa ayıracak paranız bile yoksa neden çalışıyorsunuz?
Size gore laf söylemesi kolay Iste ne yaşadığımı nerden bileceksiniz ki yaşadığım yerde küçük bir il doğru düzgün psikolog bile yok neyse olan birine gittim 150 tl her senas için verip gittim 45 dk lık nasildi biliyor musunuz asıl psikolog ile görüşmüyordum psikolog diplomasi olmayan yardımcısı ile görüştüm hep asıl psikolog iş yeri açmış fakat orda yardımcıları var kendisi semada girmiyor kendisi de alıyor birilerini ama kendisi aynı anda seansta yardımcısı benle sebaste gibi sonra onlar bir araya gelip durumumu değerlendiriyormus savma saçma işler bir süre gittim anlatıp çıktıktan sonra acayip rahatliyorsun ama o geçici bir rahatlama oluyor sonra yine aynı seyler devam Yani tıbbi sende bazı şeyleri bitirecek yada iyileştirecek kadar hükmü olmuyor netten takip ettiklerimse acayip pahalı seansi 500 tl den başlıyor birinin seminerine gideyim diye heveslendim iletişim nolarina mesaj attim ne deseler beğenirsin seminer ücreti 300 tl hesaba yatırıyorsun geri kalanı nakit elden veriyormussun toplam ücreti ne kadar biliyor musunuz iki günlük seminer 3 bin 500 tl
Siz düşünün bakalım ev almış kredi öde ben ve geçimini saglayip ayakta durmaya çalışan biri bu paraları verebilir mi

Size gore laf söylemesi kolay Iste ne yaşadığımı nerden bileceksiniz ki yaşadığım yerde küçük bir il doğru düzgün psikolog bile yok neyse olan birine gittim 150 tl her senas için verip gittim 45 dk lık nasildi biliyor musunuz asıl psikolog ile görüşmüyordum psikolog diplomasi olmayan yardımcısı ile görüştüm hep asıl psikolog iş yeri açmış fakat orda yardımcıları var kendisi semada girmiyor kendisi de alıyor birilerini ama kendisi aynı anda seansta yardımcısı benle sebaste gibi sonra onlar bir araya gelip durumumu değerlendiriyormus savma saçma işler bir süre gittim anlatıp çıktıktan sonra acayip rahatliyorsun ama o geçici bir rahatlama oluyor sonra yine aynı seyler devam Yani tıbbi sende bazı şeyleri bitirecek yada iyileştirecek kadar hükmü olmuyor netten takip ettiklerimse acayip pahalı seansi 500 tl den başlıyor birinin seminerine gideyim diye heveslendim iletişim nolarina mesaj attim ne deseler beğenirsin seminer ücreti 300 tl hesaba yatırıyorsun geri kalanı nakit elden veriyormussun toplam ücreti ne kadar biliyor musunuz iki günlük seminer 3 bin 500 tl
Siz düşünün bakalım ev almış kredi öde ben ve geçimini saglayip ayakta durmaya çalışan biri bu paraları verebilir mi
Allah aşkına yazdıklarınızı bir okuyun sonra gönderin. Hiç bir şey anlamadım. İlk mesajınıza yazmayayım kadın üzgün dedim ama bu şekilde iletişim kurup derdinizi anlatmanız imkansız.

Mal mülk sahibi olacaz diye kendinizi yüklü borçların altına sokup sonra insani ihtiyaçlarınızı karşılayamayacak seviyede yaşadığınız için mutsuz olup depresyona giriyorsunuz. En sonunda da param yok diye destek alamıyorsunuz.

Hastanelerde psikiyatristler ve diyetisyenler ücretsiz. Her şehirde halk ruh sağlığı merkezi (tam adı bu muydu hatırlamıyorum) gibi yerlerde psikolog ücretsiz. Düzenli gitmezseniz verim alamazsınız.

Bende Barış Muslu kitaplarını aldım videolarını izlemeye çalışıyorum ama üç beş aydır tam odaklanamıyorum anlattıklarına göre travmamı biliyorum ama duyguya girip temizleyemiyorum, duyguya girmeyi nasıl yapacağımı çözemedim. Seminerine gitmek istedim çok pahalı 🤦🏻‍♀️ Siz yine güçlü görünmeye çalışıyormuşsunuz inanın bu bile bir umut sizin için benim üstümde sanki ölü toprağı var. Bunları niye yazdım sadece yanlız olmadığını bilin diye 🤗

Yaa gerçekten bol keseden atıyorsunuz sanki karşınızdaki kişi bunlari bilmiyormuş gibi davranıyorsunuz iste bu durumlar bile insani yoruyor
Tamam kardeşim bak okuyup yazıyorum ama sonrasına klavye degistiriyir klavye ile mücadeleye giriyorum
Biz denemedik değil mi belediyenin psikoloğuna gidelim ama buralarda bis randevu bulmak imkansız aylar sonra bile alamıyorsunuz
Pandemi döneminde dönüşümlü çalışma da iken belediyenin psikologu ile iletisime geçtim bir türlü denk gelemedik benim boş olduğum gün o çalışmıyordu yada başka randevusu vardı ona da başvurdum ama olmadı bir türlü konuşamadık sonra dedi ki hafta sonu paralı calisiyorum seansi 200 mu dedi Öyle birşey fazla geldi çünkü bir kere gitmeyle olmuyor bu işler hadi bir kere vereyim ama her hafta 200 tl versen ayda ne kadar yapar sizce
Kendimce çabalıyorum iste kitaplar alıp kendimi geliştirmeye calisiyorum ama kendimi çok tukenmis hissediyorum

Bu ne saçma bir düşünce kusura bakmayın ama kimin ne için çalıştığını nerden bilebilirsiniz ki belki ihtiyacı var belki borcu var her çalışanın parası cebinde mi kalıyor 😬
İnsan ne için çalışır? Daha iyi bir hayat yaşamak, istediklerine ulaşmak vs. ilk sebeptir. En azından benim için bu böyle. İstediğimi yiyemeyecek, gitemeyecek olmayı geçtim tıbbi yardıma ihtiyacım olduğu halde alamayacaksam çalışmanın bir anlamı yok. Çalışmak bana bir şey katmıyor, yaşadığım hayatı bir adım ileri taşımıyor demektir.

Düşüncelerim size göre saçma olabilir, anlarım. Ama bana göre değil ki yazmışım. Polemiğe çekmek son derece gereksiz. İyi forumlar.

Bende Barış Muslu kitaplarını aldım videolarını izlemeye çalışıyorum ama üç beş aydır tam odaklanamıyorum anlattıklarına göre travmamı biliyorum ama duyguya girip temizleyemiyorum, duyguya girmeyi nasıl yapacağımı çözemedim. Seminerine gitmek istedim çok pahalı 🤦🏻‍♀️ Siz yine güçlü görünmeye çalışıyormuşsunuz inanın bu bile bir umut sizin için benim üstümde sanki ölü toprağı var. Bunları niye yazdım sadece yanlız olmadığını bilin diye 🤗
Allah razı olsun yazın evet aynen seminerleri çok pahalı bende elimden geldiğince insta dan takip etmeye çalıyorum sanirim duyguya giremesen bile çalışmayı tekrarlı yapmak ta iyileşme sağlıyormuş duyguya girmekte zorlananlar için
Ben çok kayıp yaşadım 15 yaşında babamı kaybettim sonra yumurtalık kistlerim oldu gogsumde kistler cıktı sonra 34 yaşında erken menapoza girdim 35 yaşında annemi kaybettim belkide şu benim kist lere bakıca travması hep ayrılık vs terkedilmeymis bende ilk once kitapları okuyup bitireyim sonra kayıplara çalışayım diyorum ama kayıp travmasına nasıl calisilacak ilk once onu öğrenmem lazim

Mal mülk sahibi olmaya gelince mecbursun evini almaya
Yaşadığım yerde araplardan dolayı ev kiraları ne durumda tahmin bile edemezsiniz
Afedersiniz küçük evlere 1700 istiyorlar evler berbat köpek bağlasan durmaz misali
Bizde kredi çekip ev aldik faizler düşünce 1 sene zordu geçti şükür şimdi 2400 olarak oducez kiradaki pis pis evlere 1700 vermektense herşeyi düşünmek zorundasın bekara karı boşamak kolay derler ya sizin ki o hesap iste
Her zaman yapıcı olmaya çalışın bence özellikle karşınızdaki üzgün derdini paylaşmaya gelmiş biriyse

Allah razı olsun yazın evet aynen seminerleri çok pahalı bende elimden geldiğince insta dan takip etmeye çalıyorum sanirim duyguya giremesen bile çalışmayı tekrarlı yapmak ta iyileşme sağlıyormuş duyguya girmekte zorlananlar için
Ben çok kayıp yaşadım 15 yaşında babamı kaybettim sonra yumurtalık kistlerim oldu gogsumde kistler cıktı sonra 34 yaşında erken menapoza girdim 35 yaşında annemi kaybettim belkide şu benim kist lere bakıca travması hep ayrılık vs terkedilmeymis bende ilk once kitapları okuyup bitireyim sonra kayıplara çalışayım diyorum ama kayıp travmasına nasıl calisilacak ilk once onu öğrenmem lazim

Allah yardımcınız olsun evet zor bir yaşam olmuş sizinki rabbim diğer tarafa kefaret etsin. Hepimiz imtihan dünyasındayız ama gücümüz yettiğince imtihan olurmuşuz. Rabbim bizleri de unutmasın inşallah darda ve zorda borçta olanlara yardım etsin 🙏🏻 Benim gittiğim bir psikiyatri vardı muayene ücreti 465 olmuş yanlış hatırlamıyorsam ve şuan o kadar gitmem gerekiyor ki ona vereceğim parayla bir borcu hafifletsem diyorum bir sefer vermeyle bitse oda olmuyor

Bazrn hepimizin başına geliyor anlattıklarınız. Ben de bu aralar tükenmiş hissediyorum. O yüzden çok iyi anladım sizi. Eskiden sizin gibi kimseye bir şey diyemezdim. Valla hak ediyorsa karşılığını vereceksin. Bunu anladım. Cevap verince hem kafama takmaz oldum hem de rahatladım. Aslında doğru yoldasınız Barış musluyu ben de takip ediyorum. Bazen insan hiç kendine vakit ayırmıyor bundan da tükeniyor. Bir yarım saat olsun tek başınıza kitap okumak olur, yürüyüş olur bir şey yapın mutlaka. Çok zor şeyler yaşamışsınız aslında hissettikleriniz normal. Keşke imkanları herkesin yetse ve doğru dürüst yardım alıp sorunlarını çözebilse. devlette gidip bir psikaytra. Sonradan gördüm yaşadıklarınızı çok ağırmış😔

Endokrinoloji'ye gidip ayrıntılı test yaptırsanız? Belki eksik mineraller sizi böylesine yorgun yapıyor. B12 magnezyum çinko vs hayatımızı gerçekten etkileyen maddeler.

İnsülin direnciniz, hormonal değerleriniz hep anlattığınız semptomlarla ilintili.

Beden ve ruh bütündür 😌

X