Tsh Yüksekliği Geçer Mi

yagmurum_37

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2021
457
307
tsh değerim biraz yüksek çıktı ama t4 hormonu normal. Ultrasonda bir şey çıkmadı. Sanırım t4 normalse sadece tsh yüksekse yatkınlık olduğu anlamına geliyormuş ikisi de referans dışı olursa tiroid hastalığı oluyormuş. Doktor ilaç verdi bu geçici bi şey mi normale döner mi ? İlerler mi? Gebelik için sorun teşkil ediyor mu?

İlaçla normale dönüyor bende hamileyken ilaç kullandim

Hamilelik öncesinden, gebelik boyunca 2.5 altı olması isteniyor.
İlaçla düşürülüyor gebelik düşünüyorsaniz veya gebelik varsa ilaç kullanmak zorundasınız ve aylık dahiliyeye kan verip değer kontrolü gerekirse ilaç dozlama.
Hafta ilerledikçe yükseliyor doz arttırılıyor. Endişe etmeyin doktora gitmeyi ihmal etmeyin

Haşimato hastasıyım Yıllardır 100 mg ilaç kullanıyorum, 15 ağustosta Tüp bebek transferi yapıldı ve 12 gün bekleyişten sonra çok şükür gebelik haberi aldık ve hemen tiroid değerlerime de baktırdım tedavi öncesi normal aralığında olan tsh 31 olmuş, ama t4 normal aralığında, hemen endokrin doktoruna görünmem gerektiğini söylediler, endokrin dr ilaç dozunu yükseltti 5 gün 125, 2 gün 150 yaptı, 10 gün bu şekilde kullandım ve bugün tahlil yaptırdım t4 normal tsh değerim de 9 a düşmüş, ama hala yüksek, başka dr a göründüm hergün 150 mg alarak devam et 10 gün sonra tekrar bakalım dedi.. inşallah normal aralığına döner ve gebelikte bir sıkıntı yaşamam ilaçlarımı düzenli yemekten iki saat önce kullanıyorum ama tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlarla iğnelerle etkileşime girdiğinden tsh yükseliyormuş, yarın kadın Doğum dr ile ilk muayenemiz olacak inşallah bebeğimizi görebiliriz, kalp atışını duyabiliriz gerekirse iğne saatlerini daha ileri bir saate alacağız, Allah yardımcımız olsun, hakkımızda hayırlısı olsun inşallah…

İnşallah kalp atışını duyar , sağlıklı bir gebelik geçirirsiniz. Sonucu buraya yazın lütfen. Bebeğiniz sağlıkla gelsin Allah yar ve yardımcınız olsun

Hayırlı olsun inşallah sağlıklı geçer gebeliğiniz, ilaçla kontrol altına alındığında bi problem olmuyor demek ki maşallah

Tsh önemli ama benim de bı ara 5 üstüne çıktı ultrason normal o ara tuzu az kullanıyordum ve lahana guatrojen besinler çok tuketiyordum onu farkettim. Doktor aylık kontrol istedi ama aile hekimi direk anladı tuz kullanmadığım arada bozulabilir yani yediğimiz de etkiliyor ama sizin gebelik mecburen ilaç yazarlar çünkü düşük gebelik ve zeka geriliği riski oluyor TSH normal değerler içinde olmazsa ilaçla hiçbir sıkıntı olmaz geçmiş olsun

İnşallah kalp atışını duyar , sağlıklı bir gebelik geçirirsiniz. Sonucu buraya yazın lütfen. Bebeğiniz sağlıkla gelsin Allah yar ve yardımcınız olsun
Artırılan dozda İki haftalık ilaç kullanım sonucu tsh 31 den 3,5 a düştü, kalp atışını da duyduk çok şükür, bir hafta sonra tekrar tsh bakıcaz düzenli kontroller sonucu bir problem yaşamayız inşallah

Çok çok sevindim
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.
Kalp atışı duyuldu ya sonrası akıp gitsin su gibi

İlaçla düzeliyor. O ilaç sizin tiroid hormonunuzu dengeliyor. Bende genç kızlık dönemimde kullanmıştım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…