Aile Planlaması Tsh ve doğum kontrol sorunsalı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Nesrin cnblt

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2018
531
555
33
Herkese iyi akşamlar sevgili hanımlar. hipotiroiti olup doğum kontrol hapı kullananlar var mı acaba , bu süreçte sorun yaşayan ya da gebelik istediğinde ilacı kesip hamile kalmakta sıkıntı olur mu acaba. Doğum kontrol hapının değerlere etkisi olur mu ?
Okuyup yorumlarını bildirenlere teşekkür ediyorum şimdiden :)

Tiroid ilaciyla birlikte kullanirsan sorun yok. Ben 3 yil yasmin kullandim tiroidimide ihmal ettim gebelik dusundukten 5 ay sonra hamile kalabildim.

:bicak:
Tiroid ilaciyla birlikte kullanirsan sorun yok. Ben 3 yil yasmin kullandim tiroidimide ihmal ettim gebelik dusundukten 5 ay sonra hamile kalabildim.
Evetlevotiron 50 mg kullanıyrm geçen ay tahlil arasında sormayı unuttum doktoruma bir sakıncası olur mu diye :) tabi birde tedirgin oldum sonrasında bebek isteyince sorun olur mu diye :anneadayı:

:bicak:Evetlevotiron 50 mg kullanıyrm geçen ay tahlil arasında sormayı unuttum doktoruma bir sakıncası olur mu diye :) tabi birde tedirgin oldum sonrasında bebek isteyince sorun olur mu diye :anneadayı:
Ilactan yana sorun olmaz ama bilmediginiz bir sorun varsa sonrasinda bebek icin sıkıntı olabilir. Bir arkadasim 8 yil dogum kontrol hapi kullandi biraktigi ay hamile kaldi. Tiroidde biraz geciktirio hamile kalmayi. Gebelik dusunmeden 3 ay oncesi tsh degerini kontrol alin insallah sorun yasamazsiniz.

Ilactan yana sorun olmaz ama bilmediginiz bir sorun varsa sonrasinda bebek icin sıkıntı olabilir. Bir arkadasim 8 yil dogum kontrol hapi kullandi biraktigi ay hamile kaldi. Tiroidde biraz geciktirio hamile kalmayi. Gebelik dusunmeden 3 ay oncesi tsh degerini kontrol alin insallah sorun yasamazsiniz.
İnş canım :) güle güle büyüt sendr bebeğini sağlıkla :emir_bebek:

X