Gebeliğe Hazırlık TSH hakkında bilgisi olanlar bakabilir mi?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tsh 1lerde iken tüp bebek ile hamile kaldim hamilelik testim icin kan verdiğimde tsh da bakildi ve direk 5e firladigini ogrendim endokrin doktoruna gittim ilacta doz ayari yaptik tekrar 1.91e indi tiroid degerim takip edilmesi gerekiyor önemli bir konu ama direk düşük ile sonuclanirda diyemiyoruz bende cok korkarak gittim doktora uzun surek bu deger yuksek seyredip.ilac.kullanilmaz ise olumsuz.sonuclar dogurabilir demişti. Cok şükür suan iyiyiz bebişte

Merhaba hanimlar tsh değerim en son 5,40 çıktı daha onceki değerlerm 2,66 ve o degerle hamile kalmistim dusukle sonuclandi yuksek oldugunu dusunuyorum bu degerle hamile kalinir mi yoksa tedavimi gormeliyim?
Iç hastaliklari doktoruna hemen muayne olmalisin
Tsh hamile kalmayi planlayan kadinlarda 2 bucugun altinda olmalı.
Anti tpo değeride yüksekse transfrden snra serumla dsteklenmeli.

Merhaba hanimlar tsh değerim en son 5,40 çıktı daha onceki değerlerm 2,66 ve o degerle hamile kalmistim dusukle sonuclandi yuksek oldugunu dusunuyorum bu degerle hamile kalinir mi yoksa tedavimi gormeliyim?
Dahiliye ya da endokrinolojiye gidin mutlaka. İlaç kullanın, o zamana kadar korunsanız daha iyi olur. Hamilelikte tiroid ilacı kullanılabilşyor merak etmeyin

kızlar selam bende hipertroidi hastasıyım . tsh 0.005 cok mu düşük bu sekılde gebelık olmaz mı ? ilac kullanıyorum suanda

kızlar selam bende hipertroidi hastasıyım . tsh 0.005 cok mu düşük bu sekılde gebelık olmaz mı ? ilac kullanıyorum suanda
Merhaba yazınızı görünce merak ettim şuan benim TSH değerinde aynı şekilde ve bu ay aşılama yapilcakti. Sizin nasıl ilerledi süreç umarım şuan hilesinizdir.

X