TSH Değerim 3.58. Neden troid ilacı verilmedi?

Uzman doktor sadece troid ilacı kullanıp kullanmadığımı sordu, başka bir doktora da sevk etmedi. Normalde Dahiliye'ye sevk etmesi gerekiyormuş sanırım. O zamanlar daha TSH'nin ve troid'in ne olduğu bile bilmiyordum açıkçası. Kendi araştırmalarım sonucu troid ile ilgili bütün bilgilere sahip oldum.

Gebelikte 2.5'in altında olması gerektiğini öğrendim ve bunu hekime sorduğumda şu an gebe olmadığımı ve gebelik oluşursa troid ilacı kullanmam gerektiğini söyledi. Araştırmalarımda gördüm ki 3.40'nin altında olan insanlara bile 25mcg'lık troid ilacı veriliyormuş gebeliğe hazırlamak için.

Buradaki doktorlar pek ilgisiz. İç hastalıklar doktoruna sevk etmişti pratisyen hekimim. Özel hastane de yok maalesef. Kadın Doğum'a bile bu doktor bakıyor...
Gitmiş olduğun hastanede dahiliye doktoru yok mu varsa direk gidin dahiliye için sevke gerek yok aç karnına gidin ama,ben bundan 10 yıl öncesi tabi bilmiyorum tok gitmiştim sonra ertesi gün kan vermiştim.

Gitmiş olduğun hastanede dahiliye doktoru yok mu varsa direk gidin dahiliye için sevke gerek yok aç karnına gidin ama,ben bundan 10 yıl öncesi tabi bilmiyorum tok gitmiştim sonra ertesi gün kan vermiştim.
Dahiliye var evet ama üzerinde pek durmadım. Hekime ilacı sorduğumda gebe değilsin diye gülünce canım sıkılmıştı.

Dahiliye var evet ama üzerinde pek durmadım. Hekime ilacı sorduğumda gebe değilsin diye gülünce canım sıkılmıştı.
iyi bir endokrin doktoruna git ve ona anlat derdini. ben çok doktor gezdim gebelik icin tsh 2nin altinda olmasi ideal diyorlar. benim de 4-6 civariydi ilaca başladım 50lik so iki senedir ilacla hep 1,5 civarı. tüp bebek doktorum özellikle tsh üzerinde durmuştu hatta tedavi sirasinda ilac dozumu bile arttirdi

iyi bir endokrin doktoruna git ve ona anlat derdini. ben çok doktor gezdim gebelik icin tsh 2nin altinda olmasi ideal diyorlar. benim de 4-6 civariydi ilaca başladım 50lik so iki senedir ilacla hep 1,5 civarı. tüp bebek doktorum özellikle tsh üzerinde durmuştu hatta tedavi sirasinda ilac dozumu bile arttirdi
Çok teşekkür ediyorum bilginizi paylaştığınız için.

Çok küçük bir yerde yaşadığım için burada Kadın Doğum bile mevcut değil maalesef. Endokrinolog da yok, o yüzden gidemiyorum.

1.5 yillik evliyim bebek dusunmeye karar verdik bu sorun cikti maalesef hemen tedaviye başladim o yuzden
Kızlar Merhaba hipertroid rahatsızlığınız geçti mi ? Ne kadar sürede geçti. Hamile kalabiliniz mi mahvetti beni bu hipertorid yaşım da var pskolijim berbat. Tecrübelerinizi aktarabilir mısınız?

Kızlar bugün doktora gittim 8 haftalık gebeyim testlerimi yaptırdım TSH 2.95 bu dusukmus ve bulantim bu yüzden fazla mis dahiliyeye yonlendirdi bu nasıl düzelir ilaç alırsam bebeğe zarar verirrmi

Öncelikle geçmiş olsn bende hipotiroit hastasıyım değerlerim 8 di ilk tahlilde ,50 mg levotiron kullanıyrm ve değerim 1 e düştü ..özel kliniğe gidiyrm bende , doktorum gebelik durumunda 2 ve altı olması gerek demişti 3 gebelik için fazla Allah korusun düşükle sonuçlanır..bence en yakın özel bi hastaneye gidin

Kızlar bugün doktora gittim 8 haftalık gebeyim testlerimi yaptırdım TSH 2.95 bu dusukmus ve bulantim bu yüzden fazla mis dahiliyeye yonlendirdi bu nasıl düzelir ilaç alırsam bebeğe zarar verirrmi
Canım ilaç zarar vermez aksine içmezsen bebeğinin zeka gelişimini etkiler ..Allah korusun

Canım ilaç zarar vermez aksine içmezsen bebeğinin zeka gelişimini etkiler ..Allah korusun
Sonuç yerinde iki tane sütun var ikisindede sonuç yaziyo birin 4.79 önceki sonuçta 2.95 yani yeni olan 4.79 ve düşük demekmiş anlamadım gitti pazartesi dahiliyeye gidicem bugünde tansiyonum düştü çok zor bı gün gecirdim

Sonuç yerinde iki tane sütun var ikisindede sonuç yaziyo birin 4.79 önceki sonuçta 2.95 yani yeni olan 4.79 ve düşük demekmiş anlamadım gitti pazartesi dahiliyeye gidicem bugünde tansiyonum düştü çok zor bı gün gecirdim
Bi önceki tahlilde hamile değildiniz sanırım :) hamilelikte yükselir çünkü bebişinde tsh hormonuna ihtiyacı var canım ama ilaç kullanmakta fayda var

A
Bi önceki tahlilde hamile değildiniz sanırım :) hamilelikte yükselir çünkü bebişinde tsh hormonuna ihtiyacı var canım ama ilaç kullanmakta fayda var[/QUO evet bı önceki geçen sene kilo veremiyorum diye gittiğimdeki yaptirdigim test aynı hastanede yaptirmistim onuda ama biseyin yok demişti ozaman doktor

Bi önceki tahlilde hamile değildiniz sanırım :) hamilelikte yükselir çünkü bebişinde tsh hormonuna ihtiyacı var canım ama ilaç kullanmakta fayda var
QUO evet bı önceki geçen sene kilo veremiyorum diye gittiğimdeki yaptirdigim test aynı hastanede yaptirmistim onuda ama biseyin yok demişti ozaman doktor

QUO evet bı önceki geçen sene kilo veremiyorum diye gittiğimdeki yaptirdigim test aynı hastanede yaptirmistim onuda ama biseyin yok demişti ozaman doktor
Bebek olduğu zaman ilaç dozu bilr artırılıyor :) bu haplara ilaç gözüyle bakma takviye hormon gibi düşün korkma doktor kullan derse kullan aman sakın kullanmamazlık etme :) 2 kadından 1 i bu tsh sorunu yaşıyor zaten .. hamileliğinin tadını çıkart ..sağlıkla canım

Bebek olduğu zaman ilaç dozu bilr artırılıyor :) bu haplara ilaç gözüyle bakma takviye hormon gibi düşün korkma doktor kullan derse kullan aman sakın kullanmamazlık etme :) 2 kadından 1 i bu tsh sorunu yaşıyor zaten .. hamileliğinin tadını çıkart ..sağlıkla canım
Bu arada evet ilki normal .. zaten biçok kadında hamiyleyken tsh yüksekliği farkediyor .bebeğin bu hormana çok ihtiyacı var

Selam canim. Senin nüksettimi? Ne kadar zamandır rahatsızsin ameliyat oldun mu ben yeni öğrendim graves olduğumu binay basladim haplara :/
selam canım :) benim tiroit yetersizliğim var var yani hipotiroit yani benimkiler az çalışırken seninkiler çok çalışıyor .. bu tiroit illeti maalesef %90 geçmez. Yani zaten az ya da çok çalışan bi sistemden düzelmesi beklenmez sadece sentetik hormon takviyesiyle dengede tutulur :) amann ne olucak çok şükür çaresi var için hapları kızlar Allahım dermansız dert vermesin

selam canım :) benim tiroit yetersizliğim var var yani hipotiroit yani benimkiler az çalışırken seninkiler çok çalışıyor .. bu tiroit illeti maalesef %90 geçmez. Yani zaten az ya da çok çalışan bi sistemden düzelmesi beklenmez sadece sentetik hormon takviyesiyle dengede tutulur :) amann ne olucak çok şükür çaresi var için hapları kızlar Allahım dermansız dert vermesin
Bu arada bende 2 nodül var var çapları cm değerinde olmadığı için ameliyata gerek yokmuş ki zaten Allah korusun kanser riski taşırsa ameliyat diyo doktorlar birde sende zehirli guatr gibi bi durum var mı

Sağolun içim rahatladı daha önce troidle ilgili sorunların gebe kalmayı zorlaştırdığını duymuştum şimdi böyle bişey çıkınca korktum açıkçası devlet hastanesi. Doğru düzgün açıklamada yapmıyor öyle çıktım geldim eve

Sağolun içim rahatladı daha önce troidle ilgili sorunların gebe kalmayı zorlaştırdığını duymuştum şimdi böyle bişey çıkınca korktum açıkçası devlet hastanesi. Doğru düzgün açıklamada yapmıyor öyle çıktım geldim eve
Aslında tsh hormonu gebeliğe engel değil düzenli ilaç kullanıp değeri sabit tuttuğumuz taktrde diğer insanlardan bi farkımız kalmıyor

X