Troid ve Saç Dökülmesi

bendede tiroit var geçen hafta doktora sordum saç dökülmem tiroit yüzündemi diye ilgisi yok cildiyeye göster dedi

Ya bu doktorlarida anlamak garip troit sac tabikide dokulmesi yapar benim cildiyecimse yerinden bile kalkmamisti

Ay cok sevindim adina arkdsim yabende ilk defa dun aksam surdum bakalim ne olcak :)

Merhaba kızlar yaklaşık 10 yıl önce başladı şikayetlerim oluk oluk saç dökülmesi kabızlık çarpıntı bi dünya sorun 10 yıl sonunda boğazımda şişlik şikayeti ile bi Prof bulup gittim tiroid hormonlarımın bozuk olduğunu söyledi öyle çok şikayetim vardı ki tahlillerimin de bozuk olmasına rağmen beni geri yolladı kontrole gel dedi bü sürede saçlarım iyice açıldı genç kızlığımı hatırlıyorum da insanlar saçlarıma hayran kalırlardı şimdi çok az 😔 yaklaşık 2 ay önce iyice fenalaştım ayağa kalkamaz hale geldim ağrılarım arttı yemeğimi yapamadım kalktım bi doktora gittim tsh aşırı arttığını söyledi yine bi profa dünya para döktüm bu sefer baya ilgilendi levotirona başladı 1 hafta yarım sonra tüm kullan dedi yaklaşık 1.5 2 aydır kullanıyorum zerre faydasını görmüyorum saçlarım aşırı dökülüyor kilom hala aynı 2 kg falan arttı kalbim çok çarpıyor bi halsizliğim geçti oda dünya vitamin verdi onların sayesinde ben ne zaman etkisini görücem aşırı psikolojim bozuk 😓😓😓

X