Troid ve Saç Dökülmesi

Bildiğim kadarıyla ilaç tedavisi sonucunda troid hormonunuz normale döndüğünde saç dökülmeniz de durup yeni saçlar çıkmaya başlar.
Sıkmayın canınızı, doğru şampuanınızı bulduktan sonra da (ben bioxcin kullanıyorum, memnunum onu deneyebilirsiniz) şampuanınızı çok sık değiştirmeyin inşallah sağlıklı saçlara kavuşursunuz.

3yıl extrox 50 içtim..
Anemi & demir & vitamin& b12 eksikliği var..
Troid düzeldi lakin saclar halen dökülüyor. .

Bildiğim kadarıyla ilaç tedavisi sonucunda troid hormonunuz normale döndüğünde saç dökülmeniz de durup yeni saçlar çıkmaya başlar.
Sıkmayın canınızı, doğru şampuanınızı bulduktan sonra da (ben bioxcin kullanıyorum, memnunum onu deneyebilirsiniz) şampuanınızı çok sık değiştirmeyin inşallah sağlıklı saçlara kavuşursunuz.

7 ay kadar belki daha fazla bioxcin kullandım fakat bir sonuç alamadım açıkcası şampuanların saç dökülmesi konusunda etkili olduklarını düşünmüyorum. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

3yıl extrox 50 içtim..
Anemi & demir & vitamin& b12 eksikliği var..
Troid düzeldi lakin saclar halen dökülüyor. .

Saç dökülmem ciddi oranda azaldı fakat yeni saç çıkar mı bilemiyorum. Umarım en kısa zamanda sizde sağlıklı saçlara kavuşursunuz.

Yeni saç oluşumu için destekleyici ürünlerden birini kullanıp bu aşamada güzel sonuç alan var mı?

Hanımlar yıllardır saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. Bu konuda bir çok doktora gittim kan testlerimde bir problem çıkmadı. Doktorların önerisiyle farklı markaların şampuan, serum, losyon, gıda takviyesi gibi ürünlerini uzun yıllar kullandım fakat sonuç alamadım. Son olarak endokrin bölümüne gittim ve d vitamini eksiliği, troid problemim( yavaş çalışıyor) olduğunu öğrendim. Doktorum troid için Euthyrox 25 mcg, d vitamini eksikliği tedavisi için ise iğne verdi. Dökülmem yavaşladı fakat yıllardır uygulanan tedavilere rağmen büyük oranda saç kaybı yaşadım. Troid problemi sonucu saçları dökülen ve tedaviyle dökülen saçları tekrardan çıkan var mı? Bu konuda bilgilendirirseniz çok sevirim. :KK43:
Yıllardır tiroit hastasıyım ben levetiron kullanıyorum saçlarım deli gibi dökülüyordu gür ve sık saçlarım vardı,dökülenlerin yerine çıktı tabi dökülmesi azaldı ama yinede dökülüyor fakat saçlarım artık çok ince pırasa sapı gibi birşey çok cansız ve cılız.

Bende iki hafta once hipotiroid hastasi oldugumu ogrendim saclarim deli gibi dokuluyor tepe kismi iyice acildi :KK43: inan artik piskolojim bozuldu :KK5::KK5:

Bi hastaliktan dolayi sac dokukurse hastalik duzeldiginde saclarda geri gelir
insallah seninde duzelir
benim de cok dokuldu tekrar cikacaklarindan umudum yok

Son düzenleme:
Hanımlar yıllardır saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. Bu konuda bir çok doktora gittim kan testlerimde bir problem çıkmadı. Doktorların önerisiyle farklı markaların şampuan, serum, losyon, gıda takviyesi gibi ürünlerini uzun yıllar kullandım fakat sonuç alamadım. Son olarak endokrin bölümüne gittim ve d vitamini eksiliği, troid problemim( yavaş çalışıyor) olduğunu öğrendim. Doktorum troid için Euthyrox 25 mcg, d vitamini eksikliği tedavisi için ise iğne verdi. Dökülmem yavaşladı fakat yıllardır uygulanan tedavilere rağmen büyük oranda saç kaybı yaşadım. Troid problemi sonucu saçları dökülen ve tedaviyle dökülen saçları tekrardan çıkan var mı? Bu konuda bilgilendirirseniz çok sevirim. :KK43:

Bende halsizlik ve saçlarımın dökülmesinden gitmiştim tirot ve kansızlık çıktı
2 yıl oldu heralde kullanıyorum ilaç söyle anlatıyım benim perçemlerim vardı bu dökülme esnasında perçem kalmadı :KK9:
O derece döküldü açıldı önlerim arkalarıda dökülüyordu ama ön kadar değildi
Şuan eski haline döndü merak etmeyin zamanla toparlanıcak

Yıllardır tiroit hastasıyım ben levetiron kullanıyorum saçlarım deli gibi dökülüyordu gür ve sık saçlarım vardı,dökülenlerin yerine çıktı tabi dökülmesi azaldı ama yinede dökülüyor fakat saçlarım artık çok ince pırasa sapı gibi birşey çok cansız ve cılız.

Geçmiş olsun umarım en kısa zamanda eski saçlarınıza kavuşursunuz.

Bende iki hafta once hipotiroid hastasi oldugumu ogrendim saclarim deli gibi dokuluyor tepe kismi iyice acildi :KK43: inan artik piskolojim bozuldu :KK5::KK5:

Üzülmeyin tedavinizle birlikte inşallah en kısa sürede dökülmeniz azalır bu arada kullandığınız ürünlerede dikkat edinki saçlarınız daha az zarar görsün.

Arkadaşlarr 1.5 aydır saç dökülmesi basladi şöyle birşey var bu sadece banyo sacimi yikadigim gun falan oluyor hemen testlerimi yaptirdim gayet normal siz sac dokulmesi icin neler yaptiniz karanfil suyunu duydum 2ci uygulamam bugun daha cok erken bide rephairin sampuani cok met ediliyor kullanan varmi acaba ? o_O

bende de vardı kansızlık ve d vitaminindenmiş ama ben 3 aydır haftada iki defa sarımsak dövüp sulandırıp sürüyorum iki saat sonra yıkıyorum dökülmesi bıçak gibi kesildi çok şğkür 2 -3 ay içinde dibinden ince küçük tüylerde çıktı onlarıda biotinle kalınlaştırıp güçlendiriyorum

Ben bir ara kendi yaptigimiz hakiki zeytinyag sabununu kullandim 1 sene kadar cok iyi gelmisti ve gurlesmisti onu birakinca sampuana donunde dokulme oldu acaba bu sarimsagi denesem yine sabunu kullaniyorum kokusunu yok edebilirmiyim ki :KK64:

Ben bir ara kendi yaptigimiz hakiki zeytinyag sabununu kullandim 1 sene kadar cok iyi gelmisti ve gurlesmisti onu birakinca sampuana donunde dokulme oldu acaba bu sarimsagi denesem yine sabunu kullaniyorum kokusunu yok edebilirmiyim ki :KK64:
biraz koku kalıyo ama ben çıkarmak için iki defadan fazla yıkamıyorum olsun önemli olan SAÇ hem evdekiler yaklaşinca kokmadığımı söylüyolar belki de psikolojik ben bildiğimden

bende de d vitamini eksikliğinden kaynaklı dökülme var. ayda bir defa ampul içiyorum ve öğrendiğim kadarıyla beslenmekten ziyade günde 15 dakika güneşlenmek en iyi d vitamini takviyesiymiş. onun dışında doktorum sabah akşam kullanmam için biotin verdi, bir de erkeklerde kullanılan bir saç gürleştirici spreyle biotinli şampuan, işe yaradığını hiç sanmıyorum ama kullanıyorum.

aynen sizin gibi korku içinde doktoruma saçlarımın geri gelip gelmeyeceğini sordum, geleceğini söyledi. bakalım, inşallah eski saçlarımıza kavuşuruz... :- (

Bencede saçlar geri gelir benim on tarafta kucuk kucuk saclar var kasintiyla beraber cikmayda basladi ama istedigim yerlerde degil daha :cry:

bende de vardı kansızlık ve d vitaminindenmiş ama ben 3 aydır haftada iki defa sarımsak dövüp sulandırıp sürüyorum iki saat sonra yıkıyorum dökülmesi bıçak gibi kesildi çok şğkür 2 -3 ay içinde dibinden ince küçük tüylerde çıktı onlarıda biotinle kalınlaştırıp güçlendiriyorum

benim de dökülüyor ve çok şükür ki bi sorun çıkmadı cildiye de.. endokrin de..

bu sarımsak işe yaradıysa denemek istiyorum. 6 ay mı devam edicez? kokusu çıkıyor mu yıkayınca..

X