Translokasyon sorunu olup sağlıklı gebelik ve bebek sahibi olan var mı?

Cansel ak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2014
289
99
36
Merhaba translokasyon sorunum olduğunu öğrendim. aynı zamanda kan pıhtılaşmasi var. 3 kez doğal yolla hamile kaldım ancak kürtaj ile sonuçlandı. Gebelik devam etmedi. Tüp bebek yöntemi gördüğüm kadarıyla çok stresli ve maliyetli 50-60.000 TL civarindaymiş. Sizler nasıl bir süreç yaşadınız? Doğal yolla hamile kalan sağlıklı sonuç alan oldu mu ? Ya da tüp bebek tedavisi ile hamile kalan sağlıklı sonuç alan oldu mu?

Kimse cevap yazmamış, doğal yolla hamileyim ancak progesteron hormonum 8 e düşmüş pek umutlu değil ya bebek düşecek ya da kürtaj yine. Doğal yolla gebelik olup sağlıklı doğuran var mı ?

Doktorunuz progestan verdi mi? Hangi translokasyonunuz var kromozom analizi testinde mi çıktı Array testinde mi?

Kafam çok karışık. Kan pıhtılaşmasi da var gebeliklerin devam etmeme sebebi pıhtılaşmadqn mi yoksa translokasyondan mi ? Beta degerlerim çok güzel ilerliyordu bir anda belirtim de kalmadı, 5-6 haftadan ileri gitmiyor. Sizler nasıl bir süreç yaşadınız. Birbirimize destek olalım lütfen ?

Hangi translokasyon var elinizde rapor varsa bölgesini yazar mısınız öyle bakayım. Bende de kan pıhtılaşması var gebe değilim ama doktorum gebe kaldığın anda kan sulandırıcıya başlayacağız dedi

1. Ve 13. Kromozomlar arasında translokasyon var. Parça kopmuş diğerine yapışmış, gebeliğin sağlıklı ilerleyip ilerleyemeyeceginden emin değilim, iğneye başlamakta tereddütlerim var. Coraspin kullanıyorum.

Merhaba bende translokasyon nedeniyle tüp bebek yaptırdım ilk denemede çok şükür hamile kaldım sağlıklı bir kızım oldu hiç umutsuzluğa düşmeyin siz doğal yolla kalabiliyorsunuz benn hiç doğal yolla hamile kalamadım tüp bebekte ngs yapıldığı için maliyetli embriyoların kromozomları inceleniyor dolar üzerinden maalesef.inşallah gebeliğiniz sağlıkla ilerler karamsar olmayın

Evet hamile kalabiliyorum ama 3 oldu olumsuz sonuçlanıyor. Tüp bebek denesek dediğiniz gibi çok maliyetli ve stresli, sağlıklı embriyo bulunmaz ise tedavi ve para boşuna gidecek, onunda tutulacağı belirsiz, kafam karışık örnek olabilecek yardımcı olabilecek başka birileri var mı ?

Beta HCG değerlerim iki günde bir bakıldı çok güzel ilerlerken 5 haftada değer artışı azalıyor, vücut olumsuz tepki vermeye başlıyor (kanama v.s) sizler nasıl bir süreç yaşadınız?

Hangi hekime gittiniz ne kadar ücret ödediniz. Benimde 16-17 kromozomlar arası translokasyon var

Hangi hekime gittiniz acaba Ne kadar ücreti oldu benimde 16.17 kromozomlar arası translokasyon var çok korkuyorum

Şişli memorialde Yücel beye gitmiştim. Benim zamanımda 12 bin tüp bebek 10500 pgt 5500 ilaçlar tutmuştu şuan 21.500 olmuş tüp bebek pgt de 350 dolar bir emriyo için
Doğal yolla hamile kalıyor muydunuz? Düşük yaptınız mı? Kendiniz mi tüp bebek tercih ettiniz ? Cvs ya da aminosentez yaptırdız mi? Çok sordum kusura bakmayın

Doğal yolla hamile kalıyor muydunuz? Düşük yaptınız mı? Kendiniz mi tüp bebek tercih ettiniz ? Cvs ya da aminosentez yaptırdız mi? Çok sordum kusura bakmayın
1.5 yıl denediim yumurta takipleri klomen vs kullanarak hiç hamile kalamadım eşime sperm testi yaptırdık morfoloji ileri hız sayı çok kötü çıktı onları düzeltelim diye 6 ay tedavi gördük olmayınca tüp bebek dediler daha fazla beklemek istemedim bende Şişli memorialde bütün tahliller istendi orda öğrendim translokasyonum olduğunu. Doktorların tek söylediği çok şanslıymışsın çoğu hasta tekrarlayan düşük down sendromlu çocuk sonrası öğreniyor bunu iyi ki gebe kalamamoşsın dedi. Çok şükür diyorum bende Pgt de embriyonun kromozomları incelendiği için amniyosenteze gerek yok tüp bebekte sağlıklı embriyoyu transfer ettiler pgt yapıp zaten. İstediğinizi sorabilirsiniz tabiki

Teşekkür ederim, inşallah herkes sağlıklı gebelik elde eder

Pgt li Tüp bebek tedavisi için doktor ve hastane tavsiyeleriniz nelerdir?
Merhaba gebeliğiniz devam ediyor mu? Bende de 11 22 kromozomlarda translokasyon ve 9. Kromozomda inversiyon var. Translokasyonum resiprokal bu yüzden şandımın %10 bile olmayacağını söylediler. İki defa tüp bebek denemem oldu biri prof dr mesut temel ceyhanda diğeri memorial şişlide birde yine memorial şişlide yarıda kesilen tedavim oldu. Burada çok başarı öyküsü okudum ama benim için tam bir hayal kırıklığı oldu memorial. İkinci tedavimi mesut temel beyde yapmadığım için pişman oldum.
İlk gebeliğim 1 yıl sonunda oldu 1,5 hafta geriden gelşyordu gelişimi ve 8. Hafta kürtaj oldum, 3 yıl hiç gebelik olmadı ayrıca hafif derecede kan pıhtılaşmam var ama hiç ilaç vs kullanmama gerek olmadığı söylendi. Geçtiğimiz aralık ayında covit geçirdim ve önlem amaçlı kendim günde 100mg coraspin kullandım 3 yıl snra ilk defa hamile kaldım. 7. Haftada düşük oldu hiç korunmadım ve coraspin kullanarak tekrar denedim bi adet dönemi sonrasında yine hamile kaldım 3 yıldır hamile kalamayan ben peşpeşe iki ay hamile kalmıştım. 7. Haftaya girerken yine düşük yaptım. Bi sonraki ay yine hamile kaldım testim pozitif çıkar çıkmaz dr suat hazere gittim durumumu anlattım sağ olsun her ihtimale karşı bana oksapar 4000 ve coraspin başlattı. Şu an çok şükür 20. Haftamdayım her şey güzel ilerliyor amniyosentez yaptırmaya cesaret edemedim. Sendromlu olma ihtimali %5-6 denmişti allaha sığındım haftaya ayrıntılı ultrasonumuz var inşallah oradan da güzel sonuç alırsak şubatta kavuşucaz miniğimle allah isteyen emek veren kimsenin kucağını boş bırakmasın çok zor bir süreç ağır imtihan. Pıhtılaşmanız varsa hafifse bile mutlaka kan dulandırıcı deneyin isteyin. İnşallah tez zamanda sizde sağlıklı bebeğinize kavuşursunuz uzun oldu kusura bakmayın

Selamlar benimde translokasyon sorunum var benim Bi tane özel gereksinimli kızım var 10 yasinda biz o doğunca öğrendik böyle Bi sorunum olduğunu hiç düşük yaşamadım aradan 10 yıl geçti kendi istegimizle tekrar hamileyim şuan 20 haftalik oldu ben aminosentez yaptirdim sonucunu bekliyorum hakkimizda hayırlısı bizede pgt olabilir dediler ama şuan inanılmaz maliyetli Bi işlem rabbime sığındık bize neyi nasip ederse knu yaşarız dedik bakalim bekliyoruz minnoş kizimizi

Sizin hangi kromozomlardaydı translokasyon? Bir de ilk gebeliğinizde belirti vrmiş miydi kızınız ubt olduğuna dair. Rabbim sağlıklı ömürler versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…