Transferin hemen ertesi günü kahverengi kanama

narinve

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2024
4
1
41
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım ve benim durumumu yaşayan kimse var mı merak ettim ve bu konuyla ilgili hiç bir şey göremediğim için başlık açtım…
Dün yani 16 Ekim’de beşinci gün dondurulmuş çift embriyo transferi yapıldı ve hemen ertesi gün yani bugün kahverengi parmak ucu büyüklüğünde kanamam oldu, açıkcası embriyoların düştüğünü düşünüyorum maalesef:KK43: çok üzülüyorum
Dr umu aradım ilaçlarını kullanıyor musun, düzenli diye sordu ve tabiki kullanıyorum dedim
Belki yerleşme kanamasıdır dedi ama ertesi gün tutunan hemen yerleşme kanaması olan tek bir Allahın kulunu duymadım
Yerleşme kanaması olacağını hiç sanmıyorum
Var mı acaba aranızda böyle bir şey yaşayan ve olumlu sonuç alan? :KK43:

Merhaba cnm hayırlısı olsun öncelikle sakın korkma. Bende 14 Ekim'de transfer oldum hemşirem dedi ki lekelenme kanama vs şeklinde bişey görürsen korkma bebekle ilgili değil işlem sonrası olur bazen öyle seyelr dedi..bebege yorma dedi. Ayrıca bebek düşerse kırmızı ve pihtili olurmuş..sakin ol ve stres e girme bu daha sakıncalı senin için

Ağlıyordum , sayenizde ağlamam kesildi , teşekkür ederim desteğiniz için
Çok enteresan bir duygu ve çok çaresiz hissediyor insan.
İmdadıma yetiştin teşekkür ederim 🙏
Umarım sen de ben de güzel haberleri alırız

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım ve benim durumumu yaşayan kimse var mı merak ettim ve bu konuyla ilgili hiç bir şey göremediğim için başlık açtım…
Dün yani 16 Ekim’de beşinci gün dondurulmuş çift embriyo transferi yapıldı ve hemen ertesi gün yani bugün kahverengi parmak ucu büyüklüğünde kanamam oldu, açıkcası embriyoların düştüğünü düşünüyorum maalesef:KK43: çok üzülüyorum
Dr umu aradım ilaçlarını kullanıyor musun, düzenli diye sordu ve tabiki kullanıyorum dedim
Belki yerleşme kanamasıdır dedi ama ertesi gün tutunan hemen yerleşme kanaması olan tek bir Allahın kulunu duymadım
Yerleşme kanaması olacağını hiç sanmıyorum
Var mı acaba aranızda böyle bir şey yaşayan ve olumlu sonuç alan? :KK43:
Canım merhaba bende 14 ekimde transfer oldum işlemin hemen sonrası ver ertesi günü çok hafif pembe akıntım olmuştu. Kataterle giriş yaptıkları için o lekelenmeler normal çok mu kahveydi seninkisi

Bende transfer sonrası 3. Gün lekelenme yaşadım. O gün korktum ama sonra test yaptığımda çift çizgi gördüm. Büyük ihtimal yerleşme lekelenmesi oldu.

Dün transfer edilen embriyonun düşme ihtimali yok, düşmesi için önce tutunması gerekiyor çünkü :) tutunma da 4-5 gün kadar sürüyor. Benim doktorum kanama/lekelenmenin çok normal olduğunu, olumlu/olumsuz herhangi bir anlamı olmadığını söylemişti. Çok yoğun ilaç alıyoruz bir de transferde rahim ağzı ve vajen tahriş olmuş olabilir, benim ikinci transferimde sedyede fazlaca kan vardı, benden önce eşim görmüştü hatta çok üzülmüştü ne oldu diye. Benim rahim ağzım hassas sürüntü alınırken dahi lekelenmem oluyor o yüzden olmuş, şimdi kızım karnımda ve 7 aylık oldu bile. Hiç üzmeyin kendinizi, sonuç ne olursa olsun insan yaşadığı stresle kalıyor. Yaşamayan bilmez bu çaresizliği ama eninde sonunda inanın olacağına, olacak da çünkü. Bugün olmazsa yarın ❤️

Ağlıyordum , sayenizde ağlamam kesildi , teşekkür ederim desteğiniz için
Çok enteresan bir duygu ve çok çaresiz hissediyor insan.
İmdadıma yetiştin teşekkür ederim 🙏
Umarım sen de ben de güzel haberleri alırız
İnşallah cnm benim kaderdaş olduk buralarda bizi bizden başkası anlayamaz cnm ..sakin olup bebeğini strese sokma sakın cnm Benim. Ağlama kıyamam ya .. anlıyorum çaresizliğini. Bizde aynı durumdayız emin ol. Ne yapacağımızı bilmiyoruz elimizden geleni yaptık gerisi rabbimin . Tek yapmamız gereken sakin olup sabirla beklemek sakın test ve yapayim deme kan gününe kadar.

Çok koyu değildi ve akıntı şeklindeydi bir önceki transferimde de aynısı olmuştu fakat o sürüntü şeklinde geldi iki minicik kahverengi pıhtıydı ve ikinci gün olmuştu o da negatif sonuçlanmıştı :KK43:

Kötü olan yanı şu ki beni kimse uyarmadı kanama olabilir akıntı olabilir diye , cidden çok zor geçen bir süreç, teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için birazda olsa rahatladım ve merak etmeyin erkenden yapmam gebelik testini ☺️ yani cidden sizin de dediğiniz gibi eşiniz dahil kimse anlamıyor bizi, allah var eşimden çok memnunum ama bu konudaki sıkıntımı ve stresimi çok anlamıyor gibi,

Hani bir de bu konuyla ilgili hiç bir platformda bir şey görmeyince iyice telaşlandım
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim 🙏

X