Transferden sonra 16. Gün minicik kese gördük.

alaraduam

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2024
1
0
40
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bu sayfayı takip ediyorum. Nerdeyse her şeyi okudum ama yinede birsey sormak istiyorum.Ben 5 ekimde 2 adet 3. Gün embriyosu transferi oldum. 6. Ve 7. Gün test yaptım positiv çıktı. 12. Gün kan verdim değerim 53 çıktı dr çok düsük olduğunu 16. Gün tekrar kan vermem gerektıgını söyledi. Bu gün 16. Günüm sabah önce ulturasonla baktı ve 1 tane minicik kese gördük. İçi boşmu dolumu bilmiyoruz henüz küçük olduğu için dr biraz olumsuz konuştu ama kandegerlerin önemli onlara bir bakalım dedi. Kan verdim ve sonra beni aradılar. Değerim 53 den 263 çıkmış iyi olduğunu söyledi. 1 hafta sonraya randevu yaptı. Bu 1 hafta nasıl geçecek bilmiyorum. Böyle değeri düşük olup küçükte kese görüp sağlıklı hamilelik geçirip anne olan varmı aramızda?…

Merhaba, 263le kese görmek mümkün değil. Betanın en az 1500 olması gerekiyor, tüp bebek yapan birçok arkadaşım var hiçbirinde bu kadar erken davranmadı doktor, bir de sizinki 3.gün embriyosu değeriniz de gayet iyi artmış fakat kese görülecek boyutta olamaz bu beta değerinde. Ben 12.gün 5.gün embriyosunu 197 ile öğrendim, doktorum 8 gün sonra kontrole çağırdı hem keseyi hem bebeği gördük. Değer 2 kat arttıysa değerim 3 bin küsürlerdeyken keseyi görmüş olduk. Doktor değilim elbette bilemem ama yüzlerce tüp bebek annesiyle yazıştım ilk kez böyle bir şey duyuyorum 🤷‍♀️

X