Transfer sonrası negatif sonuç alanlar ne gibi testler istendi?

nehir2021

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2020
198
177
32
Merhaba,
İlk tüp bebek deneyimimdi daha önce iki kez aşılama denedik bir kimyasal diğeri negatif olmuştu. Dün test yaptırdım ve negatif sonuçlandı. Doktorumla görüştüm ve benden bazı testler isteyeceğini söyledi ptesi iletecek asistanları. Sizlerden ne gibi testler istendi neler yaptırmalıyız? Eşimde bildiğimiz bi rahatsızlık yok ben hipotiroidi hastasıyım transfer öncesi tsh değerim 1küsürlerdeydi.
İnternetten biraz araştırdığımda anti tpo değerleri falan etkileyebiliyormuş. Ben hep dahiliye ve aile hekiminde kan değerlerime baktırarak ilacımı kullandım hiç endokrinede gitmedim. Bundan mı kaynaklandı acaba? Genetikle mi alakalı problem var? Aklımda sorular silsilesi...

Bende tüp bebekte ilk denemem de başarısız oldum bugün doktorumla görüştüm benden de test istediler. Embriyonun rahme neden tutunamadıgını araştırmak amaçlı. Eşimden ve benden kromozomal hastalık testi istedi birde rahim kanallarında pıhtılaşma mı var diye ekstradan bir test daha vericem ve test ücretleri cok pahalı. Yani zor yorucu bir dönem maddi manevi her açıdan.

evet kesinlikle çok pahalılar dün özel bi lab. arayıp sordum hepsi için 5900 tl fiyat verdi. devlete randevu aldım orda bakılıyorsa orda yaptırıcam. benden istenen testler bunlar
anti kardiyolipin ıgg,
anti kardiyolipin ıgm
faktör 2 mutasyon analizi
faktör 5 leiden mutasyon analizi
lupus antiokagülan
mthfr a1298c
mthfr c677t
eşim ve benden birde karyotip analizi istendi. sizden neleri istediler acaba?
ben biraz araştırma yaptım cd56 diye bi kandan bakılan bi test varmış aynı zamanda rahimden parça alınarakta bakılıyormuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…