Transfer sonrası ev işi ve yürüyüş yapanlar

Helenizmrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2022
167
38
31
Merhaba kızlar . Ben transferimin olduğu ilk gün dinlendim. Ondan sonraki günler çok ağır kaldırmamak süpürge vileda çekmek dışındaki tüm ev işlerini yaptım.yemek yapmak, marketlere gitmek, yürümek,merdiven inip çıkmak,eğilip kalkmak vs. Tutunmaya engel olmayacağını duyuyorum hep ama bu konu hakkında düşünceleriniz neler acaba ?

Merhaba, ben de ağır kaldırmak dışında her işimi yaptım. İlk gün dinlendim sadece. Yurt dışında transfer olur olmaz kaldırıp gönderiyorlar sizi, hiç alakası yok bence :) bilimsel olarak da engel değilmiş zaten.

Esme adlı belgeseli izlemeni tavsiye ediyorum, vakti zamanında tırpanla iş yapmış analarımız…
Bu kadar evhamlı olursan zor geçer.

Merhaba canım hayırlı olsun kaçıncı günün bugün? Kaçıncı gün embriyosuydu? Bende öyle yemeğimi kendim yaptım bugün işe gittim. Merdiven indim çıktım. Bunların etkisi yok. Doktorum hayatına dön dedi zaten. İçin rahat olsun.

Merhaba canım hayırlı olsun kaçıncı günün bugün? Kaçıncı gün embriyosuydu? Bende öyle yemeğimi kendim yaptım bugün işe gittim. Merdiven indim çıktım. Bunların etkisi yok. Doktorum hayatına dön dedi zaten. İçin rahat olsun.
Merhaba teşekkürler sana da hayırlısı olsun canım 6.günüm bugün bekliyoruz bakalım 🤗 3.gün ve 6. Gün embriyosu canım

Esme adlı belgeseli izlemeni tavsiye ediyorum, vakti zamanında tırpanla iş yapmış analarımız…
Bu kadar evhamlı olursan zor geçer.
Teşekkürler tavsiye için izleyeceğim 🙏🏻 çok evham yapmıyorum aslında yoksa full yatardım . Sadece forumda okuyorum sürekli yatanlar vs var acaba dedim yalnış yapan ben miyim onlar mı :)

Merhaba teşekkürler sana da hayırlısı olsun canım 6.günüm bugün bekliyoruz bakalım 🤗 3.gün ve 6. Gün embriyosu canım
Bekliyoruz işte beklemek çok yorucu🥰 ben ağır kaldırma dışında her şeyi yapıyorum sayılır. Ev süpürmüyorum onu eşim yapıyor yemek, bulaşık makinesini yerleştirme falan yapıyorum.

Merhaba, ben de ağır kaldırmak dışında her işimi yaptım. İlk gün dinlendim sadece. Yurt dışında transfer olur olmaz kaldırıp gönderiyorlar sizi, hiç alakası yok bence :) bilimsel olarak da engel değilmiş zaten.
Evet dmi hatta bir kaç video izlemiştim halter bile kaldırsan bir şey olmuyormuş embriyonun yerleştiği yer ve rahmin kavisli yapısından dolayı yer çekimine aykırı diyorlar :) yine de çok yatan eden olduğunu duyunca bi acaba mı dedim

Kendinizi yormadan devam edebilirsiniz tabi ama bence ilk günler ekstra özen gösterebilirsiniz içinizin de rahat etmesi için. Sonuçta çok büyük emek var ortada ev işi her zaman yapılır ben bir hafta iş yapmadım açıkçası

Bekliyoruz işte beklemek çok yorucu🥰 ben ağır kaldırma dışında her şeyi yapıyorum sayılır. Ev süpürmüyorum onu eşim yapıyor yemek, bulaşık makinesini yerleştirme falan yapıyorum.
Senin kaçıncı gün canım . Evet bende bir süpürge vileda yapmıyorum ama evde yavru köpeğim var onu eğilip yerden alıyorum ediyorum sürekli ilgileniyorum onu eğilip yerden alacağım kadar vileda da yapardım yani aslında 😂

Senin kaçıncı gün canım . Evet bende bir süpürge vileda yapmıyorum ama evde yavru köpeğim var onu eğilip yerden alıyorum ediyorum sürekli ilgileniyorum onu eğilip yerden alacağım kadar vileda da yapardım yani aslında 😂
Çokta kucağına alma onu 🤭 benim 3.günüm canım. Mesela elime temizlik ürünü değmesin diye eldiven giyerek lavaboları temizliyorum. Ama onun dışında dışarda yemeğe de gittim yani kafanın dağılması da önemli

Merhaba. Benim de haftaya transferim var. İlk bir kaç gün kendi işimi görecek kadar hareket etmeyi, sonraki günler ise günlük yarım saatlik yürüyüşler yapmayı planlıyorum. Rahme kan akışının sağlanması için hafif egzersizler öneriliyor zaten. Ağır şeyler kaldırmamaya ve uzanmamaya dikkat edeceğim ama.

Kendinizi yormadan devam edebilirsiniz tabi ama bence ilk günler ekstra özen gösterebilirsiniz içinizin de rahat etmesi için. Sonuçta çok büyük emek var ortada ev işi her zaman yapılır ben bir hafta iş yapmadım açıkçası

Çokta kucağına alma onu 🤭 benim 3.günüm canım. Mesela elime temizlik ürünü değmesin diye eldiven giyerek lavaboları temizliyorum. Ama onun dışında dışarda yemeğe de gittim yani kafanın dağılması da önemli
Köpüş daha 2 kg bile değil ondan onu hafif sayıyorum :) olacağı varsa her şekilde olur canım benim 2.transferim ilkinde çok titizlendim gereksiz yere olmadı bu sefer saldım allaha bıraktım artık nasibimizde varsa olcak . İnsallah seninde güzel haberlerini alırız :)

Merhaba kızlar . Ben transferimin olduğu ilk gün dinlendim. Ondan sonraki günler çok ağır kaldırmamak süpürge vileda çekmek dışındaki tüm ev işlerini yaptım.yemek yapmak, marketlere gitmek, yürümek,merdiven inip çıkmak,eğilip kalkmak vs. Tutunmaya engel olmayacağını duyuyorum hep ama bu konu hakkında düşünceleriniz neler acaba ?
Rahat olun tabiki ağır kaldırmayın onun dışında günlük rutin işlerinizi yapabilirsiniz bir süre sonra gebe kalınca zaten yapmak istemezsiniz aşırı bir yorgunluk uyku hali😂

Kızlar benim düm aşırı bel ağrım vardı bugünde var ve sanki adet olmadan önce yaşadığım bi karın ağrısını yaşıyorum yüzüm sivilcelendi siz de durum nasıl var mı bu durumu yaşayan

Ben transferden sonra sadece 1 saat yattım.
Ondan bir kaç saat sonra uçakla tekrar evime döndüm, işe döndüm. Bütün işimi felan yaptım.
Hiç öyle yatmadım.
Sadece beslenmeme dikkat ettim ve şükür 6 aylık hamileyim.
Hala öyle yatmam ve elimden geldiğince herşeyi yaparım.
Transferden sonra sürekli yatmak ve hasta gibi davranmak hiç iyi birşey değil.

X