Toxoplazma hakkında

zeyonline

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2024
8
0
24
Avidite testimde düşük değer çıktı ıgm de pozitif yani hastaliğı suanda geçiriyorum lenf bezim de şiş belirtisi bu. 5 haftalık hamileyim içim içimi yiyor bu durumu geçirmiş var mi aranızda lütfen paylaşır mısınız nasıl bir yol izlendi neler yaptınız?

Avidite testimde düşük değer çıktı ıgm de pozitif yani hastaliğı suanda geçiriyorum lenf bezim de şiş belirtisi bu. 5 haftalık hamileyim içim içimi yiyor bu durumu geçirmiş var mi aranızda lütfen paylaşır mısınız nasıl bir yol izlendi neler yaptınız?
Toxoplazma değil ama rubella da aynı şeyi yaşadım. İgg ve igm pozitifti. Gebeliğin 14-15. Haftasındaydım ve avidite testi sadece 12 haftalık kısım için cevap veriyordu. Gebeliğin oluştuğu 2-3 hafta için bir şey demiyordu. Perinatolog en kötü sahneleri acımasızca tak tak söyledi, başka doktorlara sordum onlarda eğer geçirmiş olsaydınız gebelik ilerlemez ve düşük olurdu dedi. Yalancı pozitiftik durumu olabiliyor dedi. Sonuç olarak oğlum şuanda 4,5 yaşında ve gayet sağlıklı. Umarım dizinde güzel bir gebeliğiniz olur

• Beğen
Reactions: Gao
benim evde kedim olduğu için hamile olduğumu söylediğimde herkes hemen toxoplazma testi yaptırmamı istedi hemen. burda okuduğum konulara göre doktorlar iki secenek sunuyor toxoplazma durumunda. ya gebeliği sonlandırmak ya da sanırım 15.haftaya kadar bekleyip bebeğin plesantasından sıvı alarak bebeğe gecip gecmediğine bakmak. bazılarında hiçbir sorun olmamış bebeğe bulaşmamış ama kesinlikle takip edilmesi gerekiyor bence cünkü sonucları çok kötü. ben de doktoruma sormustum eğer toxoplasma pozitif çıkarsa napicaz diye sonlandırıcaz gebeliği dedi. torch testi yapıldı bana sükür ki tüm virüslerin igg pozitif, igm negatif çıktı. 😟

X