Toplum içinde nasıl davranıyorsunuz.ben mi çok kasıyorum

gecenin_resmi

BU' DA GEÇER!!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
5.930
12.102
Günaydın kizlar beni sinir eden bazı insan davranışları var.normali olan belkide o insanlar dır.ben yanlış isem bu huyumu nasıl torpuleyeyim sizlerden fikir almak isterim.ben hızlı hızlı hareket eden bir insanın hızli yürür hızlı hareket eder hızlı yemek yerim gibi.ornek verecek olursam bu sabahta yaşadığım sinir edici bir durumu anlatayım.ya da ben ince düşündüğüm için beni buluyor.sabah arkadaşımı ise bıraktım hastanede çalışıyor.acil kapısında inecekti zaten.onümüzde bir araç durdu hasta indirecek belli.arkadasim ilerleme daha burada ineyim dedi.kiz gitti öndeki araçtan inen yok. adam indi miymiy yavaş hareket ederek arka koltuktan bebeği aldı karısının inmesini bekliyor.arkamizda araçlar birikti bayaa.kornaya basmalar falan.mesai sattı çünkü.ben nasıl oldu ise hiç basmadim kornaya :) sabirsizim normalde.2 ısik süresi kadar bekledik.kadin indi üstünü duzeltiyor bebeği emziriyormus.luzumsuz kapıya kadar ne bekliyorsun yaklaşınca hazirlansana.onceki gün yine işe gelirken 20 li yaşlarda bir kıza yol verdim.yaya geçidi yol bile değil.telefonla konusuyor.sanki parkta gezintiye çıkmış bekliyorum ki geçsin geçeyim.kornaya bastım hadi da dedim,gözlerini devirdi geçti.tovbe estahfurullah dedim geçtim.bana trafikte biri yol verdiginde kafamla teşekkür edip resmen kosuyorum karşı kaldırıma.ya da markete gittiğimizde eşim kasada kartını çıkarana kadar sinir oluyorum.defalarca uyardım bak kasaya gelmeden kartını çıkar hazir et.ya da kullandığın kartı en öne koy direk çıkarıp okut arama iki şaat nerede diye.insanlar bizi bekliyor.sira olmasa da kasiyer niye beklsin bizi.ben posetleme yapiyorum o da benimle beraber posetliyor.bu kez sinir oluyorum.ya kız pos a fiyat girmiş seni bekliyor önce bir okut sonra yardım edersin diye.her market çıkışı eşimle tartışırız. beklesinler biz niye bekliyoruz onlarda bizi beklesin diyor.
Kizlar ben sinir oluyorum gerçek ten.parka dahi gittikmi oğlum kaydiragin başında bekledimi oğlum hadi acele et bak arkadas seni bekliyor kayacak diyorum.salincak sırası beklerken ben bekliyorum,bakıyorum 10 dk geçti inmeye niyeti yok, birazda bizimki sallanabilirmi diyorum.ama ben sallarken bakiyorum biri geldi bir kaç dk daha sallayip aliyorum başkası binsin diye.arkadasim sen çok naif düşünüyorsun oğlanı öyle yetistirme çok ezerler diyor.hakli belkide ama tam tersi yeristirilincede saygısız biri olmazmi diyorum.insanlar bu kadar inceliği hak etmiyor.onlar sana nasılsa sende öyle olacaksın diyor.belki de haklı.
Nasıl yapiyorsunuz siz.geriye bakınca gerçektende ezilen darbe yiyen a hep ben olmuşum.kirmayayim diye kırılmış somurulmusum.ama topluma huzur bozan bir bireyde kazandırmak istemem.
Benden geçti ama çocuğum nasil olmalı nasıl yetistirlmeli ?önerilerinizi bekliyorum.sevgiler

Tamam mıy mıy olmasın ama asker gibi de saniyesinde hareketler yaptırma.

Salıncakta mı sallıyorsun biraz salla baktın kuyruk oldu çocuklar o zaman gel başka oyuncağa binelim de mesela.

Hastane önündekiler tam fiyasko kornaya basmışlar hala mıy mıy olmaz.

Rahatlığın başkasının rahatını bozduğunda bitmeli.

Ay bende boyleyim
Ama hep tersi insanlari gordum
Bebegim 3 aylikti avmdeydik cocugu emzircem emzirme odasinin kapisini tiklattik dolu dendi
bi baktik cisi tasmis zibini falan hep cis
Bide ustunde tulum vardi hep islak
Asagi kata indik ordaki emzirme odasinda sira var resmen
Tekrar yukari ciktik tiklattik doluuuu diye bagirdi icerdeki
Neyse dedik bebek arabasinda degistirdik cocugun uzerini ama bu sefer de emmek istiyor agliyor
Tekrar soyle bi kapiya yaklastim ki icerde pisss pissss muzik sesi geliyor
Aaa dedim cocugu uyutmaya calisiyorlar
Nerdeyse 40 dk olmustu dedim bu nedir yani tiklattim kapiya hafifce
Kadin cikti bebek uyutuyoruz ya of dedi geri girdi
Bende dedim burasi alt degistirme ve emzirme odasi uyutma odasi degil
Nasil sinir oldum ama
Bebegi uyutup starbucksta kahve icecek diye bana çatti
Bebek yarim saat emsin hani emziriyordur anlarim ama bebegi kucaginda sallayip muzik esliginde uyutmaya calisiyor odayi isgal edip
Bizde hemen esim islak mendilleri bezi hazirlar 2 dkda degistirip emzirmeye gecerim odalar tek kisilik oluyo bazen kapi calinca esime diyorum sen cik bayan gelsin belki alt degistircektir diye
Cocuk doyunca da omzumuza alip oyle cikiyoruz gezerken uyusun diye
Insanlar cok rahatlar
Biz kendimizi fazla kasiyoruz malesef

Günaydın kizlar beni sinir eden bazı insan davranışları var.normali olan belkide o insanlar dır.ben yanlış isem bu huyumu nasıl torpuleyeyim sizlerden fikir almak isterim.ben hızlı hızlı hareket eden bir insanın hızli yürür hızlı hareket eder hızlı yemek yerim gibi.ornek verecek olursam bu sabahta yaşadığım sinir edici bir durumu anlatayım.ya da ben ince düşündüğüm için beni buluyor.sabah arkadaşımı ise bıraktım hastanede çalışıyor.acil kapısında inecekti zaten.onümüzde bir araç durdu hasta indirecek belli.arkadasim ilerleme daha burada ineyim dedi.kiz gitti öndeki araçtan inen yok. adam indi miymiy yavaş hareket ederek arka koltuktan bebeği aldı karısının inmesini bekliyor.arkamizda araçlar birikti bayaa.kornaya basmalar falan.mesai sattı çünkü.ben nasıl oldu ise hiç basmadim kornaya :) sabirsizim normalde.2 ısik süresi kadar bekledik.kadin indi üstünü duzeltiyor bebeği emziriyormus.luzumsuz kapıya kadar ne bekliyorsun yaklaşınca hazirlansana.onceki gün yine işe gelirken 20 li yaşlarda bir kıza yol verdim.yaya geçidi yol bile değil.telefonla konusuyor.sanki parkta gezintiye çıkmış bekliyorum ki geçsin geçeyim.kornaya bastım hadi da dedim,gözlerini devirdi geçti.tovbe estahfurullah dedim geçtim.bana trafikte biri yol verdiginde kafamla teşekkür edip resmen kosuyorum karşı kaldırıma.ya da markete gittiğimizde eşim kasada kartını çıkarana kadar sinir oluyorum.defalarca uyardım bak kasaya gelmeden kartını çıkar hazir et.ya da kullandığın kartı en öne koy direk çıkarıp okut arama iki şaat nerede diye.insanlar bizi bekliyor.sira olmasa da kasiyer niye beklsin bizi.ben posetleme yapiyorum o da benimle beraber posetliyor.bu kez sinir oluyorum.ya kız pos a fiyat girmiş seni bekliyor önce bir okut sonra yardım edersin diye.her market çıkışı eşimle tartışırız. beklesinler biz niye bekliyoruz onlarda bizi beklesin diyor.
Kizlar ben sinir oluyorum gerçek ten.parka dahi gittikmi oğlum kaydiragin başında bekledimi oğlum hadi acele et bak arkadas seni bekliyor kayacak diyorum.salincak sırası beklerken ben bekliyorum,bakıyorum 10 dk geçti inmeye niyeti yok, birazda bizimki sallanabilirmi diyorum.ama ben sallarken bakiyorum biri geldi bir kaç dk daha sallayip aliyorum başkası binsin diye.arkadasim sen çok naif düşünüyorsun oğlanı öyle yetistirme çok ezerler diyor.hakli belkide ama tam tersi yeristirilincede saygısız biri olmazmi diyorum.insanlar bu kadar inceliği hak etmiyor.onlar sana nasılsa sende öyle olacaksın diyor.belki de haklı.
Nasıl yapiyorsunuz siz.geriye bakınca gerçektende ezilen darbe yiyen a hep ben olmuşum.kirmayayim diye kırılmış somurulmusum.ama topluma huzur bozan bir bireyde kazandırmak istemem.
Benden geçti ama çocuğum nasil olmalı nasıl yetistirlmeli ?önerilerinizi bekliyorum.sevgiler

Mesela bende burda böyle uzun yazıp araya boşluk bırakmayanlara sinir oluyorum.
Yazıları insanlar okuyor gözlerimize yazık.
Bi boşluk felan hoş oluyor yani.

Konuyu okuyunca sinirlendim.

Bazı insanlar binaların tam kapısında inmek zorunda.
Arabayı ileride sağa çekerse 30 saniye yürürler mazallah, onun için tam yol ortasında bırakmalılar çok kıymetli sevdiklerini.
Veya bir dükkana gireceklerse ne gerek var 2 dakika ileriye park etmeye, hemen alıp çıkacak nasılsa, şerit 2 dakikalığına kapansa bir şey olmaz.

Eşim de nakit kullanırken kasada tutarı duyup cüzdanını öyle çıkarırdı.
Cüzdan elinde bekle bari be adam.

Birileri rahat diye biz de toplu yaşamda bencilce hareket edip başkasının vaktini çalamayız.

Sonunda benim gibi biri,asla kimseyi bekletmem,bankamatikten millet 2..3 kart okutur ben rahat rahat ben 2 karttan işlem yapacaksam sıra varsa asla yapmam tek kartla yaparım kimseyi bekletmemek adına, çok dakikimdir,kimseyi uğraştirmam kasiyeri ben beklerim kartım hazırdır her daim,yani aynıyım sizinle benim oğlum da naif yani aslında ben naif değil çok ince düşünceli yım oğlum naif öyle olmasın diye uğraşıyorum ama karakter meselesi galiba 🙄

Mesela bende burda böyle uzun yazıp araya boşluk bırakmayanlara sinir oluyorum.
Yazıları insanlar okuyor gözlerimize yazık.
Bi boşluk felan hoş oluyor yani.
Boşlukta var noktalamada.siz kitap okuyun okumanızı geliştirin.ben uzun yazı görünce okumuyorum.sizde öyle yapabilirsiniz

Sonunda benim gibi biri,asla kimseyi bekletmem,bankamatikten millet 2..3 kart okutur ben rahat rahat ben 2 karttan işlem yapacaksam sıra varsa asla yapmam tek kartla yaparım kimseyi bekletmemek adına, çok dakikimdir,kimseyi uğraştirmam kasiyeri ben beklerim kartım hazırdır her daim,yani aynıyım sizinle benim oğlum da naif yani aslında ben naif değil çok ince düşünceli yım oğlum naif öyle olmasın diye uğraşıyorum ama karakter meselesi galiba 🙄
Otobüse bindigim zamanda kartım hazirdi basar geçerim.bakiyorum insanlar cuzdanindan çıkaracak ki okutsunda arkadaki insanlar binsin.binmeden cikarsna ama yok

Allahtan sizinki gelişmiş. Maşallah 🧿
Okuyan herkes anladigina göre demekki sorun sizde .haa birde şöyle bişey var.toplumdaki insalara mecburuz değiştiremeyiz.ama bu siteye girmek okumak tercih.size tavsiyem sinir olduğunuz şeylerden uzaklasarak sinirlerinizi bozmasiniz.size hayatta iyilik dilerim

Ben de böyleyim ya. Karşıdan karşıya geçerken hem koşup hem kafa selamı veririm yol verene. Hele bi yerde arabadan inmek zorundaysam paldır küldür düşecek gibi inerim arkada araba olmasa bile, geldi gelecek diye 😁 insanlar aşırı rahat bence, saygısızlar genel olarak. Senin özgürlüğün başkasının özgürlüğünü engellemeye başladığı an biter

İnsanlar kadar gamsız, tasasız, aman beni bekleyiversinler diyecek kadar bencil olmanıza gerek yok ama ben sizi de çok taviz verir gördüm. Yani aman beklemesinler, aman bozulmasın kızmasınlar, aman bize bir şey demesinler diye sürekli kendinizi ve çocuğunuzu, aceleyle diğer insanları memnun etmek için hırpalamanıza gerek yok bence. Her şey dengesiyle güzel. Hem kendi vaktine, kendi benliğine saygı duyacak hem de toplumun yazısız görgü kurallarına mümkün mertebe uymayı da hayatının bir parçası yapacak bir birey olmalı çocuğunuz.

Bu kadar aceleci yasamaya gerek yok bence hayati, tabakhaneye bir sey mi yetistirmeye calisiyorsunuz anlamadim. Trafik konusunda haklisiniz ama gerisi bana abarti geldi. Hele cocuga bir an once salincaktan kaysin diye talimat vermeniz. Birakin onlar cocuk kendi hizlarinda oynasinlar, cocuga niye stres yaptiriyorsunuz.

anksiyetiniz olabılır mı? sabırsızlık tıtreme eleştri bunlar bendeki olanlar daha devamı da var tabı ki

Beni çok hizli haraket eden veya yürüyen insanlar aşırı geriyor.
Tabiki yukarda verilen bazi örnekler bunun dışında (emzirme odasında bebek uyutma gibi) ama normal hayatımda (alışveriş, avm, oyun parki gibi yerler) acele etmem.

Kasada önümdeki kartı hazir etmedi diye strese girmem. Toplamda belki 40 saniye için cortisol seviyemi niye tavan yapayim?
Ne bilim yaya karşıya geçerken rahat yürüdü diye stres yapmam. Belki bir sorunu vardır diye düşünürüm. Ben mesela romatizma hastasiyim ve bazen ayaklarım aşırı ağrıyor. Dişardan belli olmuyor ama mecbur yavaş yürüyorum. Biri kornaya basip beni darlasa reaksiyon veririm

anksiyetiniz olabılır mı? sabırsızlık tıtreme eleştri bunlar bendeki olanlar daha devamı da var tabı ki
Belki de bilmiyorum.panik atagim var kendi teshisim.belki de ailem öyle yetistirdi.zeytin ağacı diye bir dizi var.aile dizilimi yapiliyor.esime bulsam yaptırmak isterim var bizde bişey diyorum hep.sakin relaks gamsız değilim

X