Titrek Eller

Bakteriyofaj

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
151
105
Bugün yine deneylerimi yaparken herşeyi birbirine karıştırdım kafam dağınık olduğu için. Yanımda birileri varken, ders anlatırken ellerim zangır zangır. Aaa ama mesleğime bakana çok havalı akademisyenim ve artık doçentliğe hazırlanma sürecindeyim. Üniversitede iken notlarım çok yüksekti. Başarılı idim de. Ama el becerisine gelince iş konu 0. Arkadaşlarıma, herkese rezil oluyorum. Kendimi bir işe yaramaz hissediyorum ve kendimi akademisyenliğe layık görmüyorum.

Bugün yine deneylerimi yaparken herşeyi birbirine karıştırdım kafam dağınık olduğu için. Yanımda birileri varken, ders anlatırken ellerim zangır zangır. Aaa ama mesleğime bakana çok havalı akademisyenim ve artık doçentliğe hazırlanma sürecindeyim. Üniversitede iken notlarım çok yüksekti. Başarılı idim de. Ama el becerisine gelince iş konu 0. Arkadaşlarıma, herkese rezil oluyorum. Kendimi bir işe yaramaz hissediyorum ve kendimi akademisyenliğe layık görmüyorum.
Doktora gorundunuz mu?

Tremor muydu, hafif el titremesi sanırım toplumda yaygınca bir durumdu. Sanırım senin sorunun psikolojik konu sahibesi, ama bence çok yanlış yerlerdesin. Kendini neden aşağı görüyorsun hiç anlayamadım,diğer insanlardan ne aşağı tarafın olsun hepiniz aynı yerde olduğunuza göre aşağı yukarı aynı niteliklerdesinizdir zaten...her şeyden önce yaptığın işi gözünde çok büyütüyorsun, normal bir iş işte, işini yapıyorsun paranı alıp evine çıkıp gidiyorsun günün sonunda. Sadece bizim toplumda ünvanlara aşırı önem veriliyor sanırsam, Ben de PhDyim ismimin önüne Dr. vb yazmam , PhDm varsa da kendime var öyle çok büyük bir nane olarak görmüyorum. Akademi fazla gözde büyütülüyor Türkiyede, zaten bilim dünyasına çok büyük bir katkı yok Türkiyeden. Dünyadaki en süper konferanslara Türkiyeden kaç yayın gidiyor mesela ... benim katıldığım var bir tane, Türkiyeden bir tane katılan yoktu ABD bilimde ezip geçiyor zaten Türkiyede ancak belki orta sınıf journallere yayın gönderiliyor sonra da adı uluslararası yayın yaptım oluyor. Stanfordlu biri gelse eyvallah kendini eksik hisset ama Türkiyedeki ünvleri bildiğim kadarıyla iyi olanları da kendi içlerinde, kötü olanları da aşağı yukarı aynı kimse atomu parçalamıyor. Eksik aşağı vb değilsin kesinlikle yani, niye bu şekilde hissediyorsun sence?? Stanfordlu gelse eksik hissetsem de eksiksem de eksiğim yani ne olacak niye titreyeyim, karşıdaki da eninde sonunda bir Ademoğlu...insan insan sonuçta, kariyer olarak az da olsa fazla da olsa insan işte hepimiz aşağı yukarı aynıyız. Kariyer dediğin iyi hoş da, sonunda hepimiz akşam ailemizin önüne bir tabak yemek koymak için çalışıyoruz, böyle düşünmek yardımcı olabilir.

Son düzenleme:
Bu el titremesi eğer fazla değilse bana normal geliyor çünkü bazen telefonda foto ve video çektiğimde ellerim titrer mesela,heycanlandığımda,paniklediğimde,sinirlendiğimde yine titrer.Sürekli olmaması kaydıyla bence normal.

El titremesi sadece heyecandan mi ?

Evet. İlaç milaç her şey kullandım. Ama fayda etmedi. Sorunum özgüvensizlik ve panik sanırım.
Terapi aldınız mı? Özgüven. Hangimiz mükemmeliz ki? Belki siz deneyde iyi değilsiniz ama makale araştırmada iyisiniz. Meslektaşınız da tam tersi. Özgüven aslında bazı farkındalıklarınızı geliştirdiğimizde kendiliğinden gelecektir.

Niye layık görmüyorsunuz?akademisyenlik kafayla yapılan bir şey.
Deneyi öğrenciler için mi yapıyordunuz?

X