Tiroid sorunu olupda bebek düşünen arkadaşlar yardım lütfen

Bulcuk

Minik prensim kollarımda
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
9.215
4
43
arkdaşlar tiroid nodulum var bebek istiyorum bilgisi olanlar lütfen yardımcı olurmusunuz

Canım merhaba. Benimde var nodulüm. Üstelik troit hormonlarım çok düşük seviyede. 12 haftalık hamileyim. 3 hafta önce testlerim yapıldı. Hiçbir sorun yok çok şükür. Engel teşkil edeceğini sanmıyorum...

çok sağol ya çok endişelneyiorum levotiron kullanıyorum bi tane bütütn yutturdu doktor bir ay oda fazla gelmş değerleim o yüzden yüksek çıktı

pnrhlt canım bebişini kucağına almayı nasip etsin Allah

Valla dediğim gibi ben hamile kalmadan önce hiç aklıma sorun olur mu diye gelmemişti. Geçen sene günde 3.000 mg'lık antibiyotik kullandım ama yinede geçmedi nodüllerim. Doktor büyümesini beklicez ameliyatla alıcaz dedi. Geçen seneden beride bi büyüme yok. Testlerde ürkmüştüm ama çok şükür sorunsuz çıktı. İnşallah sende de hiç bir sorun çıkmaz.

Sağolasın canım inşallah sende en kısa zamanda hamiş kalırsın ve sğalıkla kucağına alırsın...

Tiroid nodülü antibiyotikle iyileşmez ki...Tiroid hormonlarının az veya çok çalışmasına bağlı olarak nodül oluşur...
Bazen hormonlar normal çıkar ama nodül oluşur misal ben:)
Tedavisi de hormon ilaçlarıdır.Ben kullanmıyorum çünkü aritmi ve taşikardi yapıyor...

halamın gleınındede bu sorun varıd ve hamıle kaldı doktyor kontrolundeydı bu troıdlerın ıkı cana yetmedıgını soledı yanı yavas clasıyomus hem anne hem bebek ıcın yeterlı deıl demıs yanı agır hamılleık gecırıyodu ve 6 ay karnında tasıdı sonra 6 aydan sonra hayellerden sonra bebek karnında oldu

ayy çok kötü işallah öyle bi sorun olmaz banada doktor kontrol altına alırız hamile kalırsan dedi o yüzden korktum zaten acaba risk mi varki diye

Önce hormon tedavisi gördüm bi süre. Sonra sinir ucu iğne tedavisi gördüm Ve arkasından hiçbiri fayda etmeyince ağır (Günde 3 adet 1.000'er mg'lık) antibiyotik tedavisi verdi. Ama maalesef hiçbiri yok etmedi. Küçük oldukları içinde ameliyat riskli büyümesini bekleyeceğiz dedi. O aralar diyetisyene gidiyordum. Çok ağır zayıflama olunca doktor bi troitlere bakalım dedi. Neredeyse hiç çalışmıyordu. Onun için tedavi görecektim ama ters etki edebilir riski göze alıyorsan ilaca başlayalım dediler. Onuda ben kabul etmedim. Sonra ne yalan söyleyeyim diyetide bırakınca unuttum gitti bu durumu. Aradan bi sene geçti hamile kaldım Ağustosta. Geçen ayda doktor troitlerine ve nodüllerine bakalım diyince telaş oldum birden. Ama çok şükür doktor çalışması yeterli dedi... Aklınıza kötü şeyleri getirmeyin. Doktor kontrolünde herşey yolunda gider inşallah...

bedne çok zayıfım o yüzden bakıldı tiroidime yoksa hiç bi ağrım sızım yok tiroidlerim normal çalışıodu sadece nodul vardı ama hapla tiroidlerim çok hızlandı bir ay sonra tekrar gidicem kontrole bakalım işallah senin gibi sorunsuz hamilelik geçirrim bende

İnşallah canım benim. Ama doktor kontrollerini ihmal etme. Sorunsuz bi hamilelik geçirirsin kısmetse...

yok ihmal etmem iki gün önce gittim zaten her ay kontorle çağrdı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…