Tiroid nodülü ameliyat

Burcik06

Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2020
95
216
30
Arkadaşlar merhaba anneme rutin kontroller sırasında tiroid nodülü saptandı ve biyopsi yapıldı sonuç malignite şüphesi geldi ameliyat olucak haftaya olan arkadaşlar var mı tiroid ameliyatı şüpheli nodüller hep kötü mü gelir deneyim sahibi olan birileri var mı????

Merhaba,
Kötü görünümlü nodüllerle ameliyat oldum 2 yıl önce. Patalojiye gitti ve temiz geldi :)

yalnız eğer kötü bile gelse hiç kendinizi üzmeyin. Tedavisi çok çok basit. Kötü hastalığın diğer çeşitleri gibi düşünmeyin.

2 sene önce eşimde tiroit ameliyatı oldu şüpheli bulundu kitle, tiroitleri alındı şuanda çok şükür sağlıklı 6 ayda bir kontrole gidiyor ve hayat boyu ilaç kullanacak hormon düzenleyici. Baştan tedavisini olunca korkulacak bir hastalık değil içinizi ferah tutun 🤗

Peki sizin biyopsi sonucunuz ne şüphesiydi hayırlıyormusunuz ameliyat zor oldumu

benim zaten nodüllerim vardı ve takipteydim. Kontrole gittiğimde bir tane nodülün aşırı büyüdüğünü fark ettiler. Genelde iyi huylu nodüler bu kadar hızlı büyümez dediler. Ama büyümüş :)

ameliyat yani sonuçta bıçak altına yatıyorsun tabiki çok kolay değil. Ama enzoru ameliyat gününe karar verildikten sonraki bekleme süresiydi psikolojik olarak.

Merhaba geçmiş olsun benimde nodül var solda dışarı doğru hızlı büyüyor sağda içerde bir kactane nodül var yavaş büyüyor bende ameliyat olucam ama Dr bulamıyorum istanbuldamisiniz

X