Tiroid hastaları yardım. Gebelik planlıyorum

QueenM77

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2022
135
46
26
Merhaba ben tiroid hastasıyım henüz gebe değilim. Hamile kalmayı planlıyorum. Sürekli ilaç kullanıyorum. Normalde hep tsh değerim düşük çıkardı geçen ölçtürdüğümde 4.64 çıktı. Gebelik istiyorum ama doktorum dozumu da arttırmadı 25 mg kullanıyorum. Gebe kalsam bi problem olurmu bu değerle dedim. Sen hamile kal dozunu öyle ayarlıcaz dedi. Kafam çok karışık ya burda bi kaç kişinin yorumunu okudum tiroidi yüksekken hamile kalıp düşük yapmışlar falan. Artık eşimide ikna edemiyorum çocuk yapmayı ertelemek için. Çinkü çok erteledik ve artık ertelemekte istemiyor eşim ve evde huzursuzluk çıkıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten. Sizin hamile kaldığınızı öğrendiğinde tsh değeriniz kaçtı? Çok uzun oldu kusura bakmayın ama tecrübeli insanlardan bilgi almak istiyorum. Olumsuz şeyler okumaktan çok yoruldum. Her tiroidi olup hamile kalan düşük mü yapıyor gerçekten. Güzel şeyler yaşayan yokmu?

Triodinz o kadar yüksek değil ki bende aynı değerdeydm 25lik levitron kullanıyorum. Gebe değilken 3 gün tam 4 gün yarım kullanırdım. Zaten 2-2.67 arasına düştü aynı şekilde kullanmaya devam ettim sonra gebe kaldım ilk 3 ay ilacın dozu değişmedi. Son 1 aydır bi tık yükseltti doktor bu sefer 4 gün tam 3 gün yarım kullanıyorm aynı ilacı. Triodi olup bu ilaçları daha yüksek dozlarda kullanan bir sürü kişi var 50lik 100lik 150lik gibi. Siz doktorunuza güvenin duruma göre ayarlar zaten dozları. Triod bir çok kadın da var korkmayın ilaçları düzenli alıp kan tahlilini ayda bir düzenli yaptığınız sürece hiç bir sorun da olmaz

Sizin değeriniz 2 küsürlere indiğinde hamile kalmışsınız. Benim şuan 4.64. 2 yıldır tedavi görüyorum hep düşük çıkardı ama tekrardan yükselmiş. Bu değerle hamile kalırsam düşük falan yaparsam diye korkuyorum. İlaç kullanıyorum evet ama o kadar çok olumsuz şeyler gördüm ki

Bende 4 yıl bekledim ama triodden değil tabi. Triod bebek olmasına engel bir durum değil ki sadece çok aşırı yüksek olursa bebeğe zarar verir demişti doktorum düşük de yapmaz. Bide yani tedavi gördünüz için 4.64 e dikkat ediyor doktorlar normalde bu değere doktorlar hiç önem vermez ilaç bile vermez yani normal deyip yollar. Sizde triode bağlamayın. Ben ilk öğrendiğim de 5.1 di triodm ilaçları düzenli kullandm halen de kullanıyorum ve ayda bir düzenli bir şekilde gidip kan verip ilaç dozunu doktorum ayarlıyor

Merhaba benim de tsh 0.005 di ilk gebelik düşündüğüm için tahlil yaptırdığımda. 15 günlük ilaç tedavisi ile 0.01 e yükseldi. Ama doktorum Şuan asla çocuk düşünme dedi. Ya düşük yaparsın ya zor bir gebelik geçer. Bebekte sorun olma ihtimali de var dedi. 1 ay olmak üzere ilaç tedavisine devam ediyorum. Haftaya tekrar kan aldıracağım. Benimde aklım öyle karışık ki. Sizlerin durumu nasıl gidiyor

Korkulacak birşey yok bende tiroit hastasıyım bana doktorum gebe kalabilirsiniz ilaçların zarari olmaz dedi ben eutrox mu ne 50 mg kullanıyorum sen canını sıkma ve hamile kalmaya calisiyorum

Merhaba ben de tiroid ilacına başladım 25 mg. Acaba sizin değeriniz kaçtı da ilaca başladınız ve ne kadar sürede düştü

Merhaba ben de tiroid ilacına başladım 25 mg. Acaba sizin değeriniz kaçtı da ilaca başladınız ve ne kadar sürede düştü
İlk Ocak ayında başladım 1 yıl olacak. 5.41 di değerim 25 lik ilacı her gün yarım kullandm 1 ay boyunca. Her ay düzenli olarak kan veririm ilacın dozunu artırır doktorum. Hemen 1 2 ayda düştü değerim. Şuan da bazen düşer bazen yükselir ama öyle tehlikeli seviyelerde değil şükür. En son 2.18 di değerim ilacı şuan 3 gün yarım 4 gün tam kullanıyorum.

Peki ilacı kullandıktan ne kadar süre sonra hamile kaldınız

Peki ilacı kullandıktan ne kadar süre sonra hamile kaldınız
Ocakd başladım temmuzda hamile kaldım. Ama o zaman sormuştum triod gebeliğe engel mi diye. Yok engel değil sadece hamile kalırsan bebeğe zarar verir o yüzden önlem alıyoruz demistiler..

Ocakd başladım temmuzda hamile kaldım. Ama o zaman sormuştum triod gebeliğe engel mi diye. Yok engel değil sadece hamile kalırsan bebeğe zarar verir o yüzden önlem alıyoruz demistiler..
Çok tuhaf. Bana da direk engel dedi. 4,7 çıktı TSH
İlaç vermeyecekti 2 ay sonra gel dedi yeniden bakalım. Ben ilaç istiyorum 1 yıldır korunmuyorum ama gebelik olmadı dedim. O zaman 1 yıl deyince verdi 25lik bi hap. Süreci hızlandıralım dedi. Ama öyle yarım iç falan da demedi. Anlamadım valla

Ayy bu doktorların farklı farklı konuşmaları zaten. Bilmiyorum ki bna bebek için önlem alcaz dediler.
Ben o zaman tedaviye başlayacaktm hiç triodm olduğunu bilmiyordum. Baktım triod var o duzelmeden tedaviye baslanilmaz diyip dahiliye ye yönlendirdiler.
İstanbul da olsaydınz z.kamil de ki çiğdem hanıma gelin derdim. Kadın mükemmel ilgileniyor. Gebeyim bile ne sağlık ocağı ne kadın doğum doktoru zerre ilgilenmiyor çiğdem hanım sağolsun herşeyle ilgilenir çok beğeniyorum.

Şuan ki değeriniz kaç peki eğer tam alıyorsanız şimdi düşmüştür.

İnanır mısınız ben de 1 yıldır 3 Farklı kadın doğum doktoruna gittim 3ünü toplasanız endokrin doktoru kadar ilgilenmedi Allah kendisinden razı olsun moral motivasyon tam yolladı beni.
Daha dün verdiğim değer 4,7
İlaca bugün başladım daha tek doz içtim

Korkmayın değeriniz o kadar yüksek de değil. Ve ilaçla çok rahat düşer. Siz düzenli olarak takip edin bırakmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…